Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym "Nadzieja"

Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym "Nadzieja"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
722 707 227
Adres rejestrowy
Ulica
Piłsudskiego 3
Kod pocztowy
05-120
Miejscowość
Legionowo
Województwo
mazowieckie
Powiat
legionowski
Gmina
Legionowo
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000193124
REGON
01568423100000
NIP
5361795302
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym “Nadzieja” zostało założone w 2004 roku. Od tego czasu ciągle się rozwijamy – na przestrzeni lat wokół Stowarzyszenia powstał szereg podmiotów specjalizujących się w zaspokajaniu zróżnicowanych potrzeb lokalnej społeczności:

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku założony w  2006 roku;

Legionowski Klub Amazonek założony w 2011 roku;

Legionowskie Centrum Wolontariatu Seniorów, założone w 2015 roku;

Legionowski Klub Senior+, założony w 2019 roku.

W centrum naszych działań znajdują się osoby w wieku senioralnym, choć wielu uczestników naszych działań nie myśli o sobie pod kątem wieku – ponieważ to, co łączy ich najmocniej, to bycie aktywnym. W tym względzie zgadzamy się z nimi całkowicie – z perspektywy każdej jednostki, wiek to tylko liczba! Co się zaś liczy tak naprawdę, to możliwość rozwoju, dawania siebie innym oraz uczenia się od nich nowych rzeczy, odnalezienie środków i metod do wyrażania siebie, budowanie i pielęgnowanie wartościowych więzów przyjaźni i koleżeństwa oraz prawo do godnego życia i reprezentacji w życiu publicznym lokalnej społeczności. Celem działań naszej organizacji jest zatem umożliwienie tych rzeczy naszym odbiorcom w obliczu trudności, z którymi mierzą się na co dzień.

Od 2004 roku zbieramy doświadczenie i odnosimy sukcesy w realizacji tak zadań stałych, jak i projektów grantowych. Współpracujemy zarówno z innymi organizacjami pozarządowymi, jak i jednostkami samorządu terytorialnego. Stowarzyszenie jest zawsze otwarte na współpracę z organizacjami działającymi na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i wykluczonych, oraz wszystkich form dialogu międzypokoleniowego.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animowanie działań wspólnot lokalnych
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej