Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Ekologiczna ARKA
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
33 819 46 53
Telefon
609 333 504
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
w godz. 8.00 - 15.00, ale najlepszy kontakt to telefon lub e-mail
Ulica
Kosmiczna 15B
Kod pocztowy
43-300
Miejscowość
Bielsko-Biała
Województwo
śląskie
Powiat
Bielsko-Biała
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000226058
REGON
24000586200000
NIP
937-24-41-981
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundację Ekologiczną ARKA założył Wojciech Owczarz w 2005 roku. Od początku naszym głównym celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Przez wiele lat działania w różnych organizacjach pozarządowych nauczyliśmy się bowiem, że to właśnie swoista praca u podstaw daje najlepsze efekty.

Ta myśl w sposób naturalny kieruje nas w stronę dzieci i młodzieży. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma szkołami zainteresowanymi problematyką ekologiczną. Prowadzimy warsztaty, przygotowujemy specjalne wydawnictwa, zachęcamy dzieci i nauczycieli do czynnego udziału w naszych akcjach.

W Fundacji Ekologicznej ARKA staramy się jednak nawiązywać relacje nie tylko z dziećmi i młodzieżą. Do naszych sukcesów na pewno zaliczyć można bardzo dobre kontakty z licznymi samorządami, mediami, przedstawicielami kultury, strażakami czy leśnikami.

Zajmujemy się przede wszystkim zagadnieniami ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy na temat wpływu zachowań człowieka na otaczające nas środowisko. Nasze sztandarowe programy to: Kochasz dzieci nie pal śmieci, Kwiaty zamiast śmieci, Pomóż potrąconym, Ratujmy beskidzkie lasy. Organizujemy także akcje edukacyjne, między innymi: Dzień dobrych uczynków, Choinki nadziei, Dzień czystego powietrza, Śmieciobranie, Segregujesz-zyskujesz.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
11.09.2015
14 września o godz. 11.00 w Zieleńcu Wielkopolskiego na warszawskiej Ochocie, obok budynku Ministerstwa Środowiska, Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje prezentację ZIELONEGO KONTENERA oraz przestrzennych warsztatów ekologicznych. Tematyką akcji jest ograniczanie ilości odpadów i promocja ekokonsumpcji. W warsztatach weźmie udział ponad 200 uczniów z warszawskich szkół.
Publicystyka
25.11.2014
Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza chętnych do udziału w trzeciej edycji kampanii ekologicznej "Listy do Ziemi - czyste powietrze, zdrowy człowiek". Jest to akcja, w którą zaangażować się mogą samorządy oraz placówki szkolne.
Publicystyka
04.10.2011
Już październik, sezon grzewczy zacznie się lada chwila, a z nim popularny wciąż problem spalania śmieci tj. plastik, guma, lakierowane drewno, stare ubrania itp. w naszych domowych piecach. O tym, że jest to bardzo szkodliwe dla ludzi, zwierząt i środowiska wie już wiele osób, jednak wciąż są wśród nas tacy, którzy o tym nie wiedzą, lub bagatelizują ten problem. Dlatego właśnie od lat Fundacja Ekologiczna ARKA prowadzi kampanie nagłaśniające szkodliwość spalania śmieci we własnym domostwie i promujemy segregację i recykling jako rozsądne, alternatywne rozwiązania.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona roślin
ochrona zwierząt
ochrona zasobów naturalnych: wód, powietrza, kopalin
edukacja ekologiczna
zrównoważony rozwój
transport
Odbiorcy działań

Zarząd

Wojciech Owczarz, prezes
Romualda Greń, członek zarządu
Zdzisława Karczewska, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej