Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Księgowość i nie tylko Poznaj podstawowe obowiązki każdej NGO! Dołącz 11.12 o 14.00 do #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
59 721 24 77
Adres rejestrowy
Ulica
Zamkowa 2
Kod pocztowy
77-100
Miejscowość
Bytów
Województwo
pomorskie
Powiat
bytowski
Gmina
Bytów
Adres kontaktowy
Ulica
Pochyła 34
Kod pocztowy
77-100
Miejscowość
Bytów
Województwo
pomorskie
Powiat
bytowski
Gmina
Bytów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000240766
REGON
22010772700000
NIP
8421672965
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:

PARASOL - to fundacja stanowiąca platformę współpracy organizacji pozarządowych powiatu bytowskiego. Fundacja wspiera finansowo, technicznie i informacyjnie oraz szkoleniowo grupy nieformalne oraz wszelkie organizacje pozarządowe.

Prowadzone działania:

Od 2006 roku prowadzimy kampanię 1% pod Parasol.

W 2006 roku realizowaliśmy projekt "Bytów-Nowe Betlejem Mieszkańcy ziemi Bytowskiej śpiewają kolędy". Efektem projektu była płyta CD. Dochód ze sprzedaży płyty Fundacja przekazała działalność stowarzyszeń wspierających pomoc społeczną i szpital w Bytowie.

W 2007 roku realizowaliśmy Program Pracownia Umiejętności na obszarze powiatu bytowskiego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Polską Telefonią Cyfrową Sp. z o.o.

Przy fundacji Lokalny Punkt Informacji Europejskiej dla Młodzieży Eurodesk. Działalność punktu pozwoliła nawiązać kontakty z młodzieżowymi organizacjami w kilku krajach, dzięki czemu udało się zorganizować wymiany międzynarodowe. Maj-wrzesień 2007, projekt Między wyobraźnią a rzeczywistością przygotowany we współpracy z organizacjami partnerskimi z Węgier, Bułgarii i Szwecji. Ponad 30 osobowa grupa pracowała nad wspólnym spektaklem teatralnym Narodziny Europy wystawionym publicznie w Bytowie, Czarnej Dąbrówce i Tuchomiu. (Grant Programu Młodzież w Działaniu nr PL-11-061-2007-R1) Lipiec-listopad 2007 organizowaliśmy projekt pt. Media w naszym życiu we współpracy z organizacjami partnerskimi z Grecji, Szwecji i Włoch. Na program składały się warsztaty o historii i funkcjonowaniu mediów w tych krajach. (Grant Programu Młodzież w Działaniu nr PL-11-217-2007-R2)
Kwiecień 2007 ramach Study Tour to Poland wizyta studyjna dla 9 studentów z Ukrainy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego. Studenci mieli okazję spotkać się m.in. z prezydentami Koszalina i Słupska, rektorami Politechniki Koszalińskiej oraz Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, dziennikarzami Radia Koszalin i Głosu Pomorza.
Również w ramach Study Tours zorganizowaliśmy wizytę w roku 2009 pt. Pierwsze unijne lata. Wizyta studyjna na Pomorzu Środkowym. 
W latach 2010 -2012 projekt Wiejskie Szkoły Równych Szans ze środków EFS w ramach POKL.

Aktualnie realizowane projekty:

  • "Bliżej Prawa. Sieć poradnictwa prawno - obywatelskiego w subregionie słupskim" - realizowane są bezpłatne porady prawne dla mieszkańców powiatu: bytowskiego, lęborskiego i słupskiego.
  • Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich; projekt jest realizowany od kwietnia 2009 roku. W ramach LPI udzielane są bezpłatne porady nt. funduszy unijnych mieszkańcom powiatu bytowskiego. Konsultanci prowadzą również lekcje nt. funduszy unijnych w szkołach, spotkania informacyjne nt. pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych.
  • "Wolontariat to jest to" - projekt promujący wolontariat realizowany we współpracy z Centrum Współpracy Młodzieży ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
  • Stypendia Pomostowe "Dyplom z Marzeń" - są to stypendia na pierwszy rok studiów dla zdolnej młodzieży z powiatu bytowskiego, zaangażowanej w życie lokalnej społeczności.
  • "Na własny rachunek. Wielobranżowa spółdzielnia socjalna elementem rozwoju ekonomii społecznej na Pomorzu" ze środków EFS w ramach POKL.
  • Konkurs Działaj Lokalnie ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (roczna kwota na granty dla ngo’s i grup młodzieżowych - 55 tys. zł)

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
11.07.2013
We wtorek, 9 lipca 2013 r. w Bytowskim Centrum Kultury przedstawiciele Fundacji Rozwoju Lokalnego "Parasol" wręczyli umowy grantobiorcom programu Działaj Lokalnie.
Publicystyka
06.05.2013
Mijają właśnie dwa lata od wdrożenia projektu bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w trzech powiatach: bytowskim, słupskim i lęborskim. W tym czasie Fundacja Rozwoju Lokalnego „Parasol” udzieliła ponad 7600 bezpłatnych porad prawnych.
Publicystyka
02.01.2013
Fundacja podsumowała rok 2012 podczas uroczystej gali. Wręczono nagrody, dyplomy i prezenty. Był też koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Bytowie.

Organizacja jest Podmiotem Ekonomii Społecznej

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Opis specyfiki usług:

- Wynajmowanie sal i biur;
- prowadzenie doradztwa edukacyjnego i zawodowego;
- prowadzenie szkoleń.

Realizowane usługi:
  • Doradztwo, obsługa klienta, usługi badawcze

Realizujemy usługi publiczne: Nie

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej