Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej Eko Dar

Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej Eko Dar
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Telefon
17 867 01 23
Telefon
17 867 01 23
Adres rejestrowy
Ulica
Świlcza 168
Kod pocztowy
36-072
Miejscowość
Świlcza
Województwo
podkarpackie
Powiat
rzeszowski
Gmina
Świlcza
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000202182
REGON
69177936000000
NIP
517-00-82-956
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie powstało w 2004 roku. Członkami Stowarzyszenia są rolnicy, którzy produkują żywność metodami ekologicznymi, zboża, warzywa i owoce jak również hodowcy krów i kóz, którzy produkują sery twarogowe, serki kozie, serki topione, a także gospodarstwa pasieczne, które produkują miody ekologiczne różnych rodzajów i smaków. Stowarzyszenie zrzesza około 50 gospodarstw ekologicznych z certyfikatem, z terenu województwa podkarpackiego. Członkowie stowarzyszenia biorą czynny udział w imprezach organizowanych na rzecz promocji rolnictwa ekologicznego w kraju i za granicą.

Celem działania stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju produkcji i przetwórstwa żywności metodami ekologicznymi, a także tworzenie dla nich rynków zbytu. Wsparciem organizacyjnym i merytorycznym chce objąć zarówno rolników jak też przetwórców i handlowców, którzy podejmą się tego niezwykle istotnego zadania. Swoim działaniem obejmuje całe województwo podkarpackie, a w szczególności gminę Świlcza, natomiast zasady działania stowarzyszenia opierają się na pracy społecznej jego członków.

Do tej pory zorganizowano kilka szkoleń, na których rolnicy uzyskali informacje jak można założyć gospodarstwo ekologiczne. We współpracy z sołtysami i Kołami Gospodyń Wiejskich stowarzyszenie organizuje spotkania w każdej wiosce.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej