Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja PWC
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Telefon
22 746 74 16
Telefon
22 508 74 16
Adres rejestrowy
Ulica
Aleja Armii Ludowej 14
Kod pocztowy
00-638
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000234238
REGON
14013895100000
NIP
526-28-61-680
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Od początku swojej działalności w Polsce firma PricewaterhouseCooopers angażowała się w działania wspierające lokalne społeczności, różne grupy osób potrzebujących i obszary niekomercyjne a ważne dla życia społecznego. Podejmowaliśmy różne działania - niektóre z nich angażowały naszych pracowników w ich wolnym czasie, inne polegały na przekazywaniu pomocy rzeczowej lub wspieraniu finansowym z budżetu firmy. Angażowaliśmy się w przeróżne obszary - od wspierania szeroko pojętej kultury i sztuki po działania edukacyjne i charytatywne. Niektóre z inicjatyw były bardziej udane i dawały nam więcej poczucia skutecznego działania, inne nas rozczarowały. W 2005 roku postanowiliśmy przeanalizować nasze dotychczasowe działania, zrozumieć od czego zależał sukces jednych i porażka innych oraz wybrać takie, które przyniosą jak największy efekt i jak najwięcej zmienią na lepsze w naszym otoczeniu. Zapytaliśmy też naszych pracowników na czym chcą się skoncentrować, na co chcą poświęcić swój czas i energię, co powinniśmy wspierać jako firma.

Konsultacja z pracownikami przyniosła odpowiedź: chcemy jako firma działać na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Chcemy wspierać organizacje pozarządowe, które się tym zagadnieniem profesjonalnie zajmują, tak aby efekty ich działania były jak największe. Niektórzy z nas mają więcej czasu do zainwestowania, inni mniej. Niektórzy czują się komfortowo doradzając w zakresie swojej zawodowej specjalizacji, inni wolą posiedzieć przy łóżku chorego dziecka. Wielu z nas jest gotowych przekazać 1% swojego podatku na cel, w który wierzą.

Dlatego założyliśmy Fundację PwC "Podaruj siebie". Określiliśmy komu chcemy pomagać i wspólnie z beneficjentami wypracowujemy jaka pomoc jest im najbardziej potrzebna. Każdy znajdzie tu odpowiadającą mu formę zaangażowania. Ciągle wymyślamy nowe programy i sposoby pomagania. To wciąga.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej