Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Feniks"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
508 859 625
Adres rejestrowy
Ulica
Kijaszkowo 6
Kod pocztowy
87-640
Miejscowość
Kijaszkowo
Województwo
KUJAWSKO-POMORSKIE
Powiat
toruński
Gmina
Czernikowo
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000235229
REGON
34006541800000
NIP
956-21-67-649
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Feniks powstała w 2005 roku w Toruniu. Genezą Feniksa są przeżycia prezesa fundacji - Kasi Śmigielskiej. Kasia jest niepełnosprawna od 1996 roku, kiedy to w pożarze domu straciła dwójkę dzieci i męża. Przeżyła razem z 3-letnią wówczas córką Karoliną. Okres leczenia i rehabilitacji powypadkowej oraz proces powrotu do “normalnego” życia trwał kilka lat. Niepełnosprawność Kasi jest efektem oparzeń 85% powierzchni ciała .Karolina uległa oparzeniom w równie dużym stopniu, dodatkowym skutkiem wypadku jest utrata jej słuchu. Po tak traumatycznym wypadku doznała wiele dobra od innych. Chcąc nieść go dalej, powołała do życia Fundację Feniks.

Działalność Fundacji skierowana jest do osób niepełnosprawnych, jednak głównym z zadań jest łączenie i integracja dwóch światów, a mianowicie świata osób niepełnosprawnych ze światem osób pełnosprawnych. W roku 2008 rozpoczęliśmy cykl spotkań z grupą integracyjną w projekcie zwanym „Skarbonka”. „Skarbonka” to zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, gry i zabawy na kręgielni, cykl pt. „Poznaj siebie” oraz zabawy na pływalni i szereg innych form spędzania czasu i integrowania się obu środowisk. Kolejnym z celów naszej fundacji jest prowadzenie rehabilitacji poprzez hipoterapię i dogoterapię. We wrześniu 2009r został otwarty ośrodek Fundacji Feniks znajdujący się w malowniczym miejscu Kijaszkowo ok. 35 km od Torunia. Gdzie prężnie prowadzimy zajęcia integracyjne oraz przygotowujemy się do prowadzenia zajęć hipoterapii i dogoterapii.

Fundacja organizuje również imprezy okolicznościowe tj. dzień dziecka, mikołajki, zabawy karnawałowe itp. Działania Feniksa skupiają się też na pomocy jednostce. Spowodowane jest to ogromną potrzebą podopiecznych fundacji, ale i tym, że konkretne osoby, do których dociera pomoc nie są w stanie uczestniczyć w życiu Feniksa bezpośrednio.

Dziś Fundacja Feniks to kilka lat pracy na rzecz Człowieka poprzez Człowieka.

Fundacja to również świetny zespół wolontariusz, którzy mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach ,dotyczącym serwisu osób niepełnosprawnych, co jest bardzo istotne przy współistnieniu obu światów.

Feniks wspiera również podopiecznych w zakupie sprzętu ortopedycznego: protezy kończyn, wózki oraz wszelakiego sprzętu pozwalającego polepszyć życie osobie niepełnosprawnej.

Pomagać Możemy, Bo Jest Wielu Nieobojętnych.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej