Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
ATD Czwarty Świat
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 616 10 20
Telefon
505 222 609
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek: zamknięte, wtorek: zamknięte, środa: 12.30-16.30, czwartek: 12.30-16.30, piątek: 12.30-16.30
Ulica
Grenadierów 34 lok. użytk. 1
Kod pocztowy
04-073
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
schody, brak windy
Adres biura
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Krakowska 17 lok. użytk. 2
Kod pocztowy
25-029
Miejscowość
Kielce
Województwo
świętokrzyskie
Powiat
Kielce
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000237930
REGON
26006432300000
NIP
9591725313
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Ludzie
Liczba członków
12
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj nasze działania!

Dzięki wpływom z 1% będziemy mogli rozwijać nasze działania i docierać do większej ilości osób w trudnej sytuacji życiowej.

Ruch ATD Czwarty Świat Polska jest częścią międzynarodowego ruchu o charakterze apolitycznym i bez przynależności religijnej. Angażuje się wspólnie z ludźmi i instytucjami w celu znalezienia rozwiązania problemu skrajnego ubóstwa. Podejście ATD Czwarty Świat oparte na prawach człowieka koncentruje się wokół wspierania osób i rodzin żyjących w ubóstwie poprzez obecność i zaangażowanie w środowiskach grup mniej uprzywilejowanych, budowania świadomości społecznej na temat problemu skrajnego ubóstwa oraz wpływania na polityki zmierzające do jego rozwiązania.

Ruch ATD Czwarty Świat podejmuje starania, by z ludzi najuboższych uczynić najważniejszych partnerów w walce z nędzą i w budowaniu świata szanującego godność każdego człowieka. Stara się również ułatwić najuboższym zabranie głosu w publicznej debacie na temat współczesnych problemów społecznych oraz umożliwić im współdecydowanie w kwestiach, które ich bezpośrednio dotyczą.

Ruch ATD Czwarty Świat walczy o prawa człowieka, a zwłaszcza o zapewnienie dostępu do praw osobom najuboższym. Posiada status konsultacyjny przy UNICEF, UNESCO, Radzie Europy oraz Radzie Gospodarczej i Społecznej Narodów Zjednoczonych (ECOSOC).

W Polsce, ruch ATD rozpoczął swoją działalność w 1998 roku w Kielcach od spotkań wolontariuszy z bezdomnymi na dworcu PKP i w noclegowni. Od tego czasu trwają regularne spotkania, a 17 października odbywają się coroczne obchody ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem (www.overcomingpoverty.org).

Warszawie ruch ATD rozpoczął działalność w 2004 r przy okazji odbycia się 8. Europejskiego Uniwersytetu Powszechne, gdzie spotkali się ludzie najubożsi, wolontariusze i politycy z całej Europy, by wspólnie dyskutować o godności człowieka oraz o walce z nędzą i wykluczeniem społecznym.

Darowizny zbierane z pomocą  wplacam.ngo.pl

Biblioteki Podwórkowe
Wspólnie budujemy przyszłość każdego dziecka! Dajmy dzieciom dostęp do wiedzy poprzez Biblioteki Podwórkowe w ATD Czwarty Świat.
20,00 zł
Bilet na inspirującą wystawę
40,00 zł
Ciekawa książka, która zachęci dziecko do czytania
150,00 zł
Uczestnictwo w kreatywnych naukowych warsztatach
Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
21.12.2021
W ramach działań młodzieżowych w ATD Czwarty Świat staramy się zgromadzić w jednym projekcie młodych ludzi z różnych środowisk społecznych, mających różne doświadczenia. Zachęcamy do dialogu i wyrażania siebie. Wspólnie z młodymi organizujemy warsztaty, spotkania integracyjne, debaty i seminaria. Podczas jednego z takich spotkań odbyła się dyskusja, która dała początek projektowi “Młodzież dla Europy, która nie zostawia nikogo na uboczu”.
Publicystyka
19.11.2021
Zabezpieczenia społeczne (pomoc społeczna, publiczna służba zdrowia, państwowe programy wsparcia, zasiłki itp.) jest ważnym środkiem realizacji praw człowieka. Pandemia Covid-19 uwidoczniła zarówno istotę systemów pozwalających zagwarantować zaspokojenie podstawowych potrzeb wszystkim członkom społeczności, jak i niedoskonałości tych systemów.
Publicystyka
14.02.2021
Od połowy marca ponad 100 tysięcy osób mieszkających w Domach Pomocy Społecznej na terenie całej Polski przebywa w izolacji, bez możliwości wychodzenia na zewnątrz oraz bez możliwości odwiedzin. Obecnie w DPS-ach trwają szczepienia, jednak wciąż brakuje informacji co się w związku z tym zmieni. Uzyskaliśmy informacje od mieszkańców DPS-ów na temat sytuacji w placówkach, w których mieszkają.
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej