Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja Przyjazny Dom imienia Stanisława Jabłonki

Fundacja Przyjazny Dom imienia Stanisława Jabłonki
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 796 04 60
Telefon
501 317 814
Telefon
71 796 04 60
Adres rejestrowy
Ulica
Okulickiego 2
Kod pocztowy
51-216
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000228691
REGON
02003383400000
NIP
6762377744
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Fundacji jest systematyczna poprawa warunków życia osób upośledzonych intelektualnie poprzez: tworzenie i prowadzenie domów stałego pobytu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzenie ośrodków dziennego pobytu, w tym: warsztatów terapii zajęciowej, świetlic terapeutycznych, ośrodków wsparcia socjalnego, środowiskowych domów samopomocy i innych form wsparcia i rehabilitacji - indywidualnych i w grupie, prowadzenie hosteli z całodobową opieką nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną z przyczyn losowych pozbawionych czasowo pieczy opiekuna (np. przez pobyt opiekuna w szpitalu), prowadzenie ośrodków wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin, organizowanie wystaw i kiermaszy prezentujących efekty działalności w w/w placówkach, organizowanie turnusów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich opiekunów, organizowanie konferencji, sympozjów, warsztatów i seminariów dotyczących obszaru działań Fundacji, prowadzenie działalności kulturalnej, edukacyjno-szkoleniowej, sportowej oraz usług doradczych skierowanych do osób i grup których, wiedza, praca i zaangażowanie mogą być przydatne dla realizacji celów statutowych Fundacji, prowadzenie działalności wydawniczej dotyczącej obszaru działań Fundacji, oddziaływanie na opinię publiczną poprzez ukazywanie wartości i godności osoby niepełnosprawnej (m.in. poprzez kampanie informacyjno promocyjne), popularyzacja i wspieranie idei wolontariatu, podejmowanie działań na rzecz rozwoju dobroczynności, przenoszenie pozytywnych wzorców z Unii Europejskiej i do Unii oraz pozyskiwanie funduszy europejskich, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi polskimi i zagranicznymi o zbliżonym zakresie działalności, współpraca ze szkołami i wyższymi uczelniami w zakresie praktyk i staży zawodowych, budowanie partnerskich relacji z lokalnymi i regionalnymi instytucjami, organizacjami, a także kontakty ze środowiskiem sąsiedzkim, tworzenie nowych i doskonalenie istniejących instrumentów zwiększających możliwości osób niepełnosprawnych, inną działalność korzystna dla realizacji celów statutowych Fundacji.

Fundacja prowadzi Wielofunkcyjny Ośrodek Opiekuńczo - Rehabilitacyjny dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie mieszczący się przy ul. Okulickiego 2 we Wrocławiu oraz Mieszkanie Chronione przy ul. Pułaskiego 22/5 we Wrocławiu
Wielofunkcyjny Ośrodek Opiekuńczo - Rehabilitacyjny składa się z Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Placówki prowadzone przez fundację przeznaczone są dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Dom Pomocy Społecznej obejmuje opieką 24 dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie osób. Dom zaspokaja podstawowe potrzeby bytowe mieszkańców - miejsce zamieszkania, całodzienne wyżywienie, utrzymanie czystości oraz zapewnia pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacji, w załatwianiu spraw osobistych. Oprócz tego, wobec mieszkańców realizowane są działania wspierające - umożliwienie udziału w terapii zajęciowej, podnoszenie sprawności i aktywności podopiecznych, zaspokojenie potrzeb religijnych i kulturalnych, integracja społeczna w środowisku lokalnym.

Środowiskowy Dom Samopomocy "Okuliki" jest placówką dzienną, wspierającą 35 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy zajęć korzystają z terapii w pracowniach: kulinarnej, plastycznej, teatralnej, rękodzieła i ceramicznej oraz zajęć rehabilitacyjnych i muzykoterapii. Realizowane są też zajęcia indywidualne dostosowane do potrzeb każdej z osób, prowadzone przez pedagoga, logopedy i psychologa. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30.

Fundacja od 2012 roku prowadzi Mieszkanie Chronione przy ul. Pułaskiego 22/5 przeznaczone dla 6-u dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną potrzebujących jedynie niewielkiego wsparcia w podstawowych czynnościach życiowych. W placówce tej nie ma całodobowej opieki, mieszkańcy otrzymują wsparcie od dochodzącego asystenta.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.02.2016
Grupa teatralna Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki z Wrocławia okazała się najlepsza podczas regionalnego przeglądu Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” 2016. Zwycięska sztuka pt. „Burza” zostanie przedstawiona podczas wielkiego finału, który odbędzie się 14 marca w Krakowie.
Publicystyka
15.12.2015
Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki udało się zebrać środki potrzebne na sfinansowanie projektu budowlanego nowego obiektu. Przedstawiciele organizacji mówią o dużym sukcesie, bo wszelkie środki pozyskali sami. W nowym domu na pomoc będzie mogło liczyć 36 osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Publicystyka
03.08.2015
Projekt „Zmieniamy świat serce po sercu”, w ramach którego Fundacja Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki i Fundacja L'ARCHE – Wspólnota w Śledziejowicach realizowały warsztaty dla młodzieży, dobiegł końca. Czy zakładany cel: uwrażliwienie młodych ludzi na problem dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, został osiągnięty? Odpowiedź na to pytanie zdradza film z udziałem wolontariuszy zaangażowanych w działalność organizacji.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań

Zarząd

Teresa Żurawicz, członek zarządu fundacji
Ewa Kolendowicz, członek zarządu fundacji
Zbigniew Kobyłecki, prezes zarządu fundacji
Piotr Ryś, skarbnik zarządu fundacji
Jowita Klusik, sekretarz zarządu fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej