Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instytut dla Zjednoczonej Europy w likwidacji

Instytut dla Zjednoczonej Europy w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 627 21 31
Telefon
22 627 21 31
Adres rejestrowy
Ulica
Krakowskie Przedmieście 62 lok. 1
Kod pocztowy
00-322
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000127737
REGON
01523591200000
NIP
526-26-66-240
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
20
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Instytut dla Zjednoczonej Europy jest dobrowolną i niezależną organizacją, która inicjuje i prowadzi działania wspierające europejskie procesy integracyjne w aspektach społecznym, edukacyjnym i kulturowym.
Do naszych podstawowych celów statutowych należą:
-wspieranie działań zmierzajacych do rozwoju współpracy, zwłszcza miedzynarodowej, ułatwiającej procesy integracyjne;
-inicjowanie i organizowanie działań na rzecz wyrównywania szans rozwojowych zwłaszcza miedzy regionami, grupami społecznymi, w tym szczególnie miedzy młodzieżą wiejską i miejską;
-wspomaganie inicjatyw ochrony środowiska poprzez organizowanie, promocje i wdrażanie prac i programów proekologicznych oraz propagowanie efektywnych metod aktywizacji zawodowej bezrobotnych.

Prowadzone działania:

Kursy angielskiego
W ciągu roku szkolnego organizujemy kursy języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych, wykwalifikowanych i przygotowanych pod kątem metodycznym nauczycieli w małych grupach (od 7 do 12 osób). Nauczamy propagowaną obecnie metodą komunikacyjną, której głównym założeniem jest nacisk na konwersacje i umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego.

Weekendowe Kursy Języka Angielskiego
Coraz większym problemem staje się nierówny dostęp do edukacji-powiększa się różnica między dużymi ośrodkami miejskimi a małymi miastami i wsią. Dlatego od października 2003 zorganizowaliśmy weekendy z językiem angielskim we Wrzosowie i Petrykach. Naszym celem jest umożliwienie młodzieży wiejskiej swobodne posługiwanie się obcymi językami. Program ten nazwaliśmy "Równe szanse". Zorganizowane kursy językowe spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony młodzieży z tych terenów. Doświadczyliśmy, że tego rodzaju działanie daje szerokie możliwości integracyjne młodych ludzi, jak również zachęca ją do podejmowania nowych wyzwań.
W lutym 2003 roku Instytut dla Zjednoczonej Europy zorganizował zimowisko połączone z nauką języka angielskiego i warsztatami z zakresu integracji europejskiej, które miały na celu podniesienie ogólnej świadomości młodzieży o korzyściach płynących z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, dostrzeżenie szansy na poprawę sytuacji życiowej w momencie przystąpienia do UE oraz pomoc w zrozumieniu mechanizmów działających na rynku i regulujących gospodarkę w Unii Europejskiej. Obóz odbył się w miejscowości Górki k. Garwolina, a uczestniczyło w nim 30 osób.
W 2004 roku młodzież wypoczywała na zimowym obozie połączonym z nauką języka angielskiego i warsztatami z zakresu integracji europejskiej w Mierkach k. Olsztynka (02-14.02.2004).
W tym roku w ramach programu "Równe Szanse" 100 osobowa grupa młodzieży z województw: mazowieckiego, lubelskiego oraz wielkopolskiego wypoczywała w Janowie Lubelskim oraz w Zakrzowie.

Letnie obozy dla młodzieży
Lato 2003 Instytut dla Zjednoczonej Europy zorganizował w wakacje 2003 obóz językowy dla dzieci i młodzieży w Łęguckim Młynie. W ciągu wakacji odbyło się pięć turnusów dla różnych grup wiekowych, łącznie ok. 250 osób. Głównym celem obozu była nauka angielskiego, ale w takiej formie aby młodzież polubiła ten język i przełamała bariery związane z mówieniem. Głównym tematem była "Kultura krajów anglojęzycznych".
Lato 2004 W tym roku rozszerzyliśmy ofertę letniego wypoczynku o miejscowości: Wrzosów, Ostrowiec, Rybaki, Narewka, jak i o języki: niemiecki i francuski. W letnich obozach językowych uczestniczyło ok. 400 osób. W samym Łęguckim Młynie zorganizowaliśmy pięć turnusów na których łącznie gościliśmy 300 osób. Obóz w Ostrowcu, Wrzosowie i niektóre turnusy w Łęguckim Młynie były kontynuacją programu "Równe szanse".

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej