Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie na rzecz Promocji Wolontariatu "Voluntas"

Stowarzyszenie na rzecz Promocji Wolontariatu "Voluntas"
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
97-300
Miejscowość
Piotrków Trybunalski
Województwo
łódzkie
Powiat
Piotrków Trybunalski
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000224219
REGON
10006289000000
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Wolontariatu "Volountas" ma na celu stworzenie w Piotrkowie biura pośrednictwa pracy w ramach wolontariatu. Powstanie takiej instytucji ma ułatwić działanie innym organizacjom pozarządowym w Piotrkowie, które mogłyby wykorzystywać w swojej pracy pomoc wolontariuszy. Drugim celem Stowarzyszenia jest stworzenie Piotrkowianom możliwości pomocy innym ludziom i samorealizacji.

Prowadzone działania
Aktualnie Stowarzyszenie wdraża Program Wolontariat w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Program ten kierowy jest do studentów, którzy chcą zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności poprzez realizację wspólnych z urzędnikami działań na rzecz społeczności lokalnej. Praca wykonywana przez wolontariuszy ułatwia im poznanie procedur rządzących działaniem urzędu, zdobycie praktycznych umiejętności działania w administracji, a w przyszłości jest ułatwieniem w zdobyciu miejsca na stażu w Urzędzie Miasta. Współpraca w ramach tak rozumianego wolontariatu ułatwia pracę administracji lokalnej, pozwalając na realizację projektów, które nie mogłyby być wdrożone bez pomocy młodzieży.
Obecnie Stowarzyszenie pracuje także nad stworzeniem niezbędnej bazy potencjalnych wolontariuszy i organizacji - beneficjentów pomocy, która umożliwi nam rozszerzenie działalności na inne dziedziny wolontariatu.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
zakładanie fundacji, stowarzyszenia
sprawy formalne związane z działalnością organizacji, np. konsultowanie statutów, formularzy KRS i dokumentów
dostarczanie informacji o źródłach finansowania
pomoc w pisaniu projektów, konsultowanie wniosków
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej