Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
74 850 03 00
Adres rejestrowy
Ulica
Krzyżowa 7
Kod pocztowy
58-112
Miejscowość
Krzyżowa
Województwo
dolnośląskie
Powiat
świdnicki
Gmina
Świdnica
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000084948
REGON
00583356100000
NIP
8840034672
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja 'Krzyżowa' dla Porozumienia Europejskiego jest pozarządową, polską organizacją pożytku publicznego. W ramach Fundacji działają m.in.: największy w Polsce Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Miejsce Pamięci, Akademia Europejska.

Krzyżowa jest miejscem, które żyje różnorodnością ludzi spotykających się tutaj i ich gotowością do dialogu. Korzystając ze spuścizny duchowej Kręgu z Krzyżowej, opozycji demokratycznej w Europie Środkowej oraz tradycji polsko-niemieckiego pojednania, Fundacja „Krzyżowa” działa na rzecz pokojowego współżycia narodów, grup społecznych i pojedynczych osób. Za szczególnie ważną uważamy pracę z młodzieżą. Działanie to ma na celu kształcenie ducha odpowiedzialności i otwartości na innych. W ten sposób Fundacja wspiera zarówno porozumienie między ludźmi, jak i rozwój europejskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
30.03.2023
Seminarium Wschodnio- i Zachodnioeuropejskich Miejsc Pamięci w Krzyżowej skierowane jest do pracowników miejsc pamięci, muzeów, miejsc pamięci, ośrodków edukacyjnych, organizacji praw człowieka lub projektów dotyczących współczesnych świadków. Celem Seminarium Miejsc Pamięci jest wzajemne poznanie się oraz wymiana wiedzy i doświadczeń.
Publicystyka
31.05.2022
Na początku roku, Fundacja „Krzyżowa” rozpoczęła realizację nowego projektu edukacyjnego „UPROOTED. Zrabowane / wykorzenione. Los dzieci odebranych rodzinom przez niemieckie władze okupacyjne podczas II wojny światowej”. Właśnie ukazały się e-publikacje związane z tą tematyką. Są wśród nich eseje historyczne oraz scenariusze lekcyjne dla nauczycieli. Na stronie projektu można wysłuchać podcastów - rozmów z ekspertami.
Publicystyka
08.11.2021
Krzyżowa, licząca około 250 mieszkańców wieś, znajdująca się w powiecie świdnickim na Dolnym Śląsku, jest siedzibą jednego z największych w Europie Międzynarodowych Domów Spotkań Młodzieży. W Krzyżowej znajduje się również dziedziniec, na którym znak pokoju przekazali sobie Tadeusz Mazowiecki i Helmut Kohl; jest dom, w którym w czasach II wojny światowej spotykali się niemieccy antyhitlerowcy oraz stacja kolejowa wybudowana specjalnie na przyjazd cesarza Niemiec Wilhelma II.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
pomoc humanitarna, rozwojowa
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej