Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Pinokio
Zakończyła działalność
Kontakt
Telefon
25 757 01 80
Telefon
660 727 085
Telefon
660 727 085
Adres rejestrowy
Ulica
3-go Maja 8
Kod pocztowy
05-319
Miejscowość
Mienia
Województwo
mazowieckie
Powiat
miński
Gmina
Cegłów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000216881
REGON
71257391100000
NIP
822-21-40-438
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Naszą misją jest:
-Ograniczenie marginalizacji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a w szczególności: z rodzin ubogich; bezrobotnych; bezradnych, zagrożonych dysfunkcjami społecznymi, wchodzących w kolizję z prawem, wychodzących z nałogów i członków ich rodzin.
-Wspieranie dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych i dysfunkcyjnych dla pełnego rozwoju osobowości i godności ludzkiej.
-Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych.

Prowadzone działania
-Świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży w szkole podstawowej w Wiciejowie. Zajęcia świetlicowe, sportowe, opiekuńczo-wychowawcze. Dożywianie - dzieci same przygotowują kanapki z dostarczonych produktów.
-Kampania "Człowieczy los" - organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Kampania prowadzona we współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną filia w Warszawie i stowarzyszeniem "Koniczynka" działającym na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym. Jesteśmy po pierwszym obozie. 20 dzieci z całej Polski spędziło przerwę świąteczno-noworoczną w Warszawie.
-"Rower dla Marzenki" - zbieramy pieniądze na zakup roweru dla osoby niepełnosprawnej, która nie ma własnych środków na ten cel.
-Organizujemy konferencję na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet w przemocy domowej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej