Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Pinokio
Zakończyła działalność
Kontakt
Telefon
25 757 01 80
Telefon
660 727 085
Telefon
660 727 085
Adres rejestrowy
Ulica
3-go Maja 8
Kod pocztowy
05-319
Miejscowość
Mienia
Województwo
mazowieckie
Powiat
miński
Gmina
Cegłów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000216881
REGON
71257391100000
NIP
822-21-40-438
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Naszą misją jest:
-Ograniczenie marginalizacji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a w szczególności: z rodzin ubogich; bezrobotnych; bezradnych, zagrożonych dysfunkcjami społecznymi, wchodzących w kolizję z prawem, wychodzących z nałogów i członków ich rodzin.
-Wspieranie dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych i dysfunkcyjnych dla pełnego rozwoju osobowości i godności ludzkiej.
-Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych.

Prowadzone działania
-Świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży w szkole podstawowej w Wiciejowie. Zajęcia świetlicowe, sportowe, opiekuńczo-wychowawcze. Dożywianie - dzieci same przygotowują kanapki z dostarczonych produktów.
-Kampania "Człowieczy los" - organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Kampania prowadzona we współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną filia w Warszawie i stowarzyszeniem "Koniczynka" działającym na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym. Jesteśmy po pierwszym obozie. 20 dzieci z całej Polski spędziło przerwę świąteczno-noworoczną w Warszawie.
-"Rower dla Marzenki" - zbieramy pieniądze na zakup roweru dla osoby niepełnosprawnej, która nie ma własnych środków na ten cel.
-Organizujemy konferencję na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet w przemocy domowej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej