Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Abstynentów Klubu "Radość"

Stowarzyszenie Abstynentów Klubu "Radość"
Kontakt
Telefon
41 372 39 91
Telefon
603 999 164
Adres rejestrowy
Ulica
Partyzantów 3
Kod pocztowy
26-200
Miejscowość
Końskie
Województwo
świętokrzyskie
Powiat
konecki
Gmina
Końskie
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000072933
REGON
29239559000000
NIP
658-18-31-911
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
32
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Głównym celem działania naszego Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności na rzecz ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu oraz działanie na rzecz moralnego i psychicznego ozdrowienia rodziny z upowszechnianiem mody na życie bez alkoholu.

Realizujemy zadania m. in. w zakresie:

 1. Udzielania informacji i pomocy w kwestii wyboru metod i sposobów leczenia z uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu,
 2. Niesienia wszechstronnej pomocy w kształtowaniu własnego rozwoju i odzyskiwanie właściwej postawy w najbliższym otoczeniu, rodzinie, zakładzie pracy,
 3. Stworzenie alternatywnego środowiska ludziom pragnącym zaprzestania picia alkoholu do spędzania wolnego czasu w atmosferze trzeźwości,
 4. Przeciwdziałania alkoholizmowi jako zjawisku społecznemu,
 5. Współpracy z rodzinami osób zagrożonych i uzależnionych.
 6. Działań profilaktycznych skierowanych na środowisko młodzieżowe, szczególnie młodzieży zagrożonej uzależnieniem.

Klub Abstynenta "Radość" oferuje swoim członkom:

 1. Pomoc w zwalczaniu nałogu, którą otrzymasz od doświadczonych kolegów.
 2. Pomoc naszą uzyskasz również jak zaczniesz dostrzegać, że od czasu do czasu picie alkoholu wymyka Ci się spod kontroli i próbujesz udowodnić sobie lub innym, ze potrafisz nad tym zapanować, jednak próby te kończą się często ponownym zapiciem.
 3. Pomoc w utwierdzeniu co to jest alkoholizm, uzależnienie od alkoholu i że alkoholizm jest chroniczną i postępującą śmiertelną chorobą.

Metody pracy Stowarzyszenia "Radość":

 1. Prowadzenie działalności informacyjnej promocyjnej oraz stworzenie warunków osobom uzależnionym do spędzania wolnego czasu w atmosferze trzeźwości.
 2. Organizowanie różnych form zajęć psychoterapeutycznych z zakresu oświaty zdrowotnej i pozamedycznej pomocy w odpowiednich zapewniających dyskrecję warunkach.
 3. Udzielanie pomocy moralnej osobom uzależnionym i współuzależnionym oraz ich rodzinom.
 4. Współpraca z innymi Stowarzyszeniami i wspólnotami o tym samym lub podobnym profilu działania.
 5. Współpraca z władzami państwowymi, samorządowymi, sektorem gospodarczym, środkami masowego przekazu oraz osobistościami życia publicznego zainteresowanymi realizacją celów statutowych Klubu.

W swojej działalności systematycznie dążymy do tego, aby nasze Stowarzyszenie będąc placówką realizującą część zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych było równocześnie wizytówką naszego miasta Końskie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
teatr
edukacja kulturalna
profilaktyka uzależnień
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej