Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenie Opus
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
62 747 93 08
Telefon
62 747 93 08
Adres rejestrowy
Ulica
Wrocławska 39
Kod pocztowy
63-200
Miejscowość
Jarocin
Województwo
WIELKOPOLSKIE
Powiat
jarociński
Gmina
Jarocin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000178726
REGON
25160516000000
NIP
617-20-80-347
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Ludzie
Liczba członków
28
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Działamy aktywnie od 2003 r. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych we wspomaganie rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia.

Głównym założeniem naszej organizacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym, poszkodowanym, bezrobotnym i innym grupom marginalizowanym, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami, mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość.

Od 2004 r. prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie dla 45 osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężoną, a także świetlicę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i młodzieży. Organizujemy cykliczne imprezy integracyjne dla osób niepełnosprawnych z województwa wielkopolskiego. Są to prezentacje plastyczne i teatralne w ramach Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz zawody sportowe. Corocznie organizujemy spotkania z zakresu zdrowego stylu życia oraz realizujemy inne, pojedyncze projekty o zasięgu gminnym, powiatowym i regionalnym.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można oddawać 1% swojego podatku. Bardzo zachęcamy, gdyż te pieniądze są wykorzystywane m.in. na przełamywanie barier.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej