Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja "Dom Seniora im. Sue Ryder" w Pierzchnicy

Fundacja "Dom Seniora im. Sue Ryder" w Pierzchnicy
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
41 353 85 05
Adres rejestrowy
Ulica
Szkolna 36
Kod pocztowy
26-015
Miejscowość
Pierzchnica
Województwo
świętokrzyskie
Powiat
kielecki
Gmina
Pierzchnica
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000165620
REGON
29282395600000
NIP
657-25-25-623
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy jest domem pomocy społecznej przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Dom powstał z inicjatywy Samorządu Gminy Pierzchnica oraz przy pomocy finansowej: Fundacji Sue Ryder w Warszawie, Fundacji Przezorność i Bouver Foundation.

Jednostka działa na podstawie decyzji Wojewody Świętokrzyskiego. decyzja nr PS II 9013/1-3/06 z dnia 8 maja 2006 r. zezwalającej na prowadzenie Domu Seniora im . Sue Ryder w Pierzchnicy.

Budynek jest parterowy, przygotowany na przyjęcie 58 mieszkańców. Pokoje są 1 i 2 osobowe, każdy z odrębną łazienką, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Placówka zapewnia mieszkańcom niezbędne potrzeby bytowe, opiekuńcze i wspomagające, oraz umożliwia korzystanie ze świadczeń powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Konsultacje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej odbywają się na miejscu. W ramach pobytu Dom pokrywa opłaty ryczałtowe i częściową odpłatność do wysokości limitu ceny za leki, przewidziane w przepisach o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia.

W ramach pobytu oferujemy naszym mieszkańcom korzystanie z nowocześnie wyposażonych gabinetów rehabilitacyjnych mieszczących się w tym samym budynku, gdzie mogą skorzystać z różnych form rehabilitacji ruchowej (UGUL, motorki, drabinki, materace), masażu klasycznego, aquavibronu, światłolecznictwa (solux), elektroterapii: galwanizacji, jonoforezy, elektrostymulacji porażeń, TENS, prądy Traberta, prądy diadynamiczne, magnetoterapii oraz laseroterapii.

Zapewniamy również terapię zajęciową, oraz zajęcia kulturalno - oświatowe indywidualnie do potrzeb, możliwości i zainteresowań naszych mieszkańców.

Oferujemy smaczne i urozmaicone posiłki zaplanowane przez dietetyka, a na zlecenie lekarza również wyżywienie dietetyczne.

Celem funkcjonowania Domu jest zapewnienie jego mieszkańcom bezpiecznego i godnego życia, podnoszenie sprawności, wspomaganie rozwoju ich osobowości oraz rozwijanie w miarę możliwości samodzielności mieszkańców. Opieka jest dostosowana do stanu zdrowia mieszkańców.

Na terenie placówki znajduje się kaplica, której wyposażenie pochodzi z osobistej kaplicy Lady Ryder z Anglii, w której kapelan sprawuje posługę duszpasterską.

Opiekę nad mieszkańcami sprawuje wykwalifikowana kadra, która zdobyła doświadczenie praktyczne m. in. w zaprzyjaźnionych Domach Pomocy z rodziny Sue Ryder w Polsce, oraz w Anglii.

Do Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy mogą być przyjęte osoby kierowane przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej, oraz osoby ponoszące koszt indywidualnie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej