Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja "Dom Seniora im. Sue Ryder" w Pierzchnicy

Fundacja "Dom Seniora im. Sue Ryder" w Pierzchnicy
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
41 353 85 05
Telefon
41 353 85 05
Adres rejestrowy
Ulica
Szkolna 36
Kod pocztowy
26-015
Miejscowość
Pierzchnica
Województwo
świętokrzyskie
Powiat
kielecki
Gmina
Pierzchnica
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000165620
REGON
29282395600000
NIP
657-25-25-623
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy jest domem pomocy społecznej przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Dom powstał z inicjatywy Samorządu Gminy Pierzchnica oraz przy pomocy finansowej: Fundacji Sue Ryder w Warszawie, Fundacji Przezorność i Bouver Foundation.

Jednostka działa na podstawie decyzji Wojewody Świętokrzyskiego. decyzja nr PS II 9013/1-3/06 z dnia 8 maja 2006 r. zezwalającej na prowadzenie Domu Seniora im . Sue Ryder w Pierzchnicy.

Budynek jest parterowy, przygotowany na przyjęcie 58 mieszkańców. Pokoje są 1 i 2 osobowe, każdy z odrębną łazienką, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Placówka zapewnia mieszkańcom niezbędne potrzeby bytowe, opiekuńcze i wspomagające, oraz umożliwia korzystanie ze świadczeń powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Konsultacje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej odbywają się na miejscu. W ramach pobytu Dom pokrywa opłaty ryczałtowe i częściową odpłatność do wysokości limitu ceny za leki, przewidziane w przepisach o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia.

W ramach pobytu oferujemy naszym mieszkańcom korzystanie z nowocześnie wyposażonych gabinetów rehabilitacyjnych mieszczących się w tym samym budynku, gdzie mogą skorzystać z różnych form rehabilitacji ruchowej (UGUL, motorki, drabinki, materace), masażu klasycznego, aquavibronu, światłolecznictwa (solux), elektroterapii: galwanizacji, jonoforezy, elektrostymulacji porażeń, TENS, prądy Traberta, prądy diadynamiczne, magnetoterapii oraz laseroterapii.

Zapewniamy również terapię zajęciową, oraz zajęcia kulturalno - oświatowe indywidualnie do potrzeb, możliwości i zainteresowań naszych mieszkańców.

Oferujemy smaczne i urozmaicone posiłki zaplanowane przez dietetyka, a na zlecenie lekarza również wyżywienie dietetyczne.

Celem funkcjonowania Domu jest zapewnienie jego mieszkańcom bezpiecznego i godnego życia, podnoszenie sprawności, wspomaganie rozwoju ich osobowości oraz rozwijanie w miarę możliwości samodzielności mieszkańców. Opieka jest dostosowana do stanu zdrowia mieszkańców.

Na terenie placówki znajduje się kaplica, której wyposażenie pochodzi z osobistej kaplicy Lady Ryder z Anglii, w której kapelan sprawuje posługę duszpasterską.

Opiekę nad mieszkańcami sprawuje wykwalifikowana kadra, która zdobyła doświadczenie praktyczne m. in. w zaprzyjaźnionych Domach Pomocy z rodziny Sue Ryder w Polsce, oraz w Anglii.

Do Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy mogą być przyjęte osoby kierowane przez gminne lub miejskie ośrodki pomocy społecznej, oraz osoby ponoszące koszt indywidualnie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej