Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Krok Po Kroku"

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Krok Po Kroku"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 558 55 01
Adres rejestrowy
Ulica
Śląska 66c
Kod pocztowy
80-389
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000208978
REGON
19304680200000
NIP
584-25-23-066
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie

Jesteśmy rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Nasze codzienne życie obce jest wielu ludziom. Każdego dnia uczymy je wykonywania podstawowych czynności życiowych: siedzenia, stania, chodzenia itp., tak oczywistych dla osób zdrowych. Brak samodzielności i bezradność naszych pociech to ogromny ciężar i odpowiedzialność jaka na nas spada. W nowej sytuacji często nie potrafimy sobie sami poradzić i szukamy pomocy u wielu specjalistów. Jest to długa i bardzo kręta droga. Nierzadko docieramy do właściwych miejsc i osób znacznie później niż tego wymaga stan naszego dziecka.

Nie chcemy, aby inni rodzice błądzili tak jak my a ich dzieci traciły szansę na szybszy powrót do zdrowia. Nasze przykre doświadczenia i pozbawienie w 2003r. Trójmiasta, jedynej specjalistycznej placówki medycznej - oddziału szpitalnego i poradni rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży, zmobilizowały nas do powołania Stowarzyszenia. Dzieci nasze nauczyły nas pokory, cierpliwości. Dzięki nim odkryliśmy świat nieznanych uczuć i przeżyć, które dobro i pomoc drugiemu człowiekowi czynią celem wartym poświęcenia czasu i życia.

Misja

Stowarzyszenie "Krok po Kroku" jest niezależną organizacją typu non-profit powołaną do działania na rzecz osób niepełnosprawnych a w szczególności dzieci i młodzieży. Tworzą ją osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, zespół specjalistów (lekarze, terapeuci, psycholodzy, pedagodzy i inni specjaliści) oraz wolontariusze. Stowarzyszenie organizuje całościowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych w celu stworzenia im warunków do pełnego rozwoju i uczestnictwa w życiu społecznym i lokalnym. Zapewnia kompleksową, wszechstronną, systematyczną opiekę poprzez zorganizowane formy działania wykorzystując zgromadzone środki. Działania te prowadzone są w oparciu o pomoc osób zaangażowanych na rzecz niepełnosprawnych. Osoby te dążą do tego, aby życie osób niepełnosprawnych pozbawione było kłopotów, trudności i trosk wynikających z niesprawności a w ich miejsce zagościła radość i poczucie własnej wartości. Działania te zmierzają do pełnej integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa a także do kształtowania właściwych wzajemnych postaw.

Cele stowarzyszenia

  1. Celem stowarzyszenia jest pomoc społeczna w szerokim zakresie w tym głównie kompleksowa i wszechstronna pomoc osobom niepełnosprawnym, a w szczególności dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, opiekunom i specjalistom.
  2. Integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa poprzez ochronę i promocję zdrowia, naukę, edukację, oświatę i wychowanie.
  3. Wszechstronne wsparcie osób i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
  4. Przeciwdziałanie patologiom społecznym.
  5. Promocja i organizacja wolontariatu.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej