Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Tacy Sami"

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Tacy Sami"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
601 341 199
Adres rejestrowy
Ulica
Bolesława Chrobrego 21
Kod pocztowy
48-100
Miejscowość
Głubczyce
Województwo
opolskie
Powiat
głubczycki
Gmina
Głubczyce
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000124416
REGON
53233451600000
NIP
748-14-94-254
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych "Tacy Sami" jest pozarządową organizacją pożytku publicznego działającą na terenie powiatu głubczyckiego, która istnieje dzięki zaangażowaniu grupy przyjaciół i rodziców dzieci niepełnosprawnych, której celem jest wyrównywanie szans w każdej sferze życia dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Naszą działalność prowadzimy wyłącznie dzięki darowiznom i składkom członków stowarzyszenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwań rodzin obarczonych niepełnosprawnością, mając świadomość, że pojawienie się niepełnosprawności u dziecka jest jednym z najbardziej obciążających rodzinę wydarzeń, skupiliśmy się na świadczeniu pomocy w zakresie ułatwiania dostępu do rehabilitacji, edukacji, udziału w kulturze, rekreacji i integracji ze środowiskiem, oraz zabezpieczeniu potrzeb socjalnych.

Początki stowarzyszenia sięgają 2002 r., a teraz przechodzi swoją "drugą młodość". Od stycznia 2012 r zaczęło intensywnie reaktywować swoją działalność. Stawiając sobie ciągłe cele i snując plany na przyszłość udało nam się znaleźć „nasze miejsce na ziemi” czyli stałą siedzibę , wyposażyć sale terapeutyczne, zrealizować sporo projektów, zyskać przychylność wielu indywidualnych osób jak i firm którzy widzą pasję w tym co robimy. A naszą pasją są Nasze Dzieciaki.

Siedzibą Stowarzyszenia jest lokalne Centrum Integracji i Rehabilitacji w Głubczycach, które mieści przy ulicy Chrobrego 21.

Obecnie Stowarzyszenie współpracuje z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą, terapeutą SI, pedagogiem zapewniając ciągłą i systematyczną terapię podopiecznym.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej