Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Pomorski Dom Nadziei
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Telefon
788 381 451
Telefon
504 248 350
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
zapraszamy do Punktu Konsultacyjno-Terapeutycznego: ul. Wita Stwosza 73 lok. 117 i 118, Gdańsk.
Ulica
Rzączyńskiego 1b lok. 18
Kod pocztowy
80-041
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000211224
REGON
19306529000000
NIP
583-28-75-639
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Pomorski Dom Nadziei jest gdańską organizacją pozarządową o charakterze non-profit założoną w lipcu 2004 r. przez Andrzeja Słupskiego, aktywisty przez wiele lat działającego na rzecz środowiska osób żyjących z HIV/AIDS oraz psychoterapeuty uzależnień Adama Hęćko. Od 2005 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Celami strategicznymi Fundacji są: przeciwdziałanie nowym zakażeniom HIV, wspieranie osób żyjących z HIV/AIDS oraz kreowanie postaw społecznych niwelujących stygmatyzację zakażenia. Swą ofertę kieruje do wszystkich, niezależnie od tożsamości psychoseksualnej, czy światopoglądu. Obok projektów terapeutycznych dedykowanych środowisku osób seropozytywnych, Fundacja realizuje nowoczesne programy profilaktyczne, głównie dla młodzieży szkolnej i akademickiej. Prowadzi jedyne w Trójmieście czynne przez cały rok Punkty Konsultacyjno – Diagnostyczne anonimowego i nieodpłatnego testowania w kierunku HIV – w Gdańsku i Gdyni.

Kadrę Fundacji tworzą osoby żyjące z HIV, psychologowie, psychoterapeuci uzależnień certyfikowani przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, agendę Ministra Zdrowia oraz lekarze specjalizujący się w leczeniu infekcji HIV. Wielu działaczy zostało wyróżnionych przez Krajowe Centrum ds. AIDS odznaczeniem Czerwonej Kokardki, symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i zaangażowania w walkę z HIV/AIDS, a pracownicy merytoryczni posiadają Certyfikaty Edukatorów Krajowego Centrum ds. AIDS, agendy Ministra Zdrowia.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
profilaktyka uzależnień
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej