Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie "Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio"

Stowarzyszenie "Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
77 413 43 38
Telefon
77 413 43 38
Adres rejestrowy
Ulica
Paruszowicka 2
Kod pocztowy
46-220
Miejscowość
Byczyna
Województwo
opolskie
Powiat
kluczborski
Gmina
Byczyna
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Schody.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000168645
REGON
53240463600000
NIP
751-16-71-609
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Ludzie
Liczba członków
31
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem i misją Stowarzyszenia Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio jest pomoc medyczna, psychologiczna i duchowa osobom chorującym na nieuleczalne, postępujące choroby w końcowym okresie życia oraz ich rodzinom z całego powiatu kluczborskiego. Celem naszej opieki hospicyjnej oprócz zapobiegania bólowi i innym dokuczliwym objawom choroby, jest przede wszystkim uczynienie godnym ostatniego okresu życia chorego.

Stowarzyszenie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio prawnie zostało powołane do życia w dniu 25.07.2003r. postanowieniem Sądu Gospodarczego w Opolu i jego wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000168645. W 2004 roku otrzymaliśmy status organizacji pożytku publicznego. Terenem naszego działania jest cały powiat kluczborski. W chwili obecnej działamy jako hospicjum domowe. Otaczamy opieką osoby chorujące na nieuleczalne, postępujące choroby w końcowym okresie życia w ich domach.
Naszym celem jest szeroko rozumiana bezpłatna pomoc chorym w ostatniej fazie choroby nowotworowej oraz każdej innej choroby nieuleczalnej i ich rodzinom z całego powiatu kluczborskiego. Oprócz pomocy medycznej, lekarskiej i pielęgniarskiej, zapewniamy opiekę naszych wolontariuszy, oraz pomoc psychologa i prawnika skierowaną do chorych oraz ich rodzin.
Opieka nad chorym zbliżającym się do schyłku swojego życia, w Jego domu, to podstawowa działalność naszego Stowarzyszenia. Każdy chory, zwłaszcza w ostatnich dniach pragnie być we własnym domu, otoczony ciepłem najbliższych, znanymi sprzętami. Kiedy chory cierpi, lub rodzina nie jest w stanie podołać obowiązkom związanym z opieką nad terminalnie chorym, wtedy my jesteśmy dla Niego i Jego najbliższych. Mieszkanie chorego, jeżeli jest to konieczne, wyposażamy w potrzebny sprzęt (specjalistyczne łóżko sterowane elektrycznie lub materac przeciwodleżynowy, toaletę pokojową, wózek inwalidzki lub chodzik). Jeśli zachodzi potrzeba ustawiamy koncentrator tlenu, inhalator, czy ssak medyczny oraz inny wysokiej klasy sprzęt medyczny.Nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc rehabilitacyjną opartą na wiedzy i doświadczeniu naszej rehabilitantki, przy pomocy specjalistycznych przyłóżkowych urządzeń rehabilitacyjnych montowanych w domu pacjenta. Lekarze, pielęgniarki i wolontariusze niemedyczni starają się, by ten okres życia, który choremu pozostał, mógł przeżyć jak najlepiej.
Nasza pomoc nie kończy się w momencie śmierci pacjenta. Zmienia jedynie swój wymiar. W okresie żałoby staramy się pomagać i otaczać opieką rodzinę zmarłego pacjenta, poprzez wsparcie psychologiczne, prawne czy socjalne a w niektórych sytuacjach także finansowe (szczególnie pomoc dzieciom osieroconym).

Reklama

Zarząd

Grażyna Mączka, członek zarządu
Ewa Rojowska, sekretarz
Sylwia Tuszyńska, skarbnik, koordynator wolontariatu
Janusz Cholewiński, wiceprezes
Sławomir Kołecki, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej