Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Radomskie Stowarzyszenie "Pomocne Dłonie"
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
26-600
Miejscowość
Radom
Województwo
mazowieckie
Powiat
Radom
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000180582
REGON
67298259200000
NIP
7962589494
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:
Podejmowanie działań zmierzających do poprawy sytuacji poszkodowanych w wypadkach i kolizjach drogowych - szybka i skuteczna pomoc po wypadku.
Pomoc dla opiekunów chorych na choroby otępienne (choroby Alzheimera, Parkinsona, demencja starcza).

Prowadzone działania:
Bieżąca pomoc prawna, medyczna i ekonomiczna poszkodowanym w wypadkach drogowych to nasz cel podstawowy. Tworzenie baz danych osób poszkodowanych. Wypracowanie najlepszych procedur pomocy poszkodowanym. Stworzenie federacji analogicznych do naszej organizacji. Prowadzenie Grup Wsparcia dla opiekunów chorych na chorobę Alzheimera. Są to podstawowe cele, które konsekwentnie realizujemy od 2003 roku.

Wydaliśmy 2 broszury, które pomagają rodzinom osób, które zginęły w wypadku samochodowym oraz osobom poszkodowanym w tych wypadkach.

W pierwszej połowie 2006 r. po raz pierwszy startowaliśmy w konkursie o środki pieniężne. Udało nam się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 24.494,60 zł. Nasz projekt dotyczy opieki nad dziećmi przy szkołach pełnionej przez Mikołajów i nosi tytuł: MIKOŁAJE CHRONIĄ ZDROWIE I ŻYCIE DZIECI. Projekt rozpoczął się w październiku 2006 roku i będzie trwał do 30 czerwca 2007 r. Jest to ogromny wysiłek organizacyjny dla naszego Stowarzyszenia, ale dzięki projektowi pozyskaliśmy 25 oddanych wolontariuszy, którzy nie tylko uczestniczą w projekcie, ale również współdziałają w naszych działaniach statutowych (np. pomagają naszym podopiecznym w rehabilitacji, uczestniczyli w zbiórkach żywności przed świętami).

Od 2006 roku wspólpracujemy z Radomskim Bankiem Żywności. Żywność rozdajemy głównie rodzinom naszych poszkodowanym oraz wolontariuszom.

Prowadzimy bieżącą pomoc poszkodowanym oraz realizujemy wygrane projekty.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
12.10.2013
To już trzecia konferencja, którą Radomskie Stowarzyszenie Pomocne Dłonie zorganizowało w partnerstwie z Fundacją WRZOS. Tym razem miała tytuł „Opieka nad chorymi na Alzheimera a wykluczenie społeczne rodzin” i odbyła się 21 września 2013 roku w Światowym Dniu Chorych na Alzhemera. Udział wzięło ok. 50 opiekunów chorych oraz przedstawicieli samorządu Radomia.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej