Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Małych Braci Św. Franciszka"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
77 453 76 07
Adres rejestrowy
Ulica
Ligudy 12
Kod pocztowy
45-109
Miejscowość
Opole
Województwo
opolskie
Powiat
Opole
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000093119
REGON
53225038600000
NIP
754-27-10-322
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją Fundacji jest upowszechnianie humanitarnego stosunku do zwierząt oraz opieka nad skrzywdzonymi, porzuconymi zwierzętami.
Fundacja obecnie pod swoją opieką ma około 100 zwierząt, głównie psy i koty. Trafiają one do nas z podopolskich gmin. Każde zwierzę które do nas trafia ma zapewnioną opiekę weterynaryjna, jedzenie oraz ciepły, przytulny kąt. Szukamy dla naszych małych podopiecznych nowych domów, jednak trafiają do nas również zwierzęta stare, schorowane, których nikt nie chce przygarnąć. Takie zwierzęta zostają z nami do końca swojego naturalnego życia. W 2010 roku znaleźliśmy nowe domy dla ponad 70 zwierząt jednak ich miejsce wciąż zajmują nowe, porzucone, niechciane. Staramy się również edukować dzieci. Odwiedzamy dzieci wraz z naszymi zwierzętami jak również przyjmujemy wycieczki z zaprzyjaźnionych szkół czy też przedszkoli. Uczymy, że zwierzę to nie zabawka, że kocha, przywiązuje się do właściciela, lecz również tęskni i cierpi. Mamy nadzieję, że takie akcje pozwolą zmniejszyć w przyszłości liczbę porzuconych lub skatowanych zwierząt.

Fundacja utrzymuje się głównie z 1% podatku oraz z darowizn przekazanych przez ludzi dobrego serca. Ufamy, że w dalszym ciągu będą nas Państwo wspomagać darami abyśmy mogli kontynuować naszą misję i sprawiać że świat dokoła będzie lepszy, przynajmniej dla naszych małych braci.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zwierząt
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej