Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Greenpeace Polska
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 659 84 99
Telefon
22 489 60 64
Telefon
22 851 26 42
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00
Ulica
Altowa 4
Kod pocztowy
02-386
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000180402
REGON
01564419000000
NIP
526-27-40-692
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska.

Kampanie prowadzone przez Greenpeace obejmują sześć głównych obszarów ochrony środowiska - ochronę lasów i lasów deszczowych, ochronę oceanów i mórz, ochronę przed substancjami toksycznymi, globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne, energię oraz organizmy modyfikowane genetycznie.

Greenpeace przeciwstawia się niszczeniu środowiska naturalnego od 1971 roku, kiedy to grupa aktywistów protestowała przeciwko testom nuklearnym przeprowadzanym przez rząd Stanów Zjednoczonych u wybrzeży Alaski. Od tamtej pory istotą działania organizacji są akcje bezpośrednie na wodzie, ziemi i w powietrzu, których celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na przypadki niszczenia Ziemi, istotne problemy ekologiczne, a także wskazanie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

Biura Greenpeace znajdują się w ponad 40-stu krajach świata. Aby zachować swoją niezależność Greenpeace nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania Greenpeace finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

Choć wiele celów Greenpeace już zostało osiągniętych, organizacja ciągle prowadzi kampanie na rzecz ochrony środowiska. Siła Greenpeace to siła popierających ją jednostek.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
17.09.2020
Startuje ósma edycja Adoptuj Pszczołę, akcji społecznej Greenpeace na rzecz owadów zapylających. W tym roku do pszczół i trzmieli dołączają motyle. Wirtualnych adopcji można dokonać na stronie adoptujpszczole.pl. Dzięki nim powstanie Sieć Życia dla zapylaczy. To kompleks mniejszych i większych obszarów, w których dzika przyroda i odpowiednia ochrona zapewnią idealne warunki życia pszczołom, motylom dziennym i ćmom na każdym etapie ich rozwoju.
Publicystyka
02.10.2013
#1z30: akcja solidarnościowa Greenpeace z zatrzymanymi aktywistami. Dziś w centrum Warszawy, przy budynku Rotundy, stanęła metalowa cela, w której cały czas zamknięta jest osoba w koszulce z napisem „Jestem 1 z 30”. Cela będzie tam stała aż do soboty.
Publicystyka
13.04.2006
13 kwietnia o godzinie 13.00 zakończyło się głosowanie internetowe na firmy ubiegające się o tytuł "Dobroczyńca Roku 2005". Przez dwa tygodnie internauci mogli głosować na jedną z 21 firm nominowanych w kategorii "Współpraca firmy z organizacją pozarządową". Firmy te zostały wytypowane przez grupę niezależnych ekspertów spośród 314 wniosków spełniających wymogi formalne, które zostały nadesłane w tej kategorii.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona roślin
ochrona zwierząt
ochrona zasobów naturalnych: wód, powietrza, kopalin
edukacja ekologiczna
zrównoważony rozwój
transport
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej