Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Fundacja Opieka i Troska
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 794 78 91
Adres rejestrowy
Ulica
Kiełczowska 43 bud. 6
Kod pocztowy
51-315
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Siedziba mieści sie na parterze, brak schodów.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000159664
REGON
93291170500000
NIP
8951791502
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Działania Fundacji Opieka i Troska koncentrują się na wsparciu osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Walczymy ze stereotypami i społecznym wykluczeniem. Dążymy do integracji osób po przebytej chorobie psychicznej ze społeczeństwem oraz do aktywizacji społeczności lokalnej Psiego Pola. Nasze działania kierujemy także wobec Najmłodszych oraz Seniorów. Naszym najnowszym projektem jest kawiarnia i pracownia artystyczna Stara Piekarnia.

Prowadzone działania:

Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Dzienny ośrodek wsparcia, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.
Głównym celem działań ośrodka jest rehabilitacja społeczna i terapia osób z doświadczeniem choroby psychicznej.
Dysponujemy czterema w pełni wyposażonymi pracowniami (komputerową, kulinarną, stolarską, pracownią rękodzieła).
Nasi uczestnicy samodzielnie prowadzą dom i pod okiem wykwalifikowanej kadry terapeutów biorą aktywny udział w proponowanych zajęciach w pracowniach:

  • sekcja rękodzieła - stosując różnorodne techniki plastyczne tworzymy wspólnie wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty, które zdobią nasz Dom;
  • sekcja kulinarna - przygotowanie posiłków zawsze angażuje wszystkich podopiecznych, od robienia zakupów, ustalenia menu, przygotowania posiłków po ich spożywanie. Dbamy o estetykę przygotowania i spożywania posiłków, omawiamy zasady zdrowego odżywiania;
  • sekcja edukacyjna - jej działania mają na celu aktywizację społeczną i zawodową uczestników. Codzienna praca w ramach sekcji pozwala uczestnikom na poszerzanie swoich umiejętności i kompetencji. Prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, muzykoterapii, ceramiki, relaksacji, organizujemy edukacyjne wycieczki.
    Kontakt:
    Olga Podlewska, z-ca kierownika ŚDS
    tel. 71 794 78 91

Warsztaty Samorozwoju dla Osób w depresji

Warsztaty samorozwoju zostały stworzone z myślą o osobach cierpiących na depresję.
Zajęcia odbywają się popołudniami w poniedziałki i środy. W ramach warsztatów oferujemy naszym uczestnikom pięć form zajęć, które są jednocześnie terapią depresji i terapią przez życie, umożliwiającą stopniowe włączanie się w życie społeczne i zawodowe.
Program obejmuje:
poniedziałki: 15.30-20:00 - konsultacje indywidualne z psychologiem, warsztaty samorozwojowe, trening relaksacji;
środy: 15:30-20:00 - konsultacje indywidualne z psychologiem, warsztaty samorozwojowe, trening relaksacji.
Kontakt:
Aleksandra Karaszewska - psycholog
tel. 607 623 842

Klub Aktywizacji Społecznej i Zawodowej "Na zakręcie"

Zajęcia w klubie odbywają się popołudniami trzy razy w tygodniu i mają charakter profilaktyczno-edukacyjny. Skierowane są dla osób po kryzysie psychicznym potrzebujących wsparcia, zamierzających podjąć pracę, aktywnych zawodowo lub kontynuujących naukę.
W ramach zajęć oferujemy:
poniedziałek: zajęcia doszkalające z języka angielskiego, konsultacje indywidualne, możliwość skorzystania z pracowni komputerowej;
wtorek: zajęcia artystyczne, wernisaże;
czwartek: grupa wsparcia - pomoc specjalistów.
Ponadto klubowicze mogą spotykać się poza wyznaczonymi godzinami prowadząc wieczorki filmowe i inne zajęcia.
Kontakt: koordynator Klubu
tel. 71 794 78 91

"Siła rodziny" - projekt skierowany do rodzin osób chorujących psychicznie

Innowacyjne podejście terapeutyczne "Otwarty Dialog". Jest to leczenie skoncentrowane na rodzinie osoby z doświadczeniem choroby psychicznej. Zakłada szybką interwencję we wczesnej fazie kryzysu, dostosowuje leczenie do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego rodziny oraz wykorzystuje różne metody terapeutyczne.
Program obejmuje:
Spotkanie terapeutyczno - edukacyjne (dwa razy w miesiącu).
Kontakt:
Olga Podlewska - koordynator projektu
tel. 71 794 78 91

Klub Seniora "Zawsze Młodzi"

Istnieje przy Fundacji Opieka i Troska od 2012 roku. Nasze spotkania odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku. Obecnie gromadzi się przy naszym Klubie około siedemdziesięciu aktywnych Seniorów nie tylko z dzielnicy Psie Pole, ale również z oddalonych od nas dzielnic Wrocławia. Serdecznie zapraszamy na otwarte wykłady, spotkania ze specjalistami i wieczorki integracyjne. Klub "Zawsze Młodzi" to duża dawka zdrowego ruchu, porcja umysłowej rozrywki, wiele atrakcji dla Seniorów oraz ich bliskich. A przede wszystkim rodzinna, przyjazna atmosfera. 
Kontakt:
Grażyna Małkiewicz - koordynator projektu
Tel. 71 794 78 91
Facebook: facebook.pl/KlubSenioraNaPsimPolu

Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży "Klub na Psiaku"

"Klub na Psiaku" to miejsce przyjazne dzieciom, gdzie po lekcjach mogą się bawić, rozwijać i uczyć, czynne od poniedziałku do piątku od 15:00 do 19:00 dla dzieci i młodzieży od 6 roku życia.
Oferujemy zajęcia edukacyjne i rozwijające talenty: język angielski, zajęcia taneczne, zajęcia plastyczne, zajęcia wyrównawcze (pomoc w odrabianiu lekcji); gry i zabawy; wyjścia i wycieczki do miejsc kultury i rozrywki; przyjęcia i imprezy okolicznościowe; udział w festynach i zabawach dla dzieci i młodzieży na terenie miasta; opiekę wykwalifikowanej kadry wychowawców oraz codziennie smaczną kolację.
Kontakt:
pod numerem telefonu: 793 868 528 oraz 71 794 78 91
poprzez Facebook: facebook.pl/klubnapsiaku

Kawiarnia "Stara Piekarnia"

W centrum Psiego Pola powstała Kawiarnia i Pracownia artystyczna - to szkoleniowo-stażowe miejsce rehabilitacji społecznej i zawodowej dla osób zagrożonych społecznym wykluczeniem, osób niepełnosprawnych i doświadczonych chorobą psychiczną.
Kawiarnia - aromatyczna kawa, domowe ciasto, codziennie świeże pieczywo. Organizujemy zamknięte uroczystości rodzinne, a także przygotowujemy pyszne przekąski cateringowe.
Pracownia artystyczna - odbywają się tu warsztaty ceramiczne dla grup zorganizowanych oraz indywidualnych chętnych, dla dzieci oraz dorosłych, warsztaty rękodzieła, spotkania dla mam i dzieci, spotkania ze znanymi ludźmi kultury i sztuki, wystawy, wernisaże. 
Kontakt: kawiarniastarapiekarnia@gmail.com; 
Więcej informacji na stronie www.opiekaitroska.pl/starapiekarnia lub na facebooku: facebook.com/Stara-Piekarnia-749368778519068

Fundacja Opieka i Troska od 2005 r. jest prawnym organizatorem Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie udało się zdobyć już 13,5 mln złotych na zakup specjalistycznego sprzętu dla Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
23.05.2006
Prezydent właśnie podpisał ustawę o spółdzielniach socjalnych.

Zarząd

Anna Kraucz-Miękus, dyrektor
Jerzy Szachnowski, wicedyrektor
Anna Górecka, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej