Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym "Nadzieja"

Fundacja Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym "Nadzieja"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 522 84 30
Telefon
22 522 84 60
Adres rejestrowy
Ulica
Nowogrodzka 49
Kod pocztowy
00-695
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000172690
REGON
01555259300000
NIP
526-27-21-884
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja pomaga osobom bezrobotnym zakładać własną działalność gospodarczą.
Wsłuchując się w potrzeby naszych Klientów przygotowaliśmy kompleksowy program szkoleniowo-doradczy, którego istotą jest indywidualne podejście do każdej osoby.

Fundacja NADZIEJA stawia na ludzi, którzy wykazują się inicjatywą, odpowiedzialnością i konsekwencją w działaniu - warunkiem udzielenia pomocy przez Fundację jest dobry pomysł na własną firmę.

Osobom, które go mają, oferujemy możliwość wzięcia udziału w szkoleniach przygotowujących ich do trudnej roli bycia przedsiębiorcą. Zajęcia mają unikalny charakter interaktywnych warsztatów, a nie nużących wykładów. Uczestnicy szkoleń tworzą symulacyjne firmy, dzięki czemu mogą sprawdzić swoje umiejętności zarządcze, negocjacyjne czy księgowe. Poznają przedsiębiorczość i biznes od strony praktycznej.

Tematyka szkoleń obejmuje wszystkie aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Podpowiadamy, jak przygotować się do roli przedsiębiorcy, jak zbadać rynek i konkurencję, mówimy o kwestiach formalnych związanych z rejestracją i prowadzeniem firmy, pomagamy w przygotowaniu dobrego biznes planu i strategii marketingowej. Na zajęciach z aktywizacji zawodowej przełamujemy również bariery psychologiczne - uczymy budowania motywacji, skuteczności w działaniu, sposobów właściwego zarządzania czasem.
Dajemy również praktyczne wskazówki przydatne w rozmowach z klientami.

Od chwili powstania Fundacja pomogła wielu bezrobotnym, oferując im pomoc doradczą i szkoleniową w postaci warsztatów przedsiębiorczości oraz indywidualnych spotkań z konsultantami. Dzięki Fundacji NADZIEJA powstało około 200 rodzinnych firm, z których wiele uzyskało również wsparcie finansowe.
Na powtórzenie sukcesów Podopiecznych Fundacji czeka wiele osób. Dlatego stale poszukujemy możliwości rozwoju, zachęcając przedsiębiorców oraz osoby fizyczne do współpracy i wspierania programu pomocy.

Organizacja wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych jako niepubliczna instytucja szkoleniowa i posiada uprawnienia do szkolenia osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej