Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie"

Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
77 433 73 55
Telefon
77 433 73 55
Adres rejestrowy
Ulica
Sienkiewicza 7b
Kod pocztowy
48-304
Miejscowość
Nysa
Województwo
opolskie
Powiat
nyski
Gmina
Nysa
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000032522
REGON
53167744400000
NIP
753-21-12-944
Rok powstania
2000
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
54
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie AUXILIUM "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie" stanowi prawną formę istnienia nyskiego Hospicjum jako Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Stowarzyszenie troszczy się o środki materialne na funkcjonowanie i rozwój Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie. Hospicjum ma wprawdzie całoroczny kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, jednakże finanse, jakie gwarantuje Fundusz, w istocie są zbyt skromne - dlatego nieustannie zachodzi potrzeba ich uzupełniania. Ten niełatwy cel Stowarzyszenie realizuje, zgodnie ze swym statutem, przez pozyskiwanie pieniędzy ze zbiórek publicznych, loterii, koncertów charytatywnych i aukcji. Nie zaniedbuje też wytrwałego występowania do przedsiębiorstw i instytucji o darowizny w postaci sprzętu medycznego i sprzętu codziennego użytku, jak też usług remontowych.

W marcu 2004 r. Stowarzyszenie uzyskało status "organizacji pożytku publicznego" co pozwala zabiegać o "jeden procent" przekazywany przez Podatników.

Stowarzyszenie Auxilium, prowadząc nyskie Hospicjum, otwiera się na rosnące potrzeby coraz większej grupy osób dotkniętych chorobą nowotworową. Stowarzyszenie ponadto uruchamia, oprócz dotychczasowej działalności dotyczącej samych pacjentów, także specjalne programy: szkolenia wolontariuszy oraz spotkania socjalno-terapeutyczne z "osieroconymi", czyli z rodzinami osób zmarłych.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej