Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 203 12 18
Telefon
32 203 12 18
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
od poniedziałku do czwartku: 9:00 - 17:00, w piątki: 8:00 - 16:00
Ulica
Warszawska 19
Kod pocztowy
40-009
Miejscowość
Katowice
Województwo
śląskie
Powiat
Katowice
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Biuro znajduje się na pierwszym piętrze w kamienicy bez windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000183154
REGON
27816649800000
NIP
954-24-59-774
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, która od 14 lat aktywnie buduje i wspiera grupy mieszkańców oraz lokalnych aktywistów, uczy samorządowców jak prowadzić otwarty i skuteczny dialog z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz umożliwia młodym osobom zdobycie nowego doświadczenia poprzez wolontariat.
Nasze Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Katowicach i temu miasta poświęca najwięcej uwagi, jednak nasze działania prowadzimy również na terenie całej Polski.

Misja:

Zależy nam na tym, aby polskie wsie, miasteczka i miasta były miejscami przyjaznym do życia oraz otwartymi na potrzeby mieszkańców. Aby tak się stało, ważne jest zaangażowanie pojedynczych osób podejmujących działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia oraz odpowiedzialna władza, działająca w sposób jawny i przejrzysty oraz uwzględniająca głos mieszkańców w procesie podejmowania decyzji.

Naszą misję realizujemy poprzez:

Działania mające na celu angażowanie mieszkańców w życie gmin, miast i wsi, w których mieszkają:

 • organizujemy lokalne inicjatywy sąsiedzkie działające na rzecz swojego otoczenia,

 • wspieramy prawnie, merytorycznie i organizacyjnie aktywistów lokalnych,

 • przekazujemy mieszkańcom wiedzę na temat swoich praw, aby potrafili skutecznie z nich korzystać przy okazji współpracy z lokalnymi władzami oraz innymi podmiotami.

  Działania mające na celu wspieranie działań władz samorządowych, które przyczyniają się do budowania dialogu społecznego:

 • przekazujemy samorządowcom wiedzę, jak prowadzić otwarty i skuteczny dialog z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi,

 • przygotowujemy projekty aktów prawa i wnioski mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców, większą przejrzystość urzędów oraz lepszą współpracę władz samorządowych z obywatelami.

  Działania aktywizujące młodzież:

 • dajemy możliwość rozwoju młodym osobom poprzez angażowanie ich w nasze bieżące działania i wsparcie doświadczonych pracowników i członków stowarzyszenia,

 • w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) wysyłamy młode osoby na wolontariat do Europy oraz przyjmujemy wolontariuszy spoza Polski. Dzięki temu mają oni szansę zdobyć nowe kompetencje, rozwijać swoje pasje oraz uczyć się postaw obywatelskich.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
26.02.2016
Od 2011 roku Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides pracuje z mieszkańcami Katowic, wykorzystując metodę organizowania społecznościowego. Od lutego 2014 r. działania ze społecznościami lokalnymi kontynuuje w ramach projektu “Organizujmy się – budowanie silnych społeczności lokalnych”, finansowanego z funduszy norweskich. O metodzie, angażującej mieszkańców w sprawy otoczenia, opowiadają członkinie i członkowie zespołu organizowania społecznościowego.
Publicystyka
20.01.2017
Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides rusza z nowym działem portalu InfoKatowice.pl - Familia. Zaprasza organizacje pozarządowe z Katowic do przesyłania aktualnych informacji: o wydarzeniach, kampaniach i o codziennej działalności.
Publicystyka
24.05.2017
(PAP) Zagraniczni wolontariusze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides przez cały 2016 rok kontrolowali Centra Informacji Turystycznej w regionie, niestety nie wszystkie są przyjazne turystom. Bywało, że pracownicy CIT-ów mieli problem z udzieleniem podstawowych informacji, dla niektórych barierą okazała się kiepska lub żadna znajomość języka angielskiego.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animowanie działań wspólnot lokalnych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
porady prawne, pomoc prawna
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
aktywizacja lokalna
współpraca z administracją
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Grzegorz Wójkowski, prezes zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej