Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Chełmska 21 lok. 19
Kod pocztowy
00-724
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000190607
REGON
01573278600000
NIP
5252302766
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy (TPU) istnieje od 2004 r. Organizacja powstała z inicjatywy grupy studentów ukrainistyki i z założenia skupia nie tylko Ukraińców, ale również Polaków oraz przedstawicieli innych narodowości zainteresowanych ukraińską  tematyką - kulturą, turystyką, dobrosąsiedzkimi stosunkami.

Misją TPU jest budowanie  szeroko pojętej współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą. Chcemy być organizacją, która nie rozlicza, nie skupia się na konfliktach, tylko na ich rozwiązaniu oraz  współdziałaniu pomiędzy przedstawicielami obu Państw. Wspieramy lub współorganizujemy wydarzenia kulturalne i sportowe (mecze przyjaźni, koncerty artystów ukraińskich, festiwale, czy spotkania lub wydawnictwa tematyczne). TPU przyczyniło się do organizacji pierwszego w Polsce koncertu jednego z najbardziej znanych zespołów ukraińskich „Okean Elzy”, promocji ukraińskiej rock grupy „KOZAK SYSTEM”, organizacji tygodnia teatru ukraińskiego w Warszawie, festiwalu „Sąsiedzie przy stole”, meczu Obu Narodów na Stadionie Narodowym w Warszawie mnóstwa akcji, warsztatów oraz dni kultury Ukraińskiej.

Osiągnięciami Towarzystwa jest powstanie Ośrodka TPU na Mokotowie w Warszawie, organizacja Muzeum Pamiątek Majdanu, biblioteki, prowadzenie zajęć integracyjnych dla dzieci i dorosłych z różnych krajów. Do tej pory wsparliśmy finansowo wiele domów dziecka, gościliśmy dzieci z Ukrainy w Polsce, przekazujemy pomoc humanitarną oraz leczymy dzieci w ramach  Akcji DZIECI MAJDANU - RATUNEK. Serdecznie zapraszamy do współpracy : placówki medyczne, lekarzy, wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz integracji europejskiej
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej