Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Stowarzyszenie WIOSNA
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 28 54
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Biuro Szlachetnej Paczki będzie otwarte we środy, w godz. 10-15, ale prosimy o korzystanie z tej możliwości wyłącznie w przypadkach wyższej konieczności. Telefon biurowy czynny jest w godz. 10:00-16:00, od poniedziałku do piątku.
Ulica
Berka Joselewicza 21
Kod pocztowy
31-031
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000050905
REGON
356510550
NIP
6751287092
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Tylko w 2019 roku pomogliśmy 14 562 rodzinom!

W tym roku Szlachetna PACZKA jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek

MISJA

Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem. 

Tworzymy systemowe rozwiązania i dajemy impuls do zmiany, by potrzebujący samodzielnie szukali rozwiązań na wyjście z trudnych sytuacji. 

Pośredniczymy pomiędzy tymi, którzy wsparcia potrzebują, a tymi, którzy mogą je dać i łączymy ich wokół idei mądrej pomocy.

PROGRAMY SPOŁECZNE

  • SZLACHETNA PACZKA

W ramach Szlachetnej Paczki od blisko 20 lat zmieniamy historie najbardziej potrzebujących. Nadal 2 miliony Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Dotarcie do takich osób jest pierwszym i często najważniejszym krokiem w niesieniu mądrej pomocy. Pomocy, która nie jest możliwa zarówno bez Darczyńców, jak i Wolontariuszy.

Tylko w 2019 roku Szlachetna Paczka dzięki wsparciu m.in. podatników dotarła do 112 nowych rejonów i połączyła rekordowe 620 tysięcy osób. Ponad 12 tysięcy wolontariuszy rozsianych po całej Polsce dostarczyło Paczki do ponad 14,5 tysiąca rodzin.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że Szlachetna PACZKA jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. W 2020 roku chcemy dotrzeć do 30 tysięcy rodzin i osób potrzebującychJuż 14 listopada opublikujemy historie wszystkich tych, którym możesz pomóc.

Szlachetna PACZKA co roku, w czasie trwania Kampanii, publikuje „Raport o Biedzie”. Pokazuje on dane i liczby, które powszechnie dostępne. Te historie dzieją się wokół nas, często za ścianą, ale robimy wszystko by je omijać. Ten Raport jest po to, żeby problem społeczny jakim jest ubóstwo, stał się naprawdę społeczny.

Początek roku 2020 postawił przed nami wszystkimi nowe wyzwania. W związku z sytuacją epidemiologiczną, Szlachetna PACZKA uruchomiła ,,DOBRE SŁOWA - TELEFON WSPARCIA DLA SENIORÓW" - projekt, dzięki któremu codziennie w godzinach 10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00 pod numerem 12 333 70 88 dostępne jest profesjonalne wsparcie psychologiczne dla seniorów.

Szlachetna PACZKA tworzy też wraz z Fundacją Biedronki specjalny projekt edukacyjny "Pomagam Seniorowi” - wspierają merytorycznie tych, którzy swój czas i energię poświęcają na pomoc starszym: ich rodziny, wolontariuszy i społeczników. Owocami projektu jest poradnik oraz szkolenia on-line, których celem jest skuteczna pomoc seniorom.

Oprócz epidemii samotności poważnym problemem stało się wykluczenie cyfrowe dzieci, którym obecna sytuacja nie tylko odebrała możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych, ale też na kilka miesięcy odcięła od kontaktu z rówieśnikami. W odpowiedzi na problem wykluczenia cyfrowego dzieci, Szlachetna Paczka, polscy streamerzy i branża technologiczna połączyły siły organizując akcję GraPaczka - 76 godzin charytatywnego streamingu gamingowego połączonego ze zbiórka pieniędzy. Dzięki pierwszej edycji udało się zebrać ponad 330 tyś. zł na sprzęt komputerowy, który już 1 czerwca został przekazany dzieciom w potrzebie. Już niebawem (12-15 listopada 2020) kolejna odsłona GraPaczka, podczas której dalej będziemy pomagać wykluczonym cyfrowo dzieciom, których wciąż nie brakuje.

Szlachetna PACZKA działa nie tylko w trakcie Weekendu Cudów, ale przez cały rok, rozwijając m.in dodatkowe formy pomocy w ramach tzw. Paczek Plus. Paczka Lekarzy, Paczka Seniorów czy Paczka Prawników powstały, aby dzięki konkretnej pomocy rodziny mogły trwale wyjść z biedy.

  • AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

Akademia Przyszłości to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych, które zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości i trudnościami w nauce. Zdiagnozowaliśmy, że porażki w szkole są początkiem biedy, dlatego chcemy pracować u podstaw problemu.

W Akademii Przyszłości, dzięki wsparciu darczyńców i podatników, walczymy o zmianę historii dzieci. Już od 27 października możesz poznać marzenia, ale także problemy, z jakimi dzieci zmagają się na co dzień. A przede wszystkim możesz ufundować Indeks Sukcesów. Przekazując darowiznę, inwestujesz w przyszłość małego studenta.

29 października 2020 roku miała miejsce premiera pierwszej edycji „Raportu o Dołowaniu”. To publikacja, w której dane dotyczące skali trudności dzieci przeplatają się z historiami małych studentów Akademii oraz wypowiedziami i cytatami ekspertów. Raport jest „o zdaniach, których nie powinno usłyszeć żadne dziecko”, ale przede wszystkim jest także to „raport o nadziei”.

Przeczytaj Raport o Dołowaniu >> https://akademiaprzyszlosci.org.pl/raport-o-dolowaniu/

Działalność Akademii w całości skoncentrowana jest na budowaniu w dzieciach najważniejszego fundamentu dobrego życia – prawidłowego poczucia własnej wartości i wiary w siebie.

Każdy mały student zyskuje dodatkową motywację do pracy dzięki swojemu Darczyńcy, czyli osobie lub grupie osób, które fundują mu Indeks Sukcesów. Dla dziecka to jasny komunikat, że w jego życiu obok wolontariusza jest jeszcze ktoś, kto w niego wierzy, kto realnie zainwestował w jego rozwój.

Każdy podopieczny Akademii Przyszłości przez rok uczestniczy w indywidualnych zajęciach ze swoim Tutorem - Wolontariuszem. Wolontariusz towarzyszy wybranemu dziecku w drodze do odnalezienia swojego potencjału i odbudowania pewności siebie.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
16.11.2020
Cała Polska
Bezpłatne
W sobotę 14 listopada otwarciem tzw. Bazy Rodzin rozpoczęła się kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Przez najbliższe cztery tygodnie każdy może wybrać z niej rodzinę, której chce pomóc. darczyńcą przygotowującym Paczkę może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę internetową https://www.szlachetnapaczka.pl/, poznać potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować dedykowaną pomoc.
Publicystyka
19.12.2011
Prawie 12 tysięcy obdarowanych rodzin w całym kraju i niemal 200 tysięcy Polaków zaangażowanych w pomoc - to rekordowy wynik tegorocznej SZLACHETNEJ PACZKI
Publicystyka
19.06.2012
Gdzie podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI Stowarzyszenia WIOSNA spędzali Dzień Dziecka? Każde kolegium miało własny pomysł na uczczenie tego Święta!

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Joanna Sadzik, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
21 1750 0012 0000 0000 2060 1264
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej