Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Stowarzyszenie WIOSNA
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 28 54
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Biuro Szlachetnej Paczki będzie otwarte we środy, w godz. 10-15, ale prosimy o korzystanie z tej możliwości wyłącznie w przypadkach wyższej konieczności. Telefon biurowy czynny jest w godz. 10-16, od poniedziałku do piątku.
Ulica
Berka Joselewicza 21
Kod pocztowy
31-031
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000050905
REGON
356510550
NIP
6751287092
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących!

Wejdź na www.superw.pl i zostań Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki i/lub Akademii Przyszłości.

Stowarzyszenie WIOSNA powstało w 2001 roku i od samego początku pomaga potrzebującym, dla których zwykła codzienność jest źródłem nieustannych wyzwań. Po cichu toczą oni nierówną walkę ze skrajnym ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością, skutkami nieszczęśliwego wypadku czy samotnością, nawet gdy nadzieje na wygraną już dawno umarły.

Celem Stowarzyszenia jest niesienie mądrej pomocy, czyli takiej która daje szansę na zmianę. Otrzymują ją Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę.

Tylko w 2021 roku w ramach Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości współpracowało ze Stowarzyszeniem WIOSNA ponad 13 tys. Wolontariuszy_ek. Paczka pomogła ponad 17 tys. Rodzin (to o 3 tysiące więcej niż w 2020 roku) i połączyła ponad 704 tysiące osób. Łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sukcesywnie rośnie, w zeszłym roku to prawie 70 mln zł. A w 2020 roku ponad 1650 Dzieci w Akademii Przyszłości znalazło Darczyńców_czynie.

Programy społeczne Stowarzyszenia WIOSNA:

· SZLACHETNA PACZKA 

Szlachetna Paczka otwiera się w nowej karcie od 21 lat zmienia historie najbardziej potrzebujących. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami_czyniami i Wolontariuszami_kami. To te osoby pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze_ki szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy_czynie przygotowują dedykowaną pomoc.W Paczce tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetne Paczki powędrowały w 2021 roku do potrzebujących z niemal 650 rejonów w całym kraju. Paczka połączyła w niesieniu mądrej pomocy 704 200 osób.

Szlachetna Paczka działa nie tylko w trakcie grudniowego Weekendu Cudów, kiedy to pomoc trafia w ręce potrzebujących, ale przez cały rok, rozwijając m.in dodatkowe formy pomocy w ramach tzw. Paczek Specjalistycznych i telefonu wsparcia Dobre Słowa. Paczka Lekarzy czy Paczka Prawników powstały, aby dzięki konkretnej i specjalistycznej pomocy Rodziny mogły trwale wyjść z biedy.

· AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 

Akademia Przyszłości otwiera się w nowej karcie to bezpieczna i twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia Przyszłości, dzięki wsparciu Darczyńców_czyń walczy o zmianę historii Dzieci – z trudnościami, bez wiary w siebie. Każdy Podopieczny_a Akademii Przyszłości przez rok uczestniczy w indywidualnych zajęciach ze swoim Tutorem_ką - Wolontariuszem_ką. Towarzyszy on_a wybranemu Dziecku w drodze do odnalezienia swojego potencjału i odbudowania pewności siebie.

Każdy mały student_ka zyskuje dodatkową motywację do pracy dzięki swojemu Darczyńcy_czyni, czyli osobie lub grupie osób, które fundują Indeks Sukcesów. Dla Dziecka to jasny komunikat, że w jego życiu obok Wolontariusza_ki jest jeszcze ktoś, kto w nie wierzy, kto realnie zainwestował w jego rozwój.

Akademia Przyszłości wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może samo poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy – ruszyły zapisy. Dołącz już dziś!

W nadchodzących edycjach Paczka i Akademia będą potrzebowały ponad 14 tys. Liderów i Wolontariuszy.

Jak tylko pojawiły się zapisy do wolontariatu, od razu się zapisałam. Nie mogłam pozwolić, żeby przez brak Lidera Paczka przestała działać w mojej okolicy – wspomina Aleksandra.

Liderzy Paczki tworzą zespoły wolontariuszy, którzy szukają rodzin w najbliższej okolicy, odwiedzają je, poznają ich potrzeby i współpracują z darczyńcami w przygotowaniu i przekazaniu paczek w Weekend Cudów oraz kontynuują pracę z rodziną na dalszej drodze do samodzielności.

Liderzy Akademii tworzą zespoły wolontariuszy, którzy spotykają się z dziećmi podczas cotygodniowych, indywidualnych zajęć pomagając przezwyciężyć trudności i odbudować poczucie własnej wartości.

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących! Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce/Akademii Przyszłości.

Bądź wsparciem dla takich osób jak pani Janina czy Zosia

Na jednym z osiedli mieszka schorowana 73-letnia pani Janina. Nikt nie przejmuje się tym, że jest zupełnie sama, a na przeżycie dnia zostaje jej 2 zł. Zosia z osiedlowej podstawówki usłyszała na korytarzu, że jest beznadziejna. Od tej pory często tak o sobie mówi – w domu, w klasie i na podwórku, ale nikt nawet nie zwraca na nią uwagi.

Wśród nas są osoby w potrzebie, których nikt nie dostrzega. Właśnie do takich osób dociera z pomocą Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Wolontariat obu programów to propozycja dla osób, które nie godzą się na to, by osoby z najbliższej okolicy, które pilnie potrzebują wsparcia, zostały bez pomocy.

Masz wpływ na zmianę w życiu najbardziej potrzebujących. Dołącz do wolontariatu i zyskaj radość z pomagania! By się zgłosić, wejdź na stronę www.superw.pl i wypełnij krótki formularz.

Aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, potrzeba wolontariuszy. To dzięki nim pomoc dociera do rodzin z Paczki, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz do dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie. Już dziś możesz dołączyć do społeczności wolontariuszy obu programów, by zmieniać życie potrzebujących z najbliższej okolicy i czerpać radość z pomagania! Chcesz się zgłosić? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
09.08.2022
Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Kim oni są, dlaczego pomagają, czego nauczył ich wolontariat? Na stronie www.jestemwolontariuszem.pl dostępne są historie wolontariuszy, którzy opowiadają o swoich zadaniach i motywacjach. Sprawdź, co daje pomaganie i sam dołącz do wolontariatu!
Publicystyka
08.07.2022
Aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, potrzeba wolontariuszy. To dzięki nim pomoc dociera do rodzin z Paczki, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz do dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie. Już dziś możesz dołączyć do społeczności wolontariuszy obu programów, by zmieniać życie potrzebujących z najbliższej okolicy i czerpać radość z pomagania! Wejdź na www.superw.pl i zgłoś się.
Publicystyka
06.06.2022
4 czerwca nastąpiło Otwarcie Bazy Rodzin Solidarnej Paczki – specjalnej edycji Szlachetnej Paczki zorganizowanej dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, znajdują się obecnie w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej. Na stronie szlachetnapaczka.pl przez trzy tygodnie będą pojawiać się historie rodzin uchodźczych, spośród których każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę odpowiadającą na indywidualne potrzeby.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Joanna Sadzik, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
21175000120000000020601264
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej