Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Stowarzyszenie WIOSNA
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 28 54
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Biuro Szlachetnej Paczki będzie otwarte we środy, w godz. 10-15, ale prosimy o korzystanie z tej możliwości wyłącznie w przypadkach wyższej konieczności. Telefon biurowy czynny jest w godzinach 10:00-16:00, od poniedziałku do piątku.
Ulica
Berka Joselewicza 21
Kod pocztowy
31-031
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000050905
REGON
356510550
NIP
6751287092
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

W Polsce nadal 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie...

Pomóż przywrócić im godność, nadzieję i marzenia

MISJA

Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem. 

Tworzymy systemowe rozwiązania i dajemy impuls do zmiany, by potrzebujący samodzielnie szukali rozwiązań na wyjście z trudnych sytuacji. 

Pośredniczymy pomiędzy tymi, którzy wsparcia potrzebują, a tymi, którzy mogą je dać i łączymy ich wokół idei mądrej pomocy.

PROGRAMY SPOŁECZNE

  • SZLACHETNA PACZKA

W ramach Szlachetnej Paczki od blisko 20 lat zmieniamy historie najbardziej potrzebujących. Nadal 2 miliony Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Dotarcie do takich osób jest pierwszym i często najważniejszym krokiem w niesieniu mądrej pomocy. Pomocy, która nie jest możliwa zarówno bez Darczyńców, jak i Wolontariuszy.

Tylko w 2019 roku Szlachetna Paczka dzięki wsparciu m.in. podatników dotarła do 112 nowych rejonów i połączyła rekordowe 620 tysięcy osób. Ponad 12 tysięcy wolontariuszy rozsianych po całej Polsce dostarczyło Paczki do ponad 14,5 tysiąca rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła niemal 46 milionów złotych. Wciąż są miejsca, do których chcemy dotrzeć z pomocą. Często to miejsca, do których nie dotarł jeszcze nikt inny.

Szlachetna PACZKA działa nie tylko w trakcie Weekendu Cudów, ale przez cały rok, rozwijając m.in dodatkowe formy pomocy w ramach tzw. Paczek Plus. Paczka Lekarzy, Paczka Seniorów czy Paczka Prawników powstały, aby dzięki konkretnej pomocy rodziny mogły trwale wyjść z biedy.

Początek roku 2020 postawił przed nami wszystkimi nowe wyzwania. W związku z sytuacją epidemiologiczną, Szlachetna PACZKA uruchomiła ,,DOBRE SŁOWA - TELEFON WSPARCIA DLA SENIORÓW" - projekt, dzięki któremu codziennie w godzinach 10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00 pod numerem 12 333 70 88 dostępne jest profesjonalne wsparcie psychologiczne dla seniorów.

Oprócz epidemii samotności poważnym problemem stało się wykluczenie cyfrowe dzieci, którym obecna sytuacja nie tylko odebrała możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych, ale też na kilka miesięcy odcięła od kontaktu z rówieśnikami. W odpowiedzi na problem wykluczenia cyfrowego dzieci, Szlachetna Paczka, polscy streamerzy i branża technologiczna połączyły siły organizując akcję GraPaczka - 76 godzin charytatywnego streamingu gamingowego połączonego ze zbiórka pieniędzy. Dzięki GraPaczka udało się zebrać ponad 330 tyś. zł na sprzęt komputerowy, który już 1 czerwca został przekazany dzieciom w potrzebie.

  • AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

Akademia Przyszłości to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych, które zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości i trudnościami w nauce. Zdiagnozowaliśmy, że porażki w szkole są początkiem biedy, dlatego chcemy pracować u podstaw problemu.

Każdy podopieczny Akademii Przyszłości przez rok uczestniczy w indywidualnych zajęciach ze swoim Tutorem - Wolontariuszem. Wolontariusz towarzyszy wybranemu dziecku w drodze do odnalezienia swojego potencjału i odbudowania pewności siebie.

Każdy mały student zyskuje dodatkową motywację do pracy dzięki swojemu Darczyńcy, czyli osobie lub grupie osób, które fundują mu Indeks Sukcesów. Dla dziecka to jasny komunikat, że w jego życiu obok wolontariusza jest jeszcze ktoś, kto w niego wierzy, kto realnie zainwestował w jego rozwój.

W Akademii Przyszłości, dzięki wsparciu darczyńców i podatników, walczymy o zmianę historii dzieci. Przekazując darowiznę, inwestujesz w przyszłość setek małych studentów w całej Polsce.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
19.12.2011
Prawie 12 tysięcy obdarowanych rodzin w całym kraju i niemal 200 tysięcy Polaków zaangażowanych w pomoc - to rekordowy wynik tegorocznej SZLACHETNEJ PACZKI
Publicystyka
19.06.2012
Gdzie podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI Stowarzyszenia WIOSNA spędzali Dzień Dziecka? Każde kolegium miało własny pomysł na uczczenie tego Święta!
Publicystyka
19.02.2014
Warszawska Akademia Przyszłości ruszyła z dyliżansem, a poniżej krótka rozmowa z p. Moniką Górską o początkach naszej współpracy. Rozwiązanie zagadki sprzed tygodnia też jest. Zapraszam do lektury! Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej, to prosimy o kontakt mailowy na: anna.cygal@wiosna.org.pl

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Joanna Sadzik, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
21 1750 0012 0000 0000 2060 1264
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej