Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zbierać darowizny dla swojej NGO? Dowiedz się jak, zainspiruj się: odwiedź darowizny.ngo.pl!

Stowarzyszenie WIOSNA
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 28 54
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Biuro Szlachetnej Paczki będzie otwarte we środy, w godz. 10-15, ale prosimy o korzystanie z tej możliwości wyłącznie w przypadkach wyższej konieczności. Telefon biurowy czynny jest w godz. 10:00-16:00, od poniedziałku do piątku.
Ulica
Berka Joselewicza 21
Kod pocztowy
31-031
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000050905
REGON
356510550
NIP
6751287092
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Możesz pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują

Zeszłoroczna edycja programu zaangażowała w mądrą pomoc ponad 420 tys. Polaków. Wsparcie materialne o wartości 51 mln zł otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin – takie cuda dzieją się w grudniowy weekend każdego roku. Wtedy wolontariusze rozwożą paczki, a wraz z nimi radość, uwagę na drugiego człowieka, zrozumienie i wsparcie, także mentalne.

Stowarzyszenie WIOSNA powstało w 2001 roku i od samego początku pomaga potrzebującym, dla których zwykła codzienność jest źródłem nieustannych wyzwań. Po cichu toczą oni nierówną walkę ze skrajnym ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością, skutkami nieszczęśliwego wypadku czy samotnością, nawet gdy nadzieje na wygraną już dawno umarły.

Celem Stowarzyszenia jest niesienie mądrej pomocy, czyli takiej która daje szansę na zmianę. Otrzymują ją Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę.

Tylko w 2020 roku w ramach Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości współpracowało ze Stowarzyszeniem WIOSNA ponad 13 tys. Wolontariuszy_ek. Paczka pomogła ponad 14 tys. Rodzin i połączyła ponad 420 tysięcy osób. Łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sukcesywnie rośnie, w zeszłym roku to aż 51 mln zł. A ponad 1650 Dzieci w Akademii Przyszłości znalazło Darczyńców_czynie.

Programy społeczne Stowarzyszenia WIOSNA:

  • SZLACHETNA PACZKA 

Szlachetna Paczka od 20 lat zmienia historie najbardziej potrzebujących. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami_czyniami i Wolontariuszami_kami. To te osoby pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze_ki szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy_czynie przygotowują dedykowaną pomoc.W Paczce tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetne Paczki powędrowały w 2020 roku do potrzebujących z 625 rejonów w całym kraju. Około 100 z nich to miejsca, o których nikt wcześniej nie pamiętał. Paczka połączyła w niesieniu mądrej pomocy 421 390 osób.

Szlachetna Paczka działa nie tylko w trakcie grudniowego Weekendu Cudów, kiedy to pomoc trafia w ręce potrzebujących, ale przez cały rok, rozwijając m.in dodatkowe formy pomocy w ramach tzw. Paczek Specjalistycznych i telefonu wsparcia Dobre Słowa. Paczka Lekarzy czy Paczka Prawników powstały, aby dzięki konkretnej i specjalistycznej pomocy Rodziny mogły trwale wyjść z biedy.

  • AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 

Akademia Przyszłości to bezpieczna i twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia Przyszłości, dzięki wsparciu Darczyńców_czyń walczy o zmianę historii Dzieci – z trudnościami, bez wiary w siebie. Każdy Podopieczny_a Akademii Przyszłości przez rok uczestniczy w indywidualnych zajęciach ze swoim Tutorem_ką - Wolontariuszem_ką. Towarzyszy on_a wybranemu Dziecku w drodze do odnalezienia swojego potencjału i odbudowania pewności siebie.

Każdy mały student_ka zyskuje dodatkową motywację do pracy dzięki swojemu Darczyńcy_czyni, czyli osobie lub grupie osób, które fundują Indeks Sukcesów. Dla Dziecka to jasny komunikat, że w jego życiu obok Wolontariusza_ki jest jeszcze ktoś, kto w nie wierzy, kto realnie zainwestował w jego rozwój.

Akademia Przyszłości wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może samo poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
05.03.2021
Mazowieckie pomaga ze Szlachetną Paczką – a potwierdzają to liczby. W tym roku w województwie mazowieckim w wolontariat w Szlachetnej Paczce włączyło się 1298 osób. Każdy wolontariusz pomaga średnio 12 osobom. Oznacza to, że mądra pomoc w mazowieckim dotarła średnio do 15 576 osób. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości działają jednak okrągły rok w całej Polsce.
Publicystyka
28.04.2021
Szacuje się, że w 2030 roku blisko 30% naszego społeczeństwa będą stanowić seniorzy. Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się krajów w Europie. Młodzi coraz później się usamodzielniają, a średnia długość życia wzrasta. W efekcie coraz więcej pokoleń żyje równocześnie, obok sobie. 29 kwietnia świętujemy Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. O tym, dlaczego budowanie tej postawy społecznej jest ważne i jak właściwie powinniśmy ją rozumieć, opowiada od kilku dni Szlachetna Paczka w ramach inicjatywy „Tydzień Dla Pokoleń”.
Publicystyka
26.04.2021
W nawiązaniu do Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, który będziemy świętować 29 kwietnia, Szlachetna Paczka rozpoczyna kilkudniową inicjatywę promującą dbanie o komunikację i porozumienie międzypokoleniowe. „Tydzień Dla Pokoleń” będzie trwał do 29 kwietnia.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Joanna Sadzik, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
21175000120000000020601264
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej