Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar o zarządzaniu finansami w NGO [16.10.23] Poznaj kluczowe obszary. Sprawdź program >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie WIOSNA
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 28 54
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek 9:00-15:00
Ulica
Wielicka 20
Kod pocztowy
30-552
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000050905
REGON
356510550
NIP
6751287092
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Zostań Wolontariuszką lub Wolontariuszem Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki

Wspieraj dziecko, które nie wierzy w siebie lub zmieniaj świat na dobre z Paczką.

Stowarzyszenie WIOSNA powstało w 2001 roku i od samego początku pomaga potrzebującym, dla których zwykła codzienność jest źródłem nieustannych wyzwań. Po cichu toczą oni nierówną walkę ze skrajnym ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością, skutkami nieszczęśliwego wypadku czy samotnością, nawet gdy nadzieje na wygraną już dawno umarły.

Celem Stowarzyszenia jest niesienie mądrej pomocy, czyli takiej która daje szansę na zmianę. Otrzymują ją Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę.

Tylko w 2022 roku w ramach Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości współpracowało ze Stowarzyszeniem WIOSNA ponad 14 tys. Wolontariuszy_ek. W 2022 roku Paczka pomogła ponad 15,5 tys. Rodzin i połączyła ponad 597 tysiące osób. Łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach w zeszłym roku to prawie 59 899 138 mln zł. A w 2022 roku niemal 2000 Dzieci w Akademii Przyszłości znalazło Darczyńców_czynie.

Programy społeczne Stowarzyszenia WIOSNA:

· SZLACHETNA PACZKA 

Szlachetna Paczka otwiera się w nowej karcie od ponad 20 lat zmienia historie najbardziej potrzebujących. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami_czyniami i Wolontariuszami_kami. To te osoby pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze_ki szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy_czynie przygotowują dedykowaną pomoc.W Paczce tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetne Paczki powędrowały w 2022 roku do potrzebujących z niemal 636 rejonów w całym kraju. Paczka połączyła w niesieniu mądrej pomocy 597 411 osób.

Szlachetna Paczka działa nie tylko w trakcie grudniowego Weekendu Cudów, kiedy to pomoc trafia w ręce potrzebujących, ale przez cały rok, rozwijając m.in dodatkowe formy pomocy w ramach tzw. Paczek Specjalistycznych i telefonu wsparcia Dobre Słowa. Paczka Lekarzy czy Paczka Prawników powstały, aby dzięki konkretnej i specjalistycznej pomocy Rodziny mogły trwale wyjść z biedy.

· AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 

Akademia Przyszłości to bezpieczna i twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia Przyszłości, dzięki wsparciu Darczyńców_czyń walczy o zmianę historii Dzieci – z trudnościami, bez wiary w siebie. Każdy Podopieczny_a Akademii Przyszłości przez rok uczestniczy w indywidualnych zajęciach ze swoim_ją Wolontariuszem_ką. Towarzyszy on_a wybranemu Dziecku w drodze do odnalezienia swojego potencjału i odbudowania pewności siebie, a także inspiruje do realizacji marzeń.  Dzięki regularnym spotkaniom z Wolontariuszem_ką Dziecko zaczyna dostrzegać swój potencjał i wierzyć w umiejętności.  

Każdy mały student_ka zyskuje dodatkową motywację do pracy dzięki swojemu Darczyńcy_czyni, czyli osobie lub grupie osób, które fundują Indeks Sukcesów. Dla Dziecka to jasny komunikat, że w jego życiu obok Wolontariusza_ki jest jeszcze ktoś, kto w nie wierzy, kto realnie zainwestował w jego rozwój.

Akademia Przyszłości wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może samo poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
26.09.2023
Co 20. Polak w naszym kraju żyje w skrajnej biedzie. To już ostatni moment, by zgłosić się do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i już w nadchodzącej edycji mieć realny wpływ na zmianę życia osób w potrzebie. Jeśli nie godzisz się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących, zwłaszcza tych z najbliższej okolicy – dołącz do wolontariatu Szlachetnej Paczki. Obecnie potrzebnych jest jeszcze ponad 4550 wolontariuszy.
Publicystyka
20.09.2023
Rekrutacja do ogólnopolskiego wolontariatu w ramach kolejnej edycji Akademii Przyszłości dobiega końca! Chcesz odmienić życie konkretnego dziecka, które nie wierzy w siebie? Wciąż masz na to szansę. Zmień swój status z „niezdecydowany” na „gotowy do działania” i dołącz do wolontariatu w Akademii Przyszłości, która wspiera dzieci z niskim poczuciem własnej wartości. Organizatorzy wciąż szukają 1300 wolontariuszy i wolontariuszek.
Publicystyka
15.09.2023
„Razem możemy dużo dobrego" – przekonują organizatorzy Szlachetnej Paczki, którzy w najnowszej kampanii zachęcają do udziału w wolontariacie pracowniczym. Program wolontariatu pracowniczego to propozycja dla firm, którym zależy na efektywnych i łatwych we wdrożeniu działaniach CSR, które zintegrują pracowników wokół wspólnego, dobrego celu. Szlachetna Paczka od lat umożliwia i ułatwia czynienie dobra – także w biznesie.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Joanna Sadzik, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
21175000120000000020601264
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej