Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie WIOSNA
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 28 54
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Biuro Szlachetnej Paczki będzie otwarte we środy, w godz. 10-15, ale prosimy o korzystanie z tej możliwości wyłącznie w przypadkach wyższej konieczności. Telefon biurowy czynny jest w godz. 10:00-16:00, od poniedziałku do piątku.
Ulica
Berka Joselewicza 21
Kod pocztowy
31-031
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000050905
REGON
356510550
NIP
6751287092
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Pomagamy bohaterom codzienności. Ty też możesz!

Przekazując 1% podatku pomagasz osobom, których codzienność w skrajnym ubóstwie, samotności, chorobie czy niepełnosprawności stała się wyzwaniem. W tym celu wpisz w formularzu PIT nr KRS: 0000050905

Stowarzyszenie WIOSNA powstało w 2001 roku i od samego początku pomaga potrzebującym - bohaterom, dla których zwykła codzienność jest źródłem nieustannych wyzwań. Po cichu toczą oni nierówną walkę ze skrajnym ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością, skutkami nieszczęśliwego wypadku czy samotnością, nawet gdy nadzieje na wygraną już dawno umarły.

Celem Stowarzyszenia jest niesienie mądrej pomocy, czyli takiej która daje szansę na zmianę. Otrzymują ją Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę.

Tylko w 2020 roku w ramach Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości współpracowało ze Stowarzyszeniem WIOSNA ponad 11 tys. Wolontariuszy. Paczka pomogła ponad 14 tys. Rodzin i połączyła ponad 420 tysięcy osób. Łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sukcesywnie rośnie, w zeszłym roku to aż 51 mln zł.

Programy społeczne Stowarzyszenia WIOSNA:

· SZLACHETNA PACZKA 

Szlachetna Paczka od blisko 20 lat zmienia historie najbardziej potrzebujących - bohaterów. Każdego dnia stoją oni przed wyzwaniami codzienności. Często jest to „17 lat bez ciepłej wody”, „2 lata nawracającej depresji” czy „245 dni walki o sprawność ręki”.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Półtora miliona Polaków żyje w nędzy, w warunkach skrajnego ubóstwa. Obecna pandemia może podwoić tę liczbę. Dotarcie do takich osób jest pierwszym i często najważniejszym krokiem w niesieniu mądrej pomocy. Pomocy, która nie jest możliwa zarówno bez Darczyńców, jak i Wolontariuszy.

Tylko w 2020 roku, dzięki wsparciu m.in. podatników, Paczka dotarła do niemal 100 nowych rejonów, gdzie pomogła tym, o których już nikt inny nie pamiętał. Ponad 11 tysięcy Wolontariuszy rozsianych po całej Polsce dostarczyło Paczki do ponad 14 tysięcy Rodzin. Paczka połączyła w niesieniu mądrej pomocy 421 390 osób.

Szlachetna Paczka działa nie tylko w trakcie grudniowego Weekendu Cudów, kiedy to pomoc trafia w ręce potrzebujących, ale przez cały rok, rozwijając m.in dodatkowe formy pomocy w ramach tzw. Paczek Plus. Paczka Lekarzy, Paczka Seniorów czy Paczka Prawników powstały, aby dzięki konkretnej i specjalistycznej pomocy Rodziny mogły trwale wyjść z biedy.

· AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 

Akademia Przyszłości to bezpieczna i twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia Przyszłości, dzięki wsparciu Darczyńców i podatników, walczy o zmianę historii Dzieci – z trudnościami, bez wiary w siebie. Każdy Podopieczny Akademii Przyszłości przez rok uczestniczy w indywidualnych zajęciach ze swoim Tutorem - Wolontariuszem. Towarzyszy on wybranemu Dziecku w drodze do odnalezienia swojego potencjału i odbudowania pewności siebie.

Każdy mały student zyskuje dodatkową motywację do pracy dzięki swojemu Darczyńcy, czyli osobie lub grupie osób, które fundują mu Indeks Sukcesów. Dla Dziecka to jasny komunikat, że w jego życiu obok Wolontariusza jest jeszcze ktoś, kto w nie wierzy, kto realnie zainwestował w jego rozwój.

Akademia Przyszłości wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może samo poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

JAK WYKORZYSTAMY 1% NA PROWADZONE PROJEKTY?

Przyznając 1% swojego podatku dla Stowarzyszenia WIOSNA, doceniasz trudy najbardziej potrzebujących i dajesz im motywację do dalszej życiowej walki. Dzięki wsparciu darczyńców, wolontariuszy, a także podatników, co roku udaje się przekazać realną pomoc i impuls do dalszej walki z trudnościami tysiącom rodzin i osób samotnych z całej Polski.

Tylko w zeszłej, 20. edycji programu było ich ponad 14 tysięcy. Te osoby na nowo poczuły się dla kogoś ważne, zauważone. Walka z trudami codzienności dla wielu z nich nie kończy się jednak wraz z Weekendem Cudów.

JAK MOŻESZ PRZEKAZAĆ SWÓJ 1% PODATKU?

Wystarczy wpisać numer KRS Stowarzyszenia WIOSNA: 0000050905 w rozliczeniu deklaracji PIT.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
19.12.2011
Prawie 12 tysięcy obdarowanych rodzin w całym kraju i niemal 200 tysięcy Polaków zaangażowanych w pomoc - to rekordowy wynik tegorocznej SZLACHETNEJ PACZKI
Publicystyka
07.12.2020
Obecność i wsparcie drugiego człowieka są w 2020 roku kluczowe i deficytowe zarazem. Pandemia koronawirusa dotknęła nas wszystkich, ale – jak bywa zazwyczaj – najbardziej ucierpiały osoby już wcześniej ledwie wiążące koniec z końcem. Sytuacja dała się również we znaki branży muzycznej, w której niektórzy z dnia na dzień stracili źródło dochodu.
Publicystyka
19.06.2012
Gdzie podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI Stowarzyszenia WIOSNA spędzali Dzień Dziecka? Każde kolegium miało własny pomysł na uczczenie tego Święta!

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Joanna Sadzik, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
21175000120000000020601264
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej