Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Fundacja "Habitat for Humanity Poland"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 642 57 42
Adres rejestrowy
Ulica
Kozia 3/5 lok. 8
Kod pocztowy
00-070
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000143344
REGON
01532790400000
NIP
5213226452
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2013
Ludzie
Liczba członków
34
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Pomóż zapewnić dom

Buduj z nami świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia

Wspieramy niezamożne osoby, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Traktujemy ja jak partnerów i wspólnie staramy się zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe. Partnerami są też dla nas wolontariusze, darczyńcy i wszyscy, którym bliska jest nasza wizja: Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.

Habitat for Humanity Poland to pozarządowa, dobroczynna organizacja, której misją jest zapewnienie godnego miejsca do życia niezamożnym osobom zagrożonym wykluczeniem mieszkaniowym. Pomagamy tym, którzy nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają poniżej dopuszczalnych norm. Budujemy i remontujemy domy, przy wsparciu samych beneficjentów, wolontariuszy i darczyńców. Pomagamy osobom aktywnym - takim, które same chcą sobie pomóc.

W Polsce działamy od 1992 roku. Odpowiadamy na problem wykluczenia mieszkaniowego poprzez szereg działań: budowanie nowych domów, remontowanie mieszkań, projekty innowacyjne takie jak np. kooperatywy budowlane oraz rzecznictwo publiczne w imieniu osób zagrożonych i dotkniętych ubóstwem mieszkaniowym. Prowadzimy Społeczną Agencję Najmu (SAN), która bezpłatnie pośredniczy między najemcami, a osobami którym trudno jest samodzielnie wynająć mieszkanie.

W 2020 roku otworzyliśmy pierwszy w Polsce charytatywny sklep meblowo-wnętrzarski ReStore, z którego zysk w całości przeznaczamy na cele statutowe. Sklep oferuje po konkurencyjnych cenach końcówki serii i przedmioty powystawowe przekazane przez partnerów biznesowych, a także przyjmuje i sprzedaje meble i bibeloty od osób indywidualnych w myśl zasady zerowaste.

Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Fundacja od wybuchu wojny w Ukrainie prowadzi wspólnie z partnerami ze świata biznesu program "Habitat dla Ukrainy". Celem programu jest wsparcie ukraińskich rodzin w znalezieniu i sfinansowaniu mieszkania, ułatwienie aktywizacji zawodowej oraz dostarczenie informacji niezbędnych do ustabilizowania przez uchodźców i uchodźczynie własnej sytuacji mieszkaniowej i życiowej w obcym kraju. Program opiera sie na trzech filarach:

1. Program Najmu Społecznego (PNS)

Program Najmu Społecznego (PNS) pozyskuje mieszkania dla uchodźców i uchodźczyń z terenów objętych wojną w Ukrainie, i zapewnia podnajemcom okresowe dofinansowanie przede wszytskim do opłat za media i czynsz administracyjny w wynajmowanych mieszkaniach.

Fundacja działa jako gwarant dla właścicieli mieszkań, i zapewnia skuteczny i bezpieczny proces wynajmu oraz terminowość opłat.

Specjaliści PNS zarządzają mieszkaniami w zasobie PNS oraz wspomagają uchodźców, którzy zamieszkali w mieszkaniach.

PNS pozyskuje i obsługuje mieszkania przede wszystkim na terenie m.st. Warszawy oraz na Śląsku (Program PNS na Śląsku obsługuje gliwicki oddział Habitat for Humanity Poland).

2. Punkt recepcyjny przy Dworcu Wschodnim (Mpunkt)

Mpunkt jest prowadzony na terenie Dworca Wschodniego przez Habitat Poland we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa. Osoby przybywające na dworzec z terenów objętych wojną w Ukrainie mogą zgłosić się do Mpunktu, aby uzyskać pomoc mieszkaniową lub króotkookresowy pobyt w hostelu lub hotelu, którego koszty pokrywa Fundacja. Pomoc mieszkaniowa jest udzielana w oparciu o miejską bazę mieszkań  zgłoszonych przez warszawiaków do udzielenia gościny (bezpłatnie) dla rodzin uchodźczych z Ukrainy. Pracownicy Mpunktu łączą przybywające osoby i rodziny z mieszkaniami/ pokojami oferowanymi nieodpłatnie przez właścicieli.

3. Infolinia mieszkaniowa

W ramach wsparcia informacyjnego Fundacja Habitat for Humanity Poland uruchomiła specjalną infolinię mieszkaniową. Skierowana jest ona zarówno dla osób z Ukrainy poszukujących miejsca do zamieszkania na terenie m.st. Warszawy lub doświadczających trudności w związku z zamieszkiwaniem, jak również dla osób, które już goszczą lub chcą udostępnić swoje mieszkanie uchodźcom i uchodźczyniom; również dla tych osób, które potrzebują informacji na temat projektu prowadzonego przez Habitat Poland.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-20.00.

Jest obsługiwana w językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim. Numery kontaktowe:

577 650 150

533 330 494

Dodatkowo Habitat Poland współpracuje z Fundacją Biedronki w ramach Programu „Witamy i pomagamy – zakupy”. Współpraca jest jednym z elementów programu wsparcia adresowanego do osób i rodzin przybyłych z Ukrainy i korzystających z pomocy mieszkaniowej Fundacji.  W ramach programu osoby korzystające z pomocy mieszkaniowej PNS mogą otrzymać Karty i e-kody zakupowe do Biedronki.

About

We support low-income people who are in need of better housing. We treat them as partners and together we try to satisfy their housing needs. Our partners include also volunteers, business partners and all people who share our vision: A world where everyone has a decent place to live.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
03.02.2022
ReStore to więcej niż sklep charytatywny z wyposażeniem wnętrz, to również nowa filozofia życiowa, oparta na dzieleniu się dobrami i przede wszystkim na szanowaniu zasobów.
Publicystyka
13.12.2021
Świąteczny wolontariat Liderów dla rodzin w potrzebie. Prezesi wolontariusze wyremontują mieszkanie samotnej matce z niepełnosprawnym synem na warszawskim Targówku.
Publicystyka
15.11.2021
W piątek, 19 listopada odbędzie się już po raz ósmy Forum Mieszkaniowe organizowane przez Fundację Habitat for Humanity Poland. Forum Mieszkaniowe to platforma wymiany doświadczeń oraz dyskusji między władzami publicznymi, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i ekspertami. Wspólnym celem jest poszukiwanie rozwiązań w obszarze wyzwań mieszkaniowych, zwłaszcza dla osób, które nie mogą same zaspokoić potrzeb mieszkaniowych na warunkach rynkowych. W tym roku będziemy rozmawiać o:

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
schronienie, nocleg
pomoc w noclegach, zakwaterowaniu
integracja, adaptacja w Polsce

Zarząd

Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Prezeska Zarządu Fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
07203000451110000003999580
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej