Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja "Habitat for Humanity Poland"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 642 57 42
Adres rejestrowy
Ulica
Mokotowska 55 lok. 51
Kod pocztowy
00-542
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000143344
REGON
01532790400000
NIP
5213226452
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2013
Ludzie
Liczba członków
34
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Pomóż zapewnić dom

Buduj z nami świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia

Wspieramy niezamożne osoby, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Traktujemy ja jak partnerów i wspólnie staramy się zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe. Partnerami są też dla nas wolontariusze, darczyńcy i wszyscy, którym bliska jest nasza wizja: Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.

Habitat for Humanity Poland to pozarządowa, dobroczynna organizacja, której misją jest zapewnienie godnego miejsca do życia niezamożnym osobom zagrożonym wykluczeniem mieszkaniowym. Pomagamy tym, którzy nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają poniżej dopuszczalnych norm. Budujemy i remontujemy domy, przy wsparciu samych beneficjentów, wolontariuszy i darczyńców. Pomagamy osobom aktywnym - takim, które same chcą sobie pomóc.

W Polsce działamy od 1992 roku. Odpowiadamy na problem wykluczenia mieszkaniowego poprzez szereg działań: budowanie nowych domów, remontowanie mieszkań, projekty innowacyjne takie jak np. kooperatywy budowlane oraz rzecznictwo publiczne w imieniu osób zagrożonych i dotkniętych ubóstwem mieszkaniowym. Prowadzimy Społeczną Agencję Najmu (SAN), która bezpłatnie pośredniczy między najemcami, a osobami którym trudno jest samodzielnie wynająć mieszkanie.

W 2020 roku otworzyliśmy pierwszy w Polsce charytatywny sklep meblowo-wnętrzarski ReStore, z którego zysk w całości przeznaczamy na cele statutowe. Sklep oferuje po konkurencyjnych cenach końcówki serii i przedmioty powystawowe przekazane przez partnerów biznesowych, a także przyjmuje i sprzedaje meble i bibeloty od osób indywidualnych w myśl zasady zerowaste.

About

We support low-income people who are in need of better housing. We treat them as partners and together we try to satisfy their housing needs. Our partners include also volunteers, business partners and all people who share our vision: A world where everyone has a decent place to live.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.12.2020
W kwietniu 2020 ARC Rynek i Opinia przeprowadziło na zlecenie Habitat for Humanity Poland ogólnopolskie badanie opinii publicznej dotyczące sytuacji mieszkaniowej Polek i Polaków, ich oceny i oczekiwań w zakresie mieszkalnictwa. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polek i Polaków przy użyciu metody CAWI. Jest dostępny online pełen raport z badania wraz z opracowaniem.
Publicystyka
02.10.2020
5 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Mieszkalnictwa (World Habitat Day). W tym roku pandemia COVID19 i ogólnoświatowa akcja #stayhome zwróciły uwagę wszystkich na ten sektor. Jak COVID19 zmienił nasze postrzeganie domu? [najnowsze wyniki badań]
Publicystyka
01.02.2018
Warszawa wspólnie z Fundacją Habitat for Humanity Poland utworzyły Społeczną Agencję Najmu, czyli program wynajmu niedrogich mieszkań i kompleksowego wsparcia osób będących w trudnej sytuacji życiowej. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań

Zarząd

Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Prezeska Zarządu Fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
07 2030 0045 1110 0000 0399 9580
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej