Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja WRÓĆ
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
55 247 90 13
Telefon
668 269 807
Adres rejestrowy
Ulica
Gdańska 1
Kod pocztowy
82-103
Miejscowość
Jantar
Województwo
pomorskie
Powiat
nowodworski
Gmina
Stegna
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000129427
REGON
19277818200000
NIP
579-19-82-343
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja WRÓĆ rozpoczęła działalność we wrześniu 2002 roku. W obecnej chwili zapewnia stałą opiekę prawie 300 osobom i Ich rodzinom. Misją działalności Fundacji jest zapewnienie Podopiecznym, dzieciom i osobom dorosłym z niepełnosprawnościami, życia godnego, pełnego sensu i radości. Wspieranie Ich w drodze rehabilitacji leczniczej, społecznej, także poprzez tworzenie miejsc, gdzie mogą się rozwijać i czuć się bezpiecznie.

Cele Fundacji WRÓĆ:

  • Organizowanie pomocy medycznej i rehabilitacji na rzecz osób z niepełnosprawnościami i psychicznie chorych
  • Opieka nad osobami z niepełnosprawnościami przez cały okres Ich życia
  • Organizacja rehabilitacji, edukacji, wypoczynku, rekreacji, sportu i aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami

Fundacja WRÓĆ, w ramach swojej działalności prowadzi dedykowane Placówki, których głównym celem oddziaływania jest osiągnięcie przez Podopiecznych samodzielności i zaradności życiowej, na miarę indywidualnych możliwości.

Placówki Fundacji:

  • Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Jezierniku oraz
  • Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Lasowicach Wielkich, w których grono pozyskanych i wykształconych przez Fundację rehabilitantów, terapeutów i opiekunów odkrywa i poszerza możliwości prawie 60 dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i umysłową w stopniu znacznym i głębokim
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Lasowicach Wielkich, gdzie 30 dorosłych osób z zaburzeniami psychotycznymi uczestniczy w codziennych, wielokierunkowych zajęciach
  • Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, która udziela wsparcia osobom niekwalifikującym się do Placówek pobytu dziennego
  • Ośrodki: Hipoterapii i Jazdy Konnej, Basenoterapii, Animaloterapii w Jantarze, zapewniające dodatkowe zajęcia terapeutyczne i relaksacyjno-rozwojowe.

Fundacja WRÓĆ systematycznie sięga po najnowsze techniki i metody, zwiększa zasoby sprzętowe, kwalifikacje pracowników oraz standardy wyposażenia i funkcjonowania prowadzonych Placówek, rozszerzając w ten sposób zakres wsparcia kierowanego do swoich Podopiecznych oraz innych potrzebujących osób z najbliższego otoczenia.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
24.11.2017
Fundacja WRÓĆ, realizując swoje cele statutowe, korzysta w szerokim zakresie ze wsparcia pozyskanego z Funduszy Europejskich i środków krajowych, przekształcając je w trwałe inwestycje służące jej Podopiecznym i najbliższemu otoczeniu. Obecnie jest w trakcie realizacji prac związanych z Projektem w ramach wsparcia dotacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego Poddziałanie 10.2.1. Efektywność energetyczna.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
usługi opiekuńcze
sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny

Zarząd

Maciej Włodarski, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej