Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja "ORLEN - DAR SERCA"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 778 08 51
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Biuro Fundacji mieści się w Warszawie, ul. Gordona Bennetta 2b, czynne pon. - pt. w godz. 9.00 - 17.00.
Ulica
Chemików 7
Kod pocztowy
09-411
Miejscowość
Płock
Województwo
mazowieckie
Powiat
Płock
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
III piętro, winda.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000037031
REGON
61133032200000
NIP
774-26-91-813
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Działalność Fundacji ORLEN - DAR SERCA można podzielić na kilka obszarów. Od początku jej istnienia najważniejszym programem była wszechstronna pomoc Rodzinnym Domom Dziecka. Ze wsparcia Fundacji korzysta obecnie ponad 2500 wychowanków z prawie 350 Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski. Fundacja przekazuje środki na doraźną pomoc, leczenie i rehabilitację, wyposaża Rodzinne Domy w karty paliwowe, dzięki czemu łatwiej mogą zorganizować dojazdy do ośrodków zdrowia, szkół oraz na zajęcia pozaszkolne. Dzieci uczestniczą w organizowanych przez PKN ORLEN i Fundację spotkaniach, jak np. VERVA Street Racing w Warszawie, czy w płockim Spotkaniu Mikołajkowym, gdzie rozstrzygany jest konkurs na kartkę świąteczną, która staje się oficjalną pocztówką Koncernu.

Od kilku lat Rodzinne Domy Dziecka uczestniczą w organizowanych przez Fundację letnich i zimowych wakacjach, by dzieci i rodzice mogli nabrać sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Dla prowadzących Rodzinne Domy prowadzone są warsztaty i seminaria, by mogli oni doskonalić swoje umiejętności pracy z dziećmi.

Drugim polem zaangażowania Fundacji ORLEN - DAR SERCA jest działalność w obszarze edukacji i wychowania. Fundacja wspiera stypendiami zdolnych i ambitnych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie realizuje program ogólnopolski "Mistrzowie CHEMII" oraz dwa projekty lokalne, skierowane do społeczności Płocka i powiatu płockiego. Ze wsparcia Fundacji skorzystało już ponad 1000 osób, które dzięki stypendiom mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i talenty. Dla Fundacji ważne jest bowiem, by jej podopieczni byli aktywni tam, gdzie najbardziej potrzeba bezinteresownej pomocy i zaangażowania. Co roku także duża grupa wychowanków z Rodzinnych Domów Dziecka korzysta z dedykowanego im programu stypendialnego.

Fundacja aktywnie wspiera działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Współpracując z policją, strażą pożarną oraz jednostkami służb medycznych, przyczynia się do zwiększania świadomości i wiedzy w zakresie ratownictwa i ochrony zdrowia, szczególnie gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo najmłodszych. Fundacja aktywnie uczestniczyła w akcji edukacyjnej "Zebra w paski też nosi odblaski". Z okazji dziesięciolecia przygotowała specjalną akcję "Dziecko w drodze". Na stacjach ORLEN i BLISKA, każdy kierowca przewożący dzieci otrzymał specjalną naklejkę na szybę, informującą o obecności dziecka w samochodzie.

Zgodnie ze swoją misją, Fundacja wspiera także lokalne społeczności w realizacji ważnych celów. W sposób szczególny swoje zaangażowanie kieruje do Płocka, współpracując z instytucjami wychowawczymi i kulturalnymi oraz udzielając pomocy organizacjom pozarządowym i osobom indywidualnym. Fundacja ORLEN - DAR SERCA przeznacza również środki na leczenie i rehabilitację dla wymagających szczególnej opieki osób chorych i niepełnosprawnych.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
wsparcie finansowe organizacji, w tym pożyczki
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Barbara Tęcza, Członek Zarządu
Iwona Tandecka, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej