Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Księgowość i nie tylko Poznaj podstawowe obowiązki każdej NGO! Dołącz 11.12 o 14.00 do #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Ocalenie
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 828 04 50
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek w godz. 11.00 - 17.00
Ulica
Krucza 6/14A
Kod pocztowy
00-537
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000030279
REGON
01644631500000
NIP
1181570203
Rok powstania
2000
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj działania Fundacji Ocalenie

i pomóż osobom z doświadczeniem uchodźczym budować nowe życie w Polsce

Fundacja Ocalenie pomaga osobom z doświadczeniem migracji i uchodźstwa budować nowe życie w Polsce. Fundacja działa od 2000 roku wspierając osoby cudzoziemskie w integracji i indywidualnym rozwoju. Działa na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Dąży do tego, aby każdy człowiek mógł żyć godnie i w poszanowaniu swoich praw. 

Nasze działania 

Pomagamy cudzoziemcom i cudzoziemkom: prowadzimy Centra Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie, Łodzi i w Łomży, świetlice dla dzieci uchodźczych w Łomży, w Warszawie, Chełmie, prowadzimy bezpłatne lekcje języka polskiego, oferujemy wsparcie rzeczowe, programy adaptacyjne i integracyjne, szukamy pokoi i mieszkań, zapewniamy pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci i dorosłych. 

Wspieramy osoby uciekające przed wojną w Ukrainie: prowadzimy świetlice i bezpieczne przestrzenie dla dzieci, udzielamy wsparcia mentorskiego, prawnego, psychologicznego, pomagamy w szukaniu pracy. W pierwszych miesiącach wojny zapewniałyśmy również tymczasową pomoc mieszkaniową. 

Jesteśmy obecni na granicy polsko białoruskiej: udzielamy pomocy prawnej, medycznej i rzeczowej, monitorujemy sytuację na granicy i informujemy społeczeństwo o trwającym kryzysie humanitarnym.

Edukujemy społeczeństwo: prowadzimy warsztaty o osobach uchodźczych, antydyskryminacyjne, integracyjne, angażujemy wolontariuszki i wolontariuszy, organizujemy wydarzenia integracyjne, zabieramy głos w debacie publicznej. 

Współpracujemy: ze szkołami, uczelniami, instytucjami publicznymi, firmami i organizacjami międzynarodowymi. 

Wsparcie dla osób cudzoziemskich: 
Udzielamy wsparcia w Warszawie, Łodzi i Łomży. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://ocalenie.org.pl/cpc 
E-mail: cpc@cpc.org.pl

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.09.2023
77 organizacji z 22 krajów otrzyma granty pieniężne w wysokości do 20 tys. dolarów od PayPal. Beneficjentów wybrali pracownicy firmy, którzy w ramach programu „Community Impact Grants”, przekazali wsparcie podmiotom działającym na rzecz aktywizacji i zwiększania możliwości ekonomicznych lokalnych społeczności. W Polsce grant trafi do Fundacji Ocalenie, która przeznaczy środki na realizację projektu tutorsko-stypendialnego „Wiedza do potęgi”, skierowanego do dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.
Publicystyka
17.03.2022
1% podatku może pozwolić postawić kolejny krok tym, którzy dużo przeszli – rusza kampania Fundacji Ocalenie, wspierającej uchodźców i imigrantów
Publicystyka
26.08.2021
Na granicy bez zmian – mimo decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, 32 osoby w Usnarzu Górnym nie mają dostępu do wody, leków i schronienia. 25 osób czuje się coraz gorzej, a 12 jest poważnie chorych.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Reklama

Oddziały, koła, placówki

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
11175000090000000021566004
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej