Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem"

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
502 030 516
Adres rejestrowy
Ulica
Sienkiewicza 10
Kod pocztowy
65-443
Miejscowość
Zielona Góra
Województwo
lubuskie
Powiat
Zielona Góra
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000040064
REGON
97792797300000
NIP
9291679997
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

W dobie przyspieszonego rozwoju nauki i sprzyjających warunków, w jakich znajduje się dziś Polska, autyzm  nie może być wyrokiem skazującym na samotność, wykluczenie i cierpienie.

Istniejemy, by przywrócić światu Osoby z Autyzmem - stworzyć Im warunki do rozwoju i godnej egzystencji na każdym etapie życia od momentu diagnozy. Chcemy być jednostką, która zapewnia wielotorową pomoc, skupia specjalistów, inspiruje zmiany, interweniuje w trudnych sytuacjach, daje wsparcie w codziennym życiu.

Wszelkim działaniom Stowarzyszenia przyświeca troska o ochronę niezbywalnej godności osoby autystycznej i każdego z członków jej rodziny. Pragniemy współtworzyć kraj, w którym najwyższą wartością jest przestrzeganie prawa człowieka skatalogowanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ratyfikowanych dokumentach międzynarodowych, mówiących m.in.  o równości wobec prawa, zakazie dyskryminacji oraz prawach ekonomicznych i socjalnych.

Cele statutowe Stowarzyszenia to:

  1. Wszechstronna pomoc osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ich rodzinom w sprawach dotyczących diagnozy, edukacji, rehabilitacji,  poprawy zdrowia oraz aktywizacji zawodowej i społecznej, zrzeszonym w Stowarzyszeniu.
  2. Propagowanie w społeczeństwie wiedzy o autyzmie, problemach osób autystycznych i możliwościach ich  edukacji i rehabilitacji.
  3. Utworzenia koła wsparcia dla rodziców i opiekunów osób Autystycznych.
  4. Utworzenie ośrodka diagnostyczno – edukacyjnego dla dzieci , młodzieży i dorosłych dotkniętych autyzmem.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej