Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
606 977 954
Telefon
531 925 095
Telefon
55 646 20 88
Adres rejestrowy
Ulica
Słowiańska 13
Kod pocztowy
82-500
Miejscowość
Kwidzyn
Województwo
pomorskie
Powiat
kwidzyński
Gmina
Kwidzyn
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000125633
REGON
19277465200000
NIP
581-17-98-595
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
18
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Scena Lalkowa prowadzi wiele projektów głównie z zakresu sztuki, edukacji kulturalnej, m.in.:

10 MIĘDZYNARODOWY 14 FESTIWAL ANIMO Kwidzyn 2015

 • Jedyny w Europie festiwal artystycznych NGO’sów (teatrów autorskich, prywatnych, stowarzyszeń i fundacji artystycznych, inicjatyw poszczególnych twórców i indywidualnych artystów);
 • Ponad 5000 widzów z kraju i zagranicy,
 • 25 wydarzeń artystycznych (spektakle, koncerty, pokazy filmowe, wystawy, seminaria, panele dyskusyjne, akcje społeczne, działania w przestrzeni miejskiej);
 • 130 artystów z 12 krajów, 4 kontynentów (Kanada, Niemcy, Francja, Kenia, Włochy, Słowacja, Białoruś, Węgry, Rosja, Izrael, Rumunia, Polska);
 • System PR i promotion informujący ok. 60 000 osób na całym świecie;
 • Pierwsza tego typu profesjonalna parada uliczna w Polsce (z wykorzystaniem platform, orkiestr, akrobatów i artystów ulicznych);
 • Międzynarodowe święto sztuki, kultury i animacji;
 • Spotkania widzów i artystów, ludzi i kultur.
  Organizacja ANIMO rozrosła się do ponad 40 osób pracujących na rzecz festiwalu: organizatorzy, koordynatorzy, selekcjonerzy, obsługa widowni, PR i promocja, ekipa techniczna oraz wolontariat.
  Na festiwalu zawitało 10 krytyków teatralnych, m.in. z Teatr-u, Teatraliów, Dziennika Teatralnego oraz niezależnych. Głównymi patronami medialnymi wydarzenia są Polska the Times, Gazeta Wyborcza oraz Radio Gdańsk.

PROJEKT GENERACJE KREATYWNE
To autorski program Sceny Lalkowej, który z dużym powodzeniem został po raz pierwszy zrealizowany w 2009 roku.
Program kształtuje i rozwija międzypokoleniową więź widzów teatralnych. Teatr stał się miejscem integracji pokoleniowej. Spektakle stały się okazją spotkania widza młodego i starszego.
Kontakt z teatrem dla dziecka i rodzica stworzył możliwości nowych, bogatych i różnorodnych przeżyć, pobudzających uczuciowo i umysłowo oraz dostarczających treści, w których mogli wspólnie tworzyć nowe doświadczenia.
W ramach projektu zrealizowano działania wokół kilku komponentów:

 1. Dobranocki Teatralne - prezentowano w godzinach wieczornych 18:00 w każdy ostatni piątek miesiąca spektakle, które stały się alternatywą dla telewizji, pokazując, że istnieje inna forma spędzenia aktywnie wspólnego wolnego czasu niż przed telewizorem. Wspólne spędzanie czasu w żywej sztuce rozwinęło empatię i więzi emocjonalne między rodzicami-dziećmi, dziadkami-wnukami. Dzieci jak i Rodzice chętnie uczestniczyli w "Dobranockach Teatralnych". Z miesiąca na miesiąc rosła liczba uczestników. Łącznie spektakle obejrzało 1500 widzów biorąc pod uwagę, że prezentacje odbywały się na małej sali teatralnej.
  Oprócz spektakli teatralnych jednym z elementów działań edukacyjnych były warsztaty animacji dla dzieci, rodziców i dziadków rozwijające umiejętności współpracy, zaufania, wyrobienia nawyku odpowiedzialności za drugą osobę, a także wspólnego poznania i rozpoznania.
 2. Wyprawa do Teatru - to projekt mający na celu popularyzację Teatru głównie wśród dzieci i młodzieży z wiejskich środowisk we współpracy z ich najbliższymi (rodzicami, dziadkami). Umożliwia "dostęp do sztuki" tym, którzy nie mają takich możliwości lub nigdy nie mieli kontaktu z teatrem z powodu miejsca zamieszkania (wieś). Pragniemy przybliżyć prawdziwą atmosferę teatralną, zapewniając jak najwyższy poziom artystyczny. Mamy nadzieję, poprzez aktywizację jednostek samorządowych i placówek oświatowych, obudzić potrzeby kulturalne i zwiększyć zainteresowanie rozwojem kulturalnym dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w naszym powiecie. Dzięki warsztatom teatralnym uczestnicy projektu dowiedzą się m.in. informacji o rodzajach i konstrukcji lalek, sposobach i technikach animacyjnych, zasadności ich użycia na scenie, poznają "drugą stronę medalu"działań artystycznych.
  Poprzez rozmowę i pracę z profesjonalistami - reżyserami, aktorami, animatorami- będą miały jedyną w swoim rodzaju szansę na tego typu rozwój emocjonalno-intelektualny oraz ruchowy. We wszystkich działaniach - spektakle, warsztaty, spotkania i dyskusje - wzięło udział ok. 800 uczestników.
 3. Dyskusyjny Klub Teatralny (DKT) - Cykliczne spotkania teatromanów z Kwidzyna i okolic w klimacie przedwojennych kawiarni. Podczas projekcji prezentowaliśmy najbardziej wartościowe zjawiska w teatrze polskim na przestrzeni ostatnich 20 lat. Odbyło się 7 spotkań w których udział wzięło ok. 150 osób, a wśród nich dziadkowie, rodzice i wnuki (powyżej 16 roku życia).

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
teatr
film
sztuki wizualne, wzornictwo
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą

Zarząd

Piotr Stec, PR
Marta Wojnicz, koordynator projektów, PR&social media
Jarosław Kucharski, sekretarz
Joanna Wesner, skarbnik
Dorota Anna Dąbek, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej