Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Fundacja Mam Marzenie
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 426 31 11
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Św. Krzyża 7
Kod pocztowy
31-028
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000177137
REGON
35676345200000
NIP
6762251270
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj działalność Fundacji Mam Marzenie

przekaż darowiznę, podziel się swoim 1% podatku, zaadoptuj marzenie, zostań wolontariuszem, zamień kwiaty na marzenia

Celem Fundacji jest dotarcie do wszystkich polskich dzieci żyjących z chorobą zagrażającą ich życiu i wniesienie w nie niezwykłego, pozytywnego przeżycia. Fundacja dąży do tego, aby żadne marzenie polskiego dziecka nie pozostało niespełnione, bez względu na status społeczny rodziny i jej miejsce zamieszkania. W procesie spełniania marzenia staramy się, aby najbliższa rodzina dziecka mogła na moment zapomnieć o tragedii, jaka ją spotkała. Jako organizacja oparta na zasadach wolontariatu dążymy do tego, aby skupiać wokół siebie ludzi o wielkim sercu, otwartych na potrzeby chorych i słabszych, a przez realizacje naszej misji chcemy wzmacniać postawy wolontarystyczne i humanitarne w polskim społeczeństwie. Wszyscy działamy jako wolontariusze. Nikt w fundacji nie pobiera za swoją pracę wynagrodzenia.

Nasza Fundacja zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci, których stan zdrowia zagraża ich życiu. Posiadamy swoje oddziały w 16 miastach Polski, wszędzie tam, gdzie znajdują się oddziały hematologii i onkologii dziecięcej, oraz hospicja dla dzieci. Do naszego programu mogą trafić wszystkie dzieci, które ukończyły 3 lata i nie ukończyły w dniu zgłoszenia 18 lat, oraz mają podpisaną ankietę medyczną, że ich stan zdrowia zagraża życiu. Nie ma żadnego wpływu na decyzję o przyjęciu do programu FMM status materialny lub społeczny dziecka. Zgłoszenie może przesłać każdy, nawet samo dziecko. Ankiety zgłoszeniowe znajdują się na naszej stronie internetowej www.mammarzenie.org, lub u koordynatora oddziału najbliższego miejscu zamieszkania lub leczenia dziecka. Wykaz koordynatorów znajduje się na naszej stronie.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
16.03.2021
Fundacja Mam Marzenie działa w Polsce już od niemal 18 lat, spełniając najskrytsze marzenia dzieci, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Na liczniku Fundacji właśnie wybiło 9000 – tyle marzeń zostało spełnionych. Właścicielką jubileuszowego pragnienia jest 11-letnia Ola, która już może się cieszyć z nowych, pięknych mebelków.
Publicystyka
06.11.2020
Historie osób zmagających się z chorobą jako okazja do refleksji nad tym, co daje siłę, aby przetrwać cierpienie – to tematyka filmu „6xRAK”, którego premiera odbyła się w zeszły czwartek. O marzeniach czekających na spełnienie oraz o działaniach Fundacji Mam Marzenie opowiedzieli jej wolontariusze. Była to zachęta do wsparcia przez darczyńców kolejnych dzieci, które czekają na spełnienie swojego marzenia.
Publicystyka
16.08.2018
Kim chcesz zostać, gdy dorośniesz? Pilotem, aktorką, nauczycielem…? Ośmioletnia Malwinka, podopieczna Fundacji Mam Marzenie, chciałaby być policjantką. Dzięki pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, na jeden dzień miała okazję założyć mundur, a nawet wystawić mandat.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
Odbiorcy działań

Zarząd

Aleksandra Ludew, członek zarządu
Sebastian Uzar, prezes zarządu
Joanna Musiał, wiceprezes zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
26105014451000002276470461
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej