Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam"

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
668 408 901
Adres rejestrowy
Ulica
Gen. Sikorskiego 32
Kod pocztowy
86-300
Miejscowość
Grudziądz
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
Grudziądz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000164834
REGON
87167600700000
NIP
876-22-28-728
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Ludzie
Liczba członków
34
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Powołaliśmy nasze Stowarzyszenie, aby: zorganizować i prowadzić bank informacji dotyczących osób autystycznych z Grudziądza i okolic; poszukiwać (następnie prowadzić) sposobów zintensyfikowanej terapii osób autystycznych w oparciu o wiedzę teoretyczną i doświadczenie osobiste; organizowanie różnych form terapii i wspomagania rozwoju dziecka i młodzieży z autyzmem; współpraca z organami władzy państwowej, samorządowej, Kościołem katolickim, innymi organizacjami społecznymi a także placówkami, osobami fizycznymi; nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów oraz współpraca z osobami, ośrodkami, instytucjami i stowarzyszeniami w Polsce i zagranicą zajmującymi się problemami autyzmu; udzielanie pomocy autystom będącym ofiarami lub sprawcami wypadków; pozyskiwanie funduszy na realizację zadań statutowych; wspomaganie rodzin dzieci z autyzmem, artykułowanie potrzeb tych rodzin, wspomaganie tych rodzin - grupy wsparcia, itp.

Terytorium naszego działania jest miasto Grudziądz i okolice, tj. Salno, Piątkowo, Partęczyny, Piaski, Jakubowo, skąd są nasze dzieci i rodzice tych dzieci. Do tej pory skupiliśmy się na: pozyskiwaniu sympatyków, zapaleńców, którzy pomogli nam się zorganizować w stowarzyszenie; naświetleniu istnienia problemu rodzin dzieci z autyzmem władzom lokalnym i oświatowym; współpraca z tymi władzami, z mediami lokalnymi, pozyskiwanie funduszy na realizację zadań statutowych; nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z osobami, instytucjami i stowarzyszeniami zajmującymi się problemami osób z autyzmem w Polsce; m.in. zaprosiliśmy osoby z Poznania i Gdańska, aby przedstawiły nam, jak wygląda pomoc dzieciom autystycznym w tych miastach; kontaktowaliśmy się w tej sprawie z KTA w Toruniu, mamy namiary do Krakowa, Warszawy i Olsztyna. Trzeba będzie na coś się zdecydować. Pomagamy dzieciom poprzez oddziaływania wolontarystyczne, wiemy, że rodzice mogą zabiegać o specjalistyczne usługi opiekuńcze z MOPR-u dla swoich pociech.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
usługi opiekuńcze
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej