Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam"

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Sezam"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
668 408 901
Adres rejestrowy
Ulica
Gen. Sikorskiego 32
Kod pocztowy
86-300
Miejscowość
Grudziądz
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
Grudziądz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000164834
REGON
87167600700000
NIP
876-22-28-728
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Ludzie
Liczba członków
34
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Powołaliśmy nasze Stowarzyszenie, aby: zorganizować i prowadzić bank informacji dotyczących osób autystycznych z Grudziądza i okolic; poszukiwać (następnie prowadzić) sposobów zintensyfikowanej terapii osób autystycznych w oparciu o wiedzę teoretyczną i doświadczenie osobiste; organizowanie różnych form terapii i wspomagania rozwoju dziecka i młodzieży z autyzmem; współpraca z organami władzy państwowej, samorządowej, Kościołem katolickim, innymi organizacjami społecznymi a także placówkami, osobami fizycznymi; nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów oraz współpraca z osobami, ośrodkami, instytucjami i stowarzyszeniami w Polsce i zagranicą zajmującymi się problemami autyzmu; udzielanie pomocy autystom będącym ofiarami lub sprawcami wypadków; pozyskiwanie funduszy na realizację zadań statutowych; wspomaganie rodzin dzieci z autyzmem, artykułowanie potrzeb tych rodzin, wspomaganie tych rodzin - grupy wsparcia, itp.

Terytorium naszego działania jest miasto Grudziądz i okolice, tj. Salno, Piątkowo, Partęczyny, Piaski, Jakubowo, skąd są nasze dzieci i rodzice tych dzieci. Do tej pory skupiliśmy się na: pozyskiwaniu sympatyków, zapaleńców, którzy pomogli nam się zorganizować w stowarzyszenie; naświetleniu istnienia problemu rodzin dzieci z autyzmem władzom lokalnym i oświatowym; współpraca z tymi władzami, z mediami lokalnymi, pozyskiwanie funduszy na realizację zadań statutowych; nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z osobami, instytucjami i stowarzyszeniami zajmującymi się problemami osób z autyzmem w Polsce; m.in. zaprosiliśmy osoby z Poznania i Gdańska, aby przedstawiły nam, jak wygląda pomoc dzieciom autystycznym w tych miastach; kontaktowaliśmy się w tej sprawie z KTA w Toruniu, mamy namiary do Krakowa, Warszawy i Olsztyna. Trzeba będzie na coś się zdecydować. Pomagamy dzieciom poprzez oddziaływania wolontarystyczne, wiemy, że rodzice mogą zabiegać o specjalistyczne usługi opiekuńcze z MOPR-u dla swoich pociech.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
usługi opiekuńcze
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej