Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Świętego Mikołaja
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 825 03 90
Telefon
791 793 021
Telefon
791 793 022
Adres rejestrowy
Ulica
Przesmyckiego 40
Kod pocztowy
05-500
Miejscowość
Piaseczno
Województwo
mazowieckie
Powiat
piaseczyński
Gmina
Piaseczno
Adres biura
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
Ulica
Koszykowa 24 lok. 7
Kod pocztowy
00-553
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000126602
REGON
01547431500000
NIP
1230997285
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Nasza misja to rozumieć i pomagać. Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Wiemy, że wspólnie doświadczana ludzka bieda otwiera serca, buduje więzi, prowadzi do prawdziwego spotkania drugiego człowieka. Swoje miejsce widzimy w dotarciu do ludzi w potrzebie. Dlatego nie bez przyczyny łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową.

Fundacja Świętego Mikołaja istnieje od 18 lat. Od kilku lat nasza działalność koncentruje się na pomocy zdolnej młodzieży. Od 2010 roku prowadzimy fundusz stypendialny "Stypendia Świętego Mikołaja". Aktualnie są to dwa programy stypendialne: "Stypendia św. Mikołaja" (www.stypendia.mikolaj.org.pl) oraz "Na rodzinę można liczyć" (www.ikea.pl/stypendia - we współpracy i dzięki wsparciu firmy IKEA). W ich ramach wspieramy uzdolnione dzieci i młodzież z całej Polski. Programy stworzyliśmy, by budować solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest nie tylko zbiórka pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, ale również aktywizacja społeczności lokalnych, które zachęcamy do wspierania uczniów i dawania im tym samym szansy na lepszą przyszłość.

Od 2015 roku działa również nasz program "Akademia Liderów" (www.mikolaj.org.pl/akademia), który ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych i aktywnych w działania społeczne i sprawy publiczne. Projekt realizujemy wzmacniając postawy liderskie wśród zaangażowanej społecznie młodzieży pochodzącej z całej Polski. Dokonujemy tego poprzez szkolenia i warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi i wyjazdy, poprzez wymianę doświadczeń i pomoc w realizacji autorskich projektów. Celem programu jest pomoc młodzieży, która chce być aktywna społecznie, chce wpływać na losy naszego kraju, chce zmieniać swoje małe Ojczyzny - środowiska lokalne.

Wydajemy także książki oraz rocznik filozoficzny "Teologia Polityczna". Skupione wokół niego środowisko prowadzi także portal, organizuje debaty, wykłady, hapenningi i pokazy filmowe (www.teologiapolityczna.pl).

Przez wiele lat Fundacja zajmowała się organizacją kampanii społecznych. W sumie przeprowadziła ich kilkadziesiąt. W ramach swojej działaności prowadziliśmy takie akcje jak "Grunt to rodzina!" na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, "Mama w pracy", "Bóg się rodzi! Pomóż samotnym matkom" dla Caritas Polska. Przez ponad 10 lat przy współpracy z Dziełem Nowego Tysiąclecia przygotowaliśmy kampanie Dnia Papieskiego. Ostatnia kampania Dnia Papieskiego przy, której współdziałaliśmy to kampania "Świętymi bądźcie!" zrealizowana w 2014 roku.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
28.08.2014
Chevron Polska Energy Resources Sp. z o.o. – jedna z firm poszukujących złóż gazu ziemnego z łupków w Polsce – podjęła współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja. Firma ufunduje ok. 40 rocznych stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży z terenu Zamojszczyzny. Współpraca odbywa się w ramach programu Stypendia św. Mikołaja, którego celem jest zbiórka funduszy przeznaczanych na wsparcie zdolnych i aktywnych społecznie uczniów z niezamożnych rodzin.
Publicystyka
05.01.2016
Pięć miesięcy minęło błyskawicznie! Już dosłownie za parę chwil uroczyste zakończenie pierwszej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki wsparciu i zaproszeniu Sail Training Association Poland, nasi Liderzy podsumują swoje osiągnięcia podczas tygodniowego rejsu Pogorią po Morzu Śródziemnym.
Publicystyka
28.02.2017
Stypendia św. Mikołaja to program wspierający zdolnych uczniów, dla których sytuacja finansowa jest barierą w spełnieniu marzeń. Każda szkoła, która przyłączy się do programu pomaga utalentowanej i zaangażowanej społecznie młodzieży w osiągnięciu ich celów. W programie uczestniczy już ponad 250 placówek, a ze stypendiów skorzystało ponad 2 tysiące uczniów.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
stypendia
animowanie działań wspólnot lokalnych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej