Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 389 50 98
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
w godz. 7.45 - 15.45.
Ulica
Rajska 26
Kod pocztowy
32-048
Miejscowość
Jerzmanowice
Województwo
małopolskie
Powiat
krakowski
Gmina
Jerzmanowice-Przeginia
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Budynek bez barier architektonicznych.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000108817
REGON
35710636000000
NIP
944-18-62-008
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
23
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie działa przede wszystkim na rzecz osób niepełnosprawnych.
W ramach statutowej działalności w 2000r utworzono Ognisko Rehabilitacyjno-Terapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Organizacją ośrodka zajęła się Maria Cieślik opracowując plan - wizję jego funkcjonowania. Organizując zebrania, spotkania z rodzinami opiekującymi się osobami niepełnosprawnymi przekonała ich do wspólnego działania . W 2002r Ognisko przekształcone w Środowiskowy Dom Samopomocy - Ognisko Terapeutyczne. Dom typu ABC. Jest to dzienny ośrodek wsparcia, który obejmuje osoby z niepełnosprawnością sprzężoną z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia - 25 osób. Od 2012r Ognisko funkcjonuje w nowym gminnym budynku, który jest odpowiednio wyposażony w meble, sprzęt, pomoce terapeutyczne. Wyposażenie zostało zakupione przez Stowarzyszenie z dotacji od Wojewody Małopolskiego, z wniosków, grantów (Starostwo Powiatu Krakowskiego, PFRON) oraz z darowizn. Ogród przy budynku z przestronną altaną jest zagospodarowany na cele wypoczynkowo - rekreacyjne. Stowarzyszenia prowadząc ośrodek ma siedzibę w tym samym budynku. Stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną dla osób niepełnosprawnych i rodzin m.in. o formach pomocy, wsparcia w likwidacji barier architektonicznych, korzystania z turnusów rehabilitacyjnych, dokształcania, podejmowania pracy przez osoby niepełnosprawne. Organizuje również integracyjne spotkania, pikniki rodzinne, rozgrywki sportowe, pomoc rzeczową dla osób niepełnosprawnych. Promocja osiągnięć osób niepełnosprawnych odbywa się podczas imprez integracyjnych. Członkowie Stowarzyszenia działają charytatywnie w organizacji. Personel Środowiskowego Domu Samopomocy - Ogniska Terapeutycznego angażuje się we wszystkie formy działalności integracyjnej, pomocowej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Reklama

Zarząd

Maria Cieślik, Prezes
Elżbieta Majkić, Członek
Kazimiera Kurek, Członek
Wanda Śladowska, Skarbnik
Regina Zgoda, Sekretarz
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej