Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Związek Stowarzyszeń Radomski Bank Żywności

Związek Stowarzyszeń Radomski Bank Żywności
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
48 384 89 70
Telefon
48 384 79 06
Adres rejestrowy
Ulica
Kościelna 5
Kod pocztowy
26-604
Miejscowość
Radom
Województwo
mazowieckie
Powiat
Radom
Dane rejestrowe
Forma prawna
Federacja, związek stowarzyszeń
KRS
0000086892
REGON
67202893700000
NIP
948-21-90-267
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja i główne cele statutowe Banku to:
-Systematyczne pozyskiwanie i rozdawnictwo żywności, zwłaszcza tej o krótkim terminie przydatności do spożycia oraz jej racjonalne wykorzystanie.
-Zapobieganie marnotrawstwu żywności przez zagospodarowywanie nadwyżek produkcyjnych, towarów z uszkodzonymi opakowaniami, serii próbnych, towarów o kończącym się okresie przydatności do spożycia itp.
-Wspieranie organizacji charytatywnych, placówek opiekuńczych i systemu pomocy społecznej, świetlic środowiskowych, darmowych jadłodajni, schronisk, noclegowni dla bezdomnych, domów dziecka, placówek wychowawczych, rehabilitacyjnych i innych prowadzących żywienie.
-Organizowanie okazjonalnych powszechnych zbiórek żywności na potrzeby organizacji działających na rzecz najbiedniejszych.
-Angażowanie ludzi do podejmowanych działań na rzecz osób potrzebujących, wyrabianie wśród młodzieży wrażliwości na los innych, oraz budowanie więzi solidarności z ludźmi pokrzywdzonymi przez los, będącymi w potrzebie.
-Tworzenie płaszczyzny współdziałania ludzi o różnych postawach społecznych, orientacjach politycznych i przekonaniach światopoglądowych.

Prowadzone działania:
-Publiczne zbiórki żywności w sklepach i marketach: Wielkanocna Zbiórka Żywności, Podziel się posiłkiem, Świąteczna Zbiórka Żywności.
-Zbiórka ziemiopłodów na zimowe zaopatrzenie najuboższych.
-Stała zbiórka żywności na terenie Radomskiej Giełdy Rolnej.
-Dystrybucja unijnych nadwyżek żywności w ramach programu PEAD.
-Systematyczne pozyskiwanie żywności od producentów i dystrybutorów.
Żywność przekazywana jest do organizacji współpracujących z Bankiem a zajmujących się pomocą żywnościową dla najuboższych. Aktualnie Bank przekazuje bezpłatną żywność do 89 organizacji, obejmujących pomocą żywnościową 29 538 osób.

Bank nie udziela pomocy osobom indywidualnym. Pomoc żywnościowa przekazywana jest za pośrednictwem organizacji działających na polu pomocy społecznej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej