Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "START"

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "START"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
85 652 37 39
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Włókiennicza 4
Kod pocztowy
15-465
Miejscowość
Białystok
Województwo
podlaskie
Powiat
Białystok
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie kultury fizycznej
KRS
0000055204
REGON
00074472300000
NIP
5421300021
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Ludzie
Liczba członków
374
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "START"

przekaż darowiznę

Nasza organizacja prowadzi działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami już od 1965 roku. W 2001 roku, nastąpiło przekształcenie prawne i jesteśmy Stowarzyszeniem rejestrowym posiadającym status Organizacji Pożytku Publicznego – z punktu widzenia: prawa najbardziej transparentna i godna zaufania forma organizacji w Polsce.

Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie realizuje z powodzeniem szereg projektów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami z dziedziny rehabilitacji społecznej i sportu paraolimpijskiego.

Wszystkie działania które realizujemy są na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Prowadzimy całoroczne zajęcia z zakresu rehabilitacji społecznej, włączenia społecznego i aktywizacji ruchowej – dzieciom i młodzieży bez podziału na stopień i rodzaj niepełnosprawności aż w 8 województwach. Prowadzimy zajęcia aktywizujące na rzecz seniorów 50+ z niepełnosprawnościami. Organizujemy obozy sportowe i obozy usprawniające osoby z niepełnosprawnościami. Cyklicznie organizujemy zawody sportowe, różnego rodzaju eventy i kampanie informacyjne. Naszą specjalnością jest organizacja sportu paraolimpijskiego na poziomie wyczynowym. Jesteśmy największą organizacją zajmującą się sportem paraolimpijskim w województwie podlaskim.

Nasza organizacja jako jedna z pierwszych w województwie podlaskim, na mocy obowiązujących przepisów: dnia 27.09.1995 roku, założyła Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach. Jednostka stanowi niezwykłą pomoc jako placówka przysposabiająca – pobytu dziennego osobom z niepełnosprawnościami. Na dzień dzisiejszy jest 22 uczestników z niepełnosprawnościami z 3 różnych gmin: Wasilków, Supraśl i m. Białystok.

Nasi członkowie, promują szeroko rozumiane przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami. Członkowie Stowarzyszenia biorą czynny udział we wszystkich konsultacjach programów i działań, skierowanych do osób z niepełnosprawnościami, ogłaszanych przez jednostki rządowe i samorządowe dotyczące mieszkańców naszego województwa, przykładowo: „Konsultacje Miejskiego Programu Działania na rzecz osób niepełnosprawnych”, członkostwo w Zespole Konsultacyjnym ds. Rocznych Programów Współpracy Samorządu Województwa Podlaskiego, członkostwo w Zespole ds. Zaopiniowania Projektu w Sprawie Utworzenia Galerii Sportu Białostockiego, czy coroczny udział w konsultacjach do realizacji zadań zlecanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Członkostwo obecnego wiceprezesa Stowarzyszenia w Podlaskiej Radzie Pożytku Publicznego Województwa Podlaskiego IV Kadencji.

Nasi członkowie – sportowcy, trenerzy i działacze, otrzymali liczne odznaczenia Państwowe, jak: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia PolskiKrzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Krzyż Zasług (sportowcy/trenerzy), Złoty Krzyż Zasługi (działacze za organizację zawodów).

Jesteśmy czynnymi członkami różnych organizacji i federacji: Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Podlaskiej Rady Olimpijskiej, Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Polskiego Związku Bocci, Polskiego Związku Koszykówki na Wózkach, Polskiego Związku Kajakowego, Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, Podlaskiego Sejmiku Osób z Niepełnosprawnościami.

Prowadzone przez nas zajęcia są bezpłatne.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sport wyczynowy, profesjonalny
sport amatorski, rekreacyjny
turystyka, krajoznawstwo
rekreacja, wypoczynek
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
profilaktyka uzależnień
rehabilitacja, terapia
poradnictwo specjalistyczne
promocja regionu
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń

Zarząd

Ryszard Rodzik, Prezes Zarządu
Mariusz Rodzik, Wiceprezes Zarządu
Justyna Sewestian, Członek Zarządu
Adrian Wystyrk, Członek Zarządu
Tomasz Hryń, Członek Zarządu
Mirosława Turowska, Komisja Rewizyjna
Krystyna Sokołowska, Komisja Rewizyjna
Joanna Borodziuk, Komisja Rewizyjna
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
93102013320000120200260323
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej