Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Osób i Rodzin na rzecz Zdrowia Psychicznego "Zrozumieć i Pomóc"

Stowarzyszenie Osób i Rodzin na rzecz Zdrowia Psychicznego "Zrozumieć i Pomóc"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
61 853 05 33
Telefon
516 140 928
Telefon
61 853 05 33
Adres rejestrowy
Ulica
Garbary 47
Kod pocztowy
61-869
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000071542
REGON
63980047300000
NIP
781-16-76-338
Rok powstania
2000
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Ogólnym celem działalności stowarzyszenia są oddziaływania profilaktyczne, psychoedukacyjne, terapeutyczne i rehabilitacyjne wobec osób z problemami zdrowia psychicznego i ich rodzin. Dla realizacji powyższych celów, do zadań stowarzyszenia należy m.in.:

  • organizowanie i udzielanie pomocy prawnej, duchowej i innej osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinom
  • pomoc w organizowaniu i poszukiwaniu miejsc pracy
  • rozwijanie współpracy z władzami, organizacjami administracji samorządowej i państwowej oraz organizacjami społecznymi w zakresie niesienia pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin
  • nawiązywanie kontaktów i współpraca z osobami fizycznymi, lokalnymi instytucjami, stowarzyszeniami działającymi w kraju i za granicą na rzecz osób chorych psychicznie i ich rodzin
  • dążenie do utworzenia nowoczesnych form pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi opartych na modelu "Fountain House"
  • pomoc w korzystaniu ze swoich uprawnień, pomoc w problemach mieszkaniowych, rzecznictwo w zakresie praw obywatelskich i socjalnych, socjalnych także pomoc w uzyskaniu w razie potrzeby odpowiednich świadczeń medycznych, psychologicznych, farmakologicznych.

Swoje cele i założenia Stowarzyszenie realizuje głównie poprzez prowadzenie dwóch Środowiskowych Domów Samopomocy w Poznaniu, opartych na międzynarodowym modelu domów-klubów "Fountain House", w których wsparcie znajduje obecnie 125 osób po przebytym kryzysie psychicznym; jednocześnie Stowarzyszenie prowadzi galerię, klub popołudniowy oraz hostel, który jest miejscem przejściowego zamieszkania i rehabilitacji dla 9 osób chorych psychicznie.

Stowarzyszenie zrzeszone jest w Ogólnopolskim Związku Stowarzyszeń i Opiekunów Osób Chorujących Psychicznie POL-FAMILIA.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
poradnictwo specjalistyczne
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej