Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
87 615 32 72
Adres rejestrowy
Ulica
Wolności 11
Kod pocztowy
19-500
Miejscowość
Gołdap
Województwo
warmińsko-mazurskie
Powiat
gołdapski
Gmina
Gołdap
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000098782
REGON
51144857000000
NIP
8471470347
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2010
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny jest organizacją działająca na rzecz rozwoju społeczno-ekonomicznego północno-wschodnich Mazur.

Działania nasze wynikają z głębokiego przekonania, iż rozwój całych społeczności zależy przede wszystkim od rozwoju ich członków oraz podejmowania oddolnych, samodzielnych i solidarnych inicjatyw mieszkańców. U podstaw działań realizowanych przez GFL leży współpraca z samorządami, innymi organizacjami pozarządowymi, grupami nieformalnymi i przedsiębiorcami, zarówno w wymiarze lokalnym, a także regionalnym i krajowym.

Impulsem do utworzenia naszej organizacji było przekonanie grupy założycieli, iż potrzeby i problemy społeczne powiatu gołdapskiego mogą być rozwiązywane nie tylko przez samorządy lokalne, ale również organizacje społeczne z nimi współpracujące. Członkami założycielami naszej organizacji była grupa osób zawodowo związanych z kulturą, samorządem i prywatną przedsiębiorczością. Członkowie naszego stowarzyszenie pracują zawodowo w różnych instytucjach i jednostkach samorządowych, prowadzą własną działalność biznesową i rolniczą, a dodatkowo angażują się w działania społeczne.

W latach 2000-2001 zapoznaliśmy się z doświadczeniami Nidzickiej Fundacji Rozwoju "NIDA" oraz Nidzickiego Funduszu Lokalnego i bazując na ich dobrych praktykach postanowiliśmy założyć organizację charytatywną. Wsparciem służyła nam także Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, z którą do dziś współpracujemy.

Ważnym partnerem naszych działań jest Stowarzyszanie CAL, z którym współpracujemy w obszarze szkoleń, warsztatów oraz metodyki i sposobów pracy aktywizująco-animacyjnej. Korzystamy też z kadry trenersko-eksperckiej Stowarzyszenia CAL.

Stowarzyszenie GFL jest wspierane przez samorządy, programy krajowe i europejskie, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne. Działania naszej organizacji wspierają wolontariusze.

Za swoją działalność zostaliśmy wyróżnieni i nagrodzeni:

  • nagrodą "Godni Naśladowania" za najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego - 2004

  • nagrodą "Pro Publico Bono" za działania edukacyjne - 2007

  • nagrodą w konkursie "Wspieranie grantobiorców - Działaj Lokalnie VI" - 2008

  • nagrodą w konkursie "Dobre praktyki - Działaj Lokalnie VII" - 2012

  • medalem "Zasłużeni dla powiatu gołdapskiego" - 2012

Programy Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny:

  • Stypendialny
  • Grantowy - Działaj Lokalnie
  • Centrum Wspierania Aktywności Społecznej
  • Edukacja
  • Ekomuzea Mazur

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
22.08.2016
14 sierpnia 2016 r. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach, mieszkańcy wsi Lisy oraz zespoły Rominczanie z Dubeninek i Budzewiaki z Buder przybliżyły stary zwyczaj – zażynki, czyli rozpoczynanie żniw – wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów i zabaw. Tegoroczne „Zażynki w Lisach” cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem turystów i mieszkańców naszego regionu.
Publicystyka
13.08.2015
Zażynki to rozpoczęcie żniw - wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów i zabaw. 9 sierpnia 2015 r. Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach, mieszkańcy wsi Lisy oraz zespoły Zorepad z Bań Mazurskich i Rominczanie z Dubeninek przygotowali inscenizację żniwną oraz inne atrakcje.
Publicystyka
30.09.2013
26 września 2013 na sesji rady powiatu zostały wręczone stypendia „Aktywny Student” Gołdapskiego Funduszu Lokalnego. Darczyńcami stypendiów na rok akademicki 2013/2014 są: Powiat Gołdapski, Gmina Gołdap, Gołdapski Fundusz lokalny i osoby prywatne. Inicjatorem stypendiów od wielu lat jest Zbigniew Mieruński – Prezes Gołdapskiego Fundusz lokalnego.
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej