Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Stowarzyszenie "Dla Ziemi"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
603 882 082
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Brak możliwości wizyt osobistych
Ulica
Bratnik 5
Kod pocztowy
21-132
Miejscowość
Kamionka
Województwo
lubelskie
Powiat
lubartowski
Gmina
Kamionka
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000010332
REGON
43058125400000
NIP
7141270834
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
11
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

14 lutego 1995 roku została zarejestrowana nasza organizacja – Stowarzyszenie „Dla Ziemi”. Siedziba mieści się w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego, a do okien skromnego biura zaglądają sarny, jelenie, lisy, jenoty, a różnorodne ptaki wyśpiewują swoje opowieści.

Początkowo najważniejszym dla nas było, by dzieci mieszkające na wsiach wokół nas miały takie same możliwości edukacyjne, jak inne dzieci w miastach. Udało nam się to, dzięki realizacji licznych wymian młodzieży, projektów m.in. w ramach Inicjatyw Młodzieżowych Programu „Młodzież w Działaniu”, czy nawiązaniu partnerstwa pomiędzy naszą gminą Kamionka i bretońską gminą Gourin. Również dzięki temu wychowałyśmy/liśmy pokolenie mądrych, samodzielnych i kreatywnych osób, które jako wolontariuszki/sze tworzyły/li projekty spełniające marzenia ich, ich przyjaciół i sąsiadów. I co najważniejsze – w dorosłym życiu nie wyjechały stąd, ale tu budują swoją przyszłość i swoje domy – to nasza największa radość.

Ponad dziesięć lat temu, rozglądając się wokół siebie, zobaczyłyśmy/liśmy, że bardzo blisko nas, na Lubelszczyźnie  są Ośrodki dla Cudzoziemców, w których nie pracują żadne organizacje pozarządowe. Przebywają w nich ludzie, którzy musieli uciekać ze swoich domów, z powodu prześladowań, czy też działań wojennych w ich krajach. Są tam kobiety, które doświadczyły przemocy i dzieci, które widziały śmierć swoich bliskich.

Chcemy, by uchodźczynie/cy i migrantki/ci czuli się na Lubelszczyźnie bezpiecznie, tak jak w swoim domu. By dzieci, które wraz z rodzicami, musiały uciekać przed wojną i prześladowaniami mogły się uczyć i bawić wspólnie z polskimi rówieśnikami. By mieszkańcy naszego regionu widzieli w nich ludzi potrzebujących pomocy, a nie zagrożenie. Dlatego od 2009 roku uczymy języka polskiego, organizujemy kursy zawodowe, zajęcia wyrównawcze dla dzieci, zapewniamy pomoc psychologiczną, zatrudniamy asystentki kulturowe, jeździmy wspólnie na wycieczki, spotykamy się z kobietami z organizacji wiejskich, a także prowadzimy zajęcia międzykulturowe wraz z uchodźczyniami, dla dzieci i młodzieży szkolnej z Lubelszczyzny.

Prowadzimy także działalność gospodarczą, z której dochód przeznaczmy na cele statutowe - sklep  z rzemiosłem i Rzeczami Drugimi sklep.dlaziemi.org

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
19.11.2015
O lękach i niewiedzy, ale i o sposobach przełamywania strachu wobec uchodźców można posłuchać w reportażu "Khawuleza" przygotowanym przez młodzież skupioną wokół Redakcji Reporterów Radiowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie.
Publicystyka
06.10.2015
- To są bardzo pozytywne, kreatywne, otwarte dziewczyny - mówi Ewa Stasiuk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej, o swoich podopiecznych - Annie, Oksanie i Lipie, bohaterkach naszego reportażu. Film, przygotowany we współpracy z TVP Lublin, w reżyserii Niny Komorowskiej, można będzie zobaczyć po raz kolejny w TVP Lublin już w następny piątek, 9 października 2015 roku o godz. 19.30.
Publicystyka
13.07.2018
Jak tworzyć opowieści (te wielkie narracje i mikro historie) cyfrowe (z użyciem telefonu lub profesjonalnej kamery)? W jaki sposób wykorzystać głosy migrantów i migrantek? To główne wyzwania, które przygotowali dla nas organizatorzy szkolenia odbywającego się w ramach projektu "More than words" (Więcej niż słowa) finansowanego ze środków programu Erasmus+.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Sklep internetowy https://sklep.dlaziemi.org/

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
edukacja ekologiczna
zrównoważony rozwój
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń

Zarząd

Ewa Kozdraj, prezeska
Elżbieta Rojek, członkini zarządu
Natalia Jarosz Kozdraj, członkini zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej