Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Osób Niepełnosprawnych "Ożarowska"

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Osób Niepełnosprawnych "Ożarowska"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 836 05 13
Telefon
602 683 098
Telefon
22 836 05 13
Adres rejestrowy
Ulica
Ożarowska 75a
Kod pocztowy
01-444
Miejscowość
Warszawa-Wola
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000114449
REGON
01517673000000
NIP
527-23-77-945
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Ludzie
Liczba członków
50
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie "Ożarowska" działa na rzecz młodych dorosłych osób z niepełnosprawnością spowodowaną mózgowym porażeniem dziecięcym oraz na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży przy Stołecznym Centrum Rehabilitacji, z którego się wywodzi.
Priorytetem naszej działalności jest wspieranie niepełnosprawnych członków stowarzyszenia ( wykształconych choć na wózkach inwalidzkich) na ich drodze do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym (praca, samodzielne mieszkanie), uzyskania możliwie największej autonomii oraz umożliwienie im funkcjonowania w środowisku bez barier i prowadzenia godnego i satysfakcjonującego dorosłego życia.

Misja:
Wypełnianie luki w opiece nad niepełnosprawnymi w zakresie rehabilitacji, edukacji, zatrudnienia , integracji ze środowiskiem i usamodzielnieniu się osób niepełnosprawnych.

Prowadzone działania:
Prowadzenie Świetlicy Terapeutyczno-Integracyjnej dla młodych dorosłych osób z niepełnosprawnością narządu ruchu spowodowanej mózgowym porażeniem dziecięcym , w ramach której odbywają się zajęcia rehabilitacyjne, z psychologiem, spotkania z ciekawymi gośćmi, wieczorki poetyckie, rozmowy nt. interesujące członków i ich rodziny.

Realizowanie w roku 2009, 2010 i 2011 projektów z Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie z zakresu pomocy społecznej współfinansowanych przez UE ze środków EFS w ramach POKL "Integracja dla samodzielności" .

Prowadzenie zajęć z doradztwa zawodowego, samodzielności i bezpieczeństwa (we współpracy ze Strażą Miejską m. st. Warszawy) ,wsparcie Asystenta Osoby Niepełnosprawnej(trening samodzielności i wyjścia dowolne), edukacja seksualna .
Aktywne weekendy- wspólne wycieczki, zwiedzanie muzeów, dyskoteki, koncerty w Filharmonii Narodowej, itp.

Organizowanie corocznych letnich turnusów rehabilitacyjno-integracyjnych na które członkowie stowarzyszenia wyjeżdżają z opiekunami/wolontariuszami, swoimi rówieśnikami.
Współpraca z holenderską Fundacją Wandafonds- dwukrotne wyjazdy do Holandii, współpraca młodzieżowa.

Członkostwo i działalność w ogólnopolskiej Federacji "Siećmpd", zrzeszającej organizacje ngo działające na rzecz dzieci i osób dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym.
Udział w konferencjach środowiska osób niepełnosprawnych, prezentacje, zamieszczanie artykułów w prasie .

Organizowanie imprez okolicznościowych tj. Wieczór Wigilijny, Spotkanie Wielkanocne, Bal Sylwestrowy.
Prowadzenie działalności szkoleniowej, organizowanie konferencji i wszelkich działań na rzecz wdrażania w Polsce Systemu Kierowanego Nauczania w rehabilitacji osób z m.p.dz.

Aktywny udział w pracach Komisji Dialogu Społecznego d/s mieszkań chronionych m. st. Warszawy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
doradztwo zawodowe
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej