Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Towarzystwo Przyjaciół "Domu na Osiedlu"

Towarzystwo Przyjaciół "Domu na Osiedlu"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 651 13 57
Adres rejestrowy
Ulica
Kalinowa 5 lok. 2
Kod pocztowy
91-348
Miejscowość
Łódź
Województwo
ŁÓDZKIE
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000109002
REGON
47107272400000
NIP
725-11-27-256
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2011
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Realizujemy ciągły i całościowy projekt wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie - Dom na Osiedlu. W ramach projektu od 19 lat realizowany jest „Autorski program przystosowawczy do życia i pracy w społeczeństwie dla osób z głębszym upośledzeniem intelektualnym”. Jego uczestnicy mają możliwość pełnego przystosowania się do warunków życia codziennego, integracji społecznej oraz odzyskania należnych im praw. Program dotyczy osób, dla których jedyną propozycją organów samorządu terytorialnego jest dożywotni pobyt w domu pomocy społecznej. Jest praktyczną realizacją zapisów Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych.

Towarzystwo Przyjaciół "Domu na Osiedlu" prowadzi też Pracownię Twórczą, gdzie uczestnicy wykonują według własnych projektów prace z zakresu rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej; tkaniny; rękodzieła i przedmiotów użytkowych (także na zamówienie). Od poniedziałku do piątku w godz 9 - 14 w Pracowni (ul. Kopernika 19 m 14) można zastać artystów przy pracy. Na miejscu można także coś zamówić lub kupić. Uczestnikami zajęć są m.in. wychowankowie Domu na Osiedlu.

Do pracowni przyjmujemy osoby z zewnątrz, aktualnie możemy przyjąć 2-4 osoby.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej