Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
600 933 423
Telefon
607 810 077
Telefon
24 261 40 54
Adres rejestrowy
Ulica
Gostynińska 2a
Kod pocztowy
09-520
Miejscowość
Łąck
Województwo
mazowieckie
Powiat
płocki
Gmina
Łąck
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000114218
REGON
610346373
NIP
9710505369
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego

przekaż darowiznę na cele statutowe

Pojezierze Gostynińskie usytuowane na południowym, lewym brzegu Wisły, między Gąbinem, Gostyninem a Włocławkiem to wyjątkowo atrakcyjny region. O jego walorach decyduje nie tylko eksponowana tożsamość kulturowa, liczne zabytki, ale przede wszystkim polodowcowe elementy rzeźby terenu (rynny polodowcowe zalane przez jeziora, kemy i ozy). Urok pojezierza podkreśla Gostynińsko - Włocławski Park Krajobrazowy z rezerwatami przyrody.

Na tym bogato kulturowo i przyrodniczo terenie od 1996 roku działa Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego. Członkami organizacji są: powiaty (płocki i gostyniński), miasta (Gostynin, Płock, Miasto i Gmina Gąbin), gminy (Gostynin, Iłów, Łąck, Nowy Duninów, Sanniki, Słubice i Szczawin Kościelny). Status organizacji pożytku publicznego Stowarzyszenie posiada od 2004 roku.

Do najważniejszych celów statutowych Stowarzyszenia należy m.in.: rozwój proekologicznej infrastruktury technicznej, podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości i rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, wypracowanie systemu edukacji ekologicznej, podejmowanie przedsięwzięć ekologicznych, turystycznych, sportowych, gospodarczych i kulturalnych. Corocznie Stowarzyszenie organizuje Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka", a także plenery artystyczne i warsztaty plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej. Nie zapominając o ochronie lokalnego ekosystemu i promowaniu nowatorskich rozwiązań proekologicznych, Stowarzyszenie podjęło ochronę gatunkową rybitw i mew, jak również gągoła i tracza nurogęsi. W latach 2008 - 2011 uczestniczyło w międzynarodowym projekcie "Rejestr potencjału energetycznego biomasy dla rozwoju Regionów Europejskich", w ramach Programu "Inteligentna Energia-Europa". Dotyczył on strategicznego planowania wykorzystania energii odnawialnej przez społeczności lokalne. Propagując rozwój turystyki, Stowarzyszenie znakuje i prowadzi renowację szlaków turystycznych o znaczeniu międzynarodowym (w tym EuroVelo) i ponadregionalnym (VeloMazovia). Wspierając bezpieczeństwo publiczne społeczności lokalnych, a jednocześnie wypracowując mechanizmy współpracy międzysektorowej, organizuje szkolenia teoretyczno - praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej. Działalność pożytku publicznego w sferze kultury fizycznej i sportu to turnieje piłki siatkowej, tenisa stołowego, biegi przełajowe, Sportowy Dzień Dziecka, Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich członków, Stowarzyszenie Gmin Turystycznych podjęło realizację unijnego projektu partnerskiego pn. "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gmin Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego".

Organizacja uczestniczy w targach turystycznych, dożynkach, przedsięwzięciach proekologicznych, edukacyjnych. Organizuje konkursy plastyczne, fotograficzne o tematyce ekologicznej, kulturalnej, muzycznej, promującej piękno gwary kujawskiej i mazowieckiej. Prowadzi działalność wydawniczą, jest "lokalnym mecenasem sztuki", w tym sztuki ludowej, promuje folklor i jego twórców, jest integralną częścią regionu.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
turystyka, krajoznawstwo
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja kulturalna
animowanie działań wspólnot lokalnych
lokalny rozwój ekonomiczny, rozwój lokalnej przedsiębiorczości
promocja regionu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
84903810142600389620000010
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej