Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego

Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
607 306 555
Adres rejestrowy
Ulica
Skłodowskiej-Curie 32 lok. 9
Kod pocztowy
20-029
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000046748
REGON
43230800200000
NIP
7122705596
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego jest stowarzyszeniem zrzeszającym jednostki samorządu terytorialnego, którego celem jest  inspirowanie, wspomaganie i koordynacja współpracy jednostek, społeczności lokalnych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa lubelskiego.

Misją Instytutu jest popularyzowanie idei samorządności, wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji jednostek samorządowych a także wymiana doświadczeń oraz upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Swoją misję Instytut realizuje poprzez:

  • propagowanie wymiany doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych i zleconych jednostek samorządowych,
  • inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw, mających wpływ na rozwój społeczności lokalnych,
  • inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw służących społeczno-gospodarczemu rozwojowi jednostek samorządowych, nawiązywanie kontaktów zagranicznych oraz wymianę naukową i kulturalną,
  • współdziałanie z organami administracji publicznej, stowarzyszeniami, innymi organizacjami społecznymi oraz środowiskami naukowymi.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.08.2015
Stowarzyszenie samorządowe Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”, wobec trudnej sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie, podjęło się organizacji kolonii dla dzieci z rodzin biorących udział w działaniach antyterrorystycznych na wschodzie Ukrainy. Kolonie dla 30-osobowej grupy dzieci odbywają się w Janowie Lubelskim (woj. lubelskie) w terminie 19-28 sierpnia 2015 roku.
Publicystyka
24.01.2005
Minęła godzina zero i rozpoczęły się konsultacje społeczne Narodowego Planu Rozwoju 2007 - 2013. Przedstawiciele pozarządówki obecni byli podczas czwartkowej Konferencji na Zamku Królewskim w Warszawie - 20 stycznia 2005, otwierającej proces konsultacji. Jeśli zechcą - mogą być też obecni podczas innych wydarzeń związanych z debatą nad Planem. A na NPR już można spojrzeć przez pozarządowe okulary. Można więc znaleźć zarówno pojedyncze wzmianki o rosnącym deficycie demokratycznym, o potrzebie rozwijania otwartego dialogu obywatelskiego i o tym, że państwo respektuje autonomię i współdziałanie trzech sektorów.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej