Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani"

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 663 40 43
Telefon
22 663 10 13
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Josepha Conrada 13
Kod pocztowy
01-922
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Bielany
Dane rejestrowe
REGON
01734081400000
NIP
1181603871
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Szczegóły
Typ podmiotu
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:

  • Pomoc rodzinom wychowującym dzieci z zespołem Downa.
  • Edukacja i informacja dla rodziców.
  • Rehabilitacja dla dzieci.

Nasze działania ogólnopolskie to przede wszystkim wydawany od 1997 roku kwartalnik Bardziej KOCHANI, czasopismo podejmujące problematykę osób z zespołem Downa i ich rodzin.

Od roku 2002 wydajemy Informator Z myślą o Tobie przeznaczony dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa, będący swojego rodzaju przewodnikiem po trudnej drodze życia z dzieckiem niepełnosprawnym. W roku 2008 wydaliśmy i na bieżąco wznawiamy publikację Jak pomóc? Dziecko z zespołem Downa - pierwsze dni, która ma przybliżyć mamom wadę genetyczną ich dziecka i odpowiedzieć na pytania jak pomóc sobie oraz dziecku. Porusza ona ważne kwestie, z którymi borykają się mamy noworodka z zespołem Downa, pokazuje formy pracy z dzieckiem oraz wskazuje do jakich specjalistów i instytucji należy się udać. W 2009 wydaliśmy kolejne pozycje: Po pierwsze, nie ranić. Zasady przekazywania niepomyślnych diagnoz dla lekarzy i personelu medycznego oraz Zespół Downa. Dorosłość i medycyna. Wszystkie te publikacje rozsyłamy nieodpłatnie do izb porodowych, poradni genetycznych, do większości placówek służby zdrowia w Polsce oraz do osób indywidualnych.

Prowadzimy Specjalistyczną Księgarnię Wysyłkową. Dysponujemy szeroką gamą pozycji związanych tematycznie z zespołem Downa i upośledzeniem umysłowym – zarówno z zakresu literatury fachowej, jak i beletrystyki. Na bieżąco monitorujemy rynek wydawniczy i stale aktualizujemy naszą ofertę.

Od 2003 organizujemy Ogólnopolskie Konferencje tematyczne pod wspólnym tytułem Czas dla rodziców. Zainteresowanie konferencjami jest bardzo duże, w dwudniowych spotkaniach udział bierze każdorazowo ok. 300 osób. Niestety ze względów organizacyjnych liczbę uczestników musimy ograniczać. Tematyka konferencji bywa różnorodna. Jej "wspólnym mianownikiem" jest zespół Downa. Poruszaliśmy już takie tematy jak: zrozumienie niepełnosprawności intelektualnej, rodzaje terapii dzieci z zespołem Downa, edukacja, problemy seksualne, postawy rodziców wobec niepełnosprawności ich dziecka, problemy medyczne osób z zespołem Downa i walka rodziców o "godne", dorosłe życie ich upośledzonych dzieci. Zorganizowaliśmy również konferencję międzynarodową, na której dowiedzieliśmy się o problemach naszych sąsiadów.

W sezonie wakacyjnym organizujemy kolonie - samodzielny wyjazd starszych dzieci z zespołem Downa pod opieką wolontariuszy - i turnusy rehabilitacyjne dla rodziców z dziećmi. Młodzieży z Warszawy i okolic proponujemy udział w akcji "Lato w mieście".

W kalendarz działań Stowarzyszenia wpisały się imprezy choinkowe: dla dzieci młodszych- spotkania teatralne, dla młodzieży - Koncert Marzeń. Rokrocznie organizujemy festyn Jacy możemy być szczęśliwi z okazji Dnia Dziecka, podczas którego prezentują swój dorobek placówki specjalne, a rodzice, dzieci oraz młodzież korzystają z szeregu atrakcji.

Od 2005 r., dzięki dotacji m. st. Warszawy, uruchomiliśmy Specjalistyczny punkt informacji i wsparcia dla rodziców dzieci z zespołem Downa. W jego ramach działa ogólnopolski Telefon Zaufania: (22) 663 43 90, a dla środowiska lokalnego (Warszawa i okolice) prowadzimy, indywidualne konsultacje ze specjalistami, warsztaty tematyczne i szkolenia, zajęcia wspierające rozwój dla dzieci młodszych oraz zajęcia rehabilitacyjno-usprawniające dla dzieci starszych i młodzieży.

Do siedziby Stowarzyszenia codziennie mogą dzwonić i przychodzić rodzice dzieci z zespołem Downa zarówno ci potrzebujący konkretnej pomocy, jak i ci, którzy szukają informacji. Prowadzimy bezpośrednie poradnictwo, a w niektórych przypadkach podejmujemy działania interwencyjne.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
20.01.2017
Przy ul. Jagiellońskiej 47 D ratusz uruchomił mieszkanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Cel pobytu to pomoc w osiąganiu samodzielności.

Zarząd

Ewa Suchcicka, Prezes Zarządu
Ewa Danielewska, Wiceprezes Zarządu
Paweł Siennicki, Sekretarz Zarządu
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej