Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Dr Clown"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 854 05 01
Telefon
22 266 81 53
Adres rejestrowy
Ulica
Jagiellońska 58 lok. 128A
Kod pocztowy
03-468
Miejscowość
Warszawa-Praga-Północ
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Północ
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Pierwsze piętro, schody do windy, wąska winda.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000024181
REGON
01602780200000
NIP
521-30-20-963
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Głównym celem statutowym fundacji jest udzielanie pomocy chorym i niepełnosprawnym osobom, w szczególności dzieciom, przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych poprzez:

  1. regularne wizyty i odwiedziny specjalnie przeszkolonych osób ucharakteryzowanych na clowny, którzy profesjonalnie prowadzą zabawową terapię,
  2. zbieranie informacji na temat osób chorych, niepełnosprawnych i niedołężnych w celu udzielania im pomocy finansowej bądź rzeczowej,
  3. udzielanie pomocy finansowej bądź rzeczowej osobom fizycznym i instytucjom powołanym do leczenia bądź opiekowania się osobami chorymi, niepełnosprawnymi i niedołężnymi,
  4. udzielanie pomocy finansowej lub rzeczowej instytucjom powołanym do nauczania i opiekowania się osobami chorymi i niepełnosprawnymi czyli szkołom specjalnym i szpitalnym,
  5. nawiązywanie współpracy z organizacjami zajmującymi się podobnymi celami.

Najważniejszy cel statutowy dotyczy punktu 1 czyli terapii śmiechem i zabawą prowadzonej dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Polscy terapeuci - "doktorzy clowni" wywodzą się z różnych grup zawodowych. Są to pedagodzy specjalni, psycholodzy, artyści, rehabilitanci, lekarze i in.
Oprócz nabytej wiedzy merytorycznej powinni posiadać umiejętności artystyczne oraz fantazję i intuicję. Specjalnie przygotowani do tej pracy podczas szkoleń prowadzonych przez Fundację, wcielają się w kolorową i radosną postać "doktora clowna" i odwiedzają regularnie chore i niepełnosprawne dzieci. Prowadzą oryginalną, zabawową terapię, która ma na celu wprowadzić chore dziecko w kolorowy i radosny świat zabawy. Uśmiechnięte i pogodne dzieci łatwiej bowiem znoszą rozłąkę, ból i strach, który towarzyszy zabiegom medycznym. Są bardziej podatne na leczenie, dzięki czemu szybciej wracają do zdrowia.

Listę odwiedzanych przez nas Placówek oraz bardziej szczegółowe informacje dotyczące aktualnie prowadzonego programu "Rehabilitacja na wesoło" można przejrzeć na naszej stronie internetowej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc w samozatrudnieniu
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Anna Czerniak, Prezes Zarządu
Agata Bednarek, Członek Zarządu
Anna Borkowska, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej