Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"

Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
85 654 52 59
Telefon
85 654 52 59
Adres rejestrowy
Ulica
Kujawska 22
Kod pocztowy
15-552
Miejscowość
Białystok
Województwo
podlaskie
Powiat
Białystok
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Schody niedostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Adres kontaktowy
Ulica
Berlinga 40 lok. 164
Kod pocztowy
15-814
Miejscowość
Białystok
Dane rejestrowe
Forma prawna
Organizacja powstała na mocy umowy państwo - kościół
REGON
01298465900000
NIP
527-21-11-241
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:
-Uważamy, że każdy człowiek jest ważny i wartościowy bez względu na pochodzenie, status społeczny, materialny i wyznaniowy.
-Każdy człowiek jest godny naszego zainteresowania.
-Ważne są jego potrzeby.
-Ważne są jego zdolności.
-Ważne są jego przemyślenia.
-Ważne są jego pytania.
-Ważne są jego odpowiedzi.

Prowadzimy:
-Działalność oświatowo-wychowawczą
-Działalność charytatywno-opiekuńczą
-Pomoc sierotom, dzieciom porzuconym i znajdującym się bez opieki
-Pomoc rodzinom dysfunkcyjnym, zagrożonym patologią i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne ”Diament” (ChCE ”Diament”) prowadzi działalność w Białymstoku.

1) Młodzieżowy Klub "Schron" w Białymstoku ( ul. Kalinowa 11)
Klub jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15:00 do 20:00.
MK “Schron” jest jedynym takim miejscem dla młodzieży w Białymstoku, oferującym spędzenie wolnego czasu poprzez udział w bezpłatnych zajęciach sportowych, w turniejach, w grach planszowych, konsolowych i komputerowych oraz poprzez korzystanie z Internetu. Poza tym miały miejsce zajęcia plastyczne dla zainteresowanych osób. Efektem tych zajęć są prace, które po oprawieniu zostały zawieszone na ścianach pomieszczeń klubowych.
Podopieczni codziennie przygotowują sobie posiłki w formie kanapek, zupek błyskawicznych i ciepłych napojów.
W 2013 roku zorganizowano kilka turniejów dla klubowiczów. 12.01.13 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej w sali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 37 . Kolejne turnieje miały miejsce w pomieszczeniach klubowych: 23.02.13 r. II Turniej Bilardowy; 26.04.13 r. II Turniej Darta; 23.05.13 r. III Diamentowy Turniej Tenisa Stołowego. Następnie, 18. 09.13 r. odbył się turniej gry konsolowej FIFA, pod nazwą II Konfrontacje Piłkarskie PS 3. W dniach 24 i 25.10.13 r. zorganizowano III Turniej Darta, zaś 24.11.13 r. miał miejsce Turniej Air Hockey. Zwieńczeniem wydarzeń sportowych w 2013 r. był Super Puchar Dart’2013, który trwał miesiąc - w okresie od 6 listopada do 6 grudnia 2013 r. Zwycięzcy wszystkich turniejów otrzymali statuetki bądź puchary.
Należy dodać, iż od 2.03.13 r. do 28.04.13 r. reprezentacja MK „Schron” brała udział w 2 turniejach piłkarskich - w II Turnieju Halowym oraz w okresie od 11.05.13 r. do 30.06.13 r. w III Turnieju Szóstek - zorganizowanych przez Towarzystwo Sportowo - Rekreacyjne „Genticus”.
W czasie wakacji w 2013 r., oprócz zajęć w pomieszczeniach klubowych, zorganizowano dwie jednodniowe wycieczki do malowniczego miejsca o interesującej nazwie Ritowsko, położonego w Surażkowie koło Białegostoku. Główną atrakcją wycieczek były spływy kajakowe rzekami Sokołdą i Supraśl. Pierwszy wyjazd miał miejsce w dniu 23 lipca, drugi zaś 30 sierpnia.
Dodatkowo, w okresie od stycznia do marca oraz od października do grudnia, młodzież uczestniczyła w każdą sobotę w zajęciach piłkarskich w sali sportowej, udostępnionej nieodpłatnie przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej Nr 37.

2) Kolonie letnie dla dzieci z domów dziecka i rodzin dysfunkcyjnych.
Naszym założeniem jest stworzenie na obozach atmosfery rodzinnej. Jest to szczególnie ważne dla dzieci z domów dziecka. Ich życie codzienne jest zorganizowane na bazie grup. Często mają niezaspokojone potrzeby bliskiego kontaktu z kimś kto je pokocha, zaakceptuje, czy będzie traktował jak normalne dziecko, a nie jak dziecko gorszej kategorii.
Tworzone przez nas grupy są małe: 3-4 osobowe, prowadzone przez wychowawcę i jego pomocnika. Zdarza się, że jeden wychowawca opiekuje się tylko jednym dzieckiem, które wymaga szczególnej opieki, ma zaburzenia emocjonalne, trudno funkcjonuje w grupie.
W programie dnia prowadzone są różnorodne zajęcia. Wśród nich są zajęcia sportowe, gry, zabawy, zajęcia techniczne, plastyczne, robótki, nauka języków obcych, wycieczki, plażowanie itd.
Przez kilka lat kolonie odbywały się na Kaszubach, w kaszubskiej wsi Stężyca, koło Kartuz oraz w Kościerzynie. W ubiegłym roku kolonie miały miejsce w Narewce na Podlasiu.

3) Programy dla dzieci z domów dziecka w roku szkolnym.
Pracę tę prowadzimy już od kilku lat. Dzieci spędzają weekendy w prywatnych mieszkaniach współpracowników ChCE ”Diament”. Staramy się, aby czuły się członkami rodziny, włączały się do zajęć domowych, ale także miały czas na zabawę, spacery itd. Są to grupy od 4-8 dzieci w wieku od 6-17 lat.
W ciągu dnia wszystkie dzieci przebywają w grupie w jednym domu, ale nocują w kilku domach wolontariuszy, którzy w ten sposób przyłączają się do pracy w ramach tego programu. Są to wspaniali ludzie, którzy kochają dzieci. Są wrażliwi na ich los.

4) Książki dla dzieci.
Nakładem Centrum ”Diament” ukazały się dwie książki Beaty Jaskuły- Tuchanowskiej: „Dialogi na dwie głowy i cztery nogi”, ”Moja siostra i ja” oraz "Księżycowe Dziecko".

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja kulturalna
Odbiorcy działań

Zarząd

Ryszard Gutkowski, dyrektor
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej